Xavi Hernández v ďalšom rozhovore priznal, že v budúcnosti chce trénovať Barcelonu a tentokrát prezradil aj posily, ktoré by do mužstva ako tréner podpísal.

Legendárny hráč Blaugranas v súčasnosti pôsobí ako tréner katarského Al-Sadd. V januári mu katalánska Barcelona síce ponúkla post trénera, ale Xavi odmietol, pretože podľa jeho mienky nebol ten správy čas, aby mužstvo prevzal. Vrátiť sa chce v tom správnom období.

"Jasne hovorím o tom, že sa chcem vrátiť do Barcelony, som z toho nadšený. Teraz, keď som si vyskúšal trénerstvo, myslím si, že môžem hráčom niečo vniesť. Ale jasne som im povedal, že sa vidím v projekte, ktorý začne od nuly a v ktorom budem rozhodovať ja. Rád by som pracoval s ľuďmi, ktorým dôverujem. S ľuďmi, ktorí sa vedia uplatniť, existuje vzájomná lojalita. V šatni nemôže byť nikto toxický," uviedol Xavi.

Bývalý vynikajúci záložník zároveň prezradil mená hráčov, ktorých by ako tréner kúpil do Barcelony: "Kúpil by som krídelníkov ako Neymar - neviem, či by zo spoločenského hľadiska zapadol, ale z toho futbalového nemám žiadne pochybnosti o tom, že by bol skvelou posilou. Potrebujú krídelníkov akých má Bayern. Nepotrebujú veľa hráčov: možno Jadona Sancha, Sergea Gnabryho," dodal.

zdroj: sportbible.com
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-03-30 21:31:08
dúfam že čoskoro ta tu znova uvidíme
2020-03-30 21:48:22
Príde až keď skončia legendy ako Messi. Busi a Pique. Potrebuje čistý stôl. I keď by som chcel vidieť vyskladaný káder okolo Lea v jeho prevedení.
Teo07 2020-03-30 22:32:07
No myslím, že práve títo traja mu vadia zo všetkých najmenej.
2020-03-30 22:11:57
Presne! Nám v prvom rade chýba krídlo a to musí byť priorita za každú cenu. Valverde na krídla sral, alebo tam dával hráčov, čo z ďaleka nie sú krídla a taktiež sme sa posledné tri roky spoliehali na to, že Dembo bude zdravý. Už dúfam, že tieto veci skončili a konečne príde niekto rýchly a schopný v súbojoch 1 na 1 s vynikajúcim driblingom. Ak by nevyšiel Neymar, tak Sancha by som ako tak ešte bral, ale Gnabryho nie.
Snovejborec 2020-03-31 08:07:16
Celkově mi přišlo, že ty hráče co umějí 1 na 1 Valverde moc nemusel. Dennis, Malcom, Semedo, puiq, Deulofeu tusim, že také pod ním odešel, ale nechci kecat.(Jako žolík dobrej)
Snovejborec 2020-03-31 08:07:39
Denis*