Eder Sarabia, asistent trénera prvého tímu FC Barcelona, napísal článok, v ktorom opísal ako trávi svoj bežný deň počas nútenej domácej izolácie. Článok sa objavil na oficiálnej stránke FC Barcelona.

"Deň 24. marca 2020 nebol bežný.

Keby bol, vstal by som o 8. hodine a autom by som šiel do Ciutat Esportiva. Po príchode do strediska by som išiel do šatne pre trénerov, prezliekol by som sa do tréningového úboru a následne by som šiel do jedálne na raňajky. Tam by ma privítali Alicia, Julio a Ivan (skvelí ľudia, ktorí nás dennodenne obsluhujú) a potom by som sa stretol s Quiquem Setiénom a jeho misou s ovocím. Porozprávali by sme sa o tom, čo sme robili vo voľnom čase (ja by som určite hovoril o jazde na bicykli), určite by sme si spomenuli na Johana Cruyffa, pretože vtedy bolo štvrté výročie jeho smrti. Následne by sme prediskutovali tréningový plán, ktorý by sa začal o 11. hodine. Zvážili by sme fakt, že týždeň by sa končil reprezentačnými zápasmi.

Zvyčajne by sme naplánovali ľahší tréning, pretože ešte neuplynuli dva dni od nášho zápasu s Leganés. V nasledujúcich dňoch by sme pracovali na zlepšení niektorých herných aspektov (aj napriek tomu, že by sme nemali k dispozícii hráčov, ktorí vycestovali na zrazy svojich reprezentácií) a následne by sme hráčom dali voľný víkend.

Ale to sa nestalo. Tento deň nebol bežný.

Zobudil som sa neskôr, než zvyčajne. V nohách som cítil tréning, ktorý som absolvoval počas predchádzajúceho dňa v obývačke pri rozhovore so známymi. Zapol som si hudbu a pripravil raňajky. Potom som si zapol počítač a pozrel posledné zápasy Barcelony.

To všetko preto, lebo sme v súčasnosti v ťažkej chvíli. Náročné je to najmä pre tých, ktorých sa tento prekliaty vírus dotkol priamo, ktorí prišli o svojich blízkych, ktorí s tým bojujú v prvej línii, ktorí kvôli nemu boli prepustení z práce a obávajú sa o svoju budúcnosť. Súcitím so všetkými tými ľuďmi a vážim si ich odhodlanie v týchto časoch.

Pre väčšinu ľudí táto situácia znamená, že si 'len' museli zmeniť svoje plány a zostať doma, s možnosť vybehnúť si len po to, aby vyhodili smeti alebo nakúpili či vyvenčili psa. Ja som zostal bez svojej vášne, ktorou je bicyklovanie a takisto bez stretnutí so svojimi blízkymi. Nemôžem si užívať svoju prácu a každodenný život, ktorý mám tak veľmi rád a vďaka ktorému som šťastný.

Táto situácia ma pripravila o väčšinu toho, čo robím rád, čo ma robí šťastným. Ale k všetkému pristupujem s humorom a pozitívnym nastavením. Teraz mám príležitosť zaoberať sa vecami, na ktoré by som nemal čas a sú rovnako dôležité.

Pred jedlom som odohral niekoľko partií šachu a taktiež som študoval katalánsky jazyk na kurze, na ktorý som sa prihlásil. Pripravil som si vynikajúci cestovinový šalát (jedna z mojich špecialít) a následne som si trochu oddýchol na gauči. Večer som sa rozhodol, že si pozriem legendárnu etapu z Tour de France z roku 1991, po ktorej si Indurain prvýkrát obliekol žltý dres lídra. Potom som si naplánoval veci, ktoré urobím po skončení tohto obdobia a následne som si pozrel pár dielov seriálu You, ktorý ma v poslednom čase chytil.

O 20. hodine som vyšiel na balkón vyjadril svoju solidaritu so spoločnosťou, posilnil puto a pocit jednoty. Tlieskal som všetkým tým, ktorí sa o nás starajú a bojujú v tomto ťažkom momente. Hrajú za nás finále Ligy Majstrov.

Po návrate do obývačky som si obul športovú obuv a absolvoval ďalší tréning, opäť 'v prítomnosti' mojich známych počas videorozhovoru. Pri rytme hudby som si z času na čas zatancoval nejaký tanec.

Večer som si dal veľmi chutnú tortillu s kuracími prsami a potom som telefonoval s rodičmi a sestrou. Pred spaním som si pripomenul to všetko, čo som počas dňa urobil, aby som mohol napísať tento článok. Robil som to mysliac na to, aby sa tento deň, podobne ako tých 12 prechádzajúcich, nestal našou každodennou rutinou.

V skutočnosti som takýto 'bežný' deň nezažil týždne, mesiace, či dokonca roky, takéto 'bežné' dni nemávam. Táto ťažká situácia zapríčiní, že si začíname vážiť všetko. Uvedomíme si, čo máme a kým sme. Učím sa, aby som bol pozitívny človek, šťastný a mal optimistický postoj k životu, dokonca aj počas takýchto chvíľ."

zdroj: fcbarcelona.com
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť alebo registrovať.