Ansu Fati vo včerajšom zápase proti Interu Miláno vybehol na trávnik na zopár posledných minút, aj to mu stačilo na to, aby sa zapísal do histórie Ligy Majstrov.

Odchovanec FC Barcelona zaznamenal v 87. minúte gól, ktorým zariadil víťazstvo svojho tímu 2:1 a zároveň sa vďaka tomuto presnému zásahu stal najmladším strelcom v histórii tejto najprestížnejšej klubovej súťaže. A to vo veku 17 rokov a 40 dní, čím výrazne vylepšil doterajší zápis Ofori-Quayeho z roku 1997. Celý rebríček si môžete pozrieť nižšie.

2019-12-11 12:03:14

Dúfajme, že Fati to dotiahne ďaleko. Lebo medzi tými mladými (17 rokov) sú aj takí, ktorých mena mi nič nehovoria, aj keď hrali už veľmi mladí.

bone_007

12
2019-12-11 12:50:27

Bolo by dobre spomenut, ze statistika plati len pre sucasny format Ligy majstov, t.z. od sezony 92/93... Predtym to bol Pohar majstrov europskych krajin (European Champion Clubs' Cup) a tam boli aj mladsi borci... :) Kazdopadne klobuk dole pred Fatim, verime, ze z neho bude velky hrac...