Alexander Ceferin, prezident UEFA, poskytol rozhovor pre televíziu ZDF. Prezident stanovil konečný dátum, do kedy sa musia odohrať Liga Majstrov aj Európska liga. Inak hrozí, že sa súťaže jednoducho nedohrajú.

Stanovený konečný termín

"Máme rôzne možnosti obnovenia Ligy Majstrov a Európskej ligy. V máji, júni či v júli... Možno sa ale neobnovia, existuje aj takáto možnosť. UEFA, ligy aj kluby pracujú na tom všetkom, ale sme závislí od vlád a orgánov, ktoré nám musia povoliť hrať. Všetko sa musí ukončiť do 3. septembra, ako Liga Majstrov, tak aj Európska liga. V septembri a októbri sa už nemôže hrať."

Rôzne možnosti obnovenia súťaží

"Môžeme hrať súčasným systémom, hrať jeden zápas namiesto dvojzápasu so žrebom, kto bude hrať doma... alebo dokonca na neutrálnej pôde. Zvažuje sa aj Final Four alebo finále, pravdepodobne by sa hralo bez fanúšikov s televíznym prenosom. Existuje veľa teórií. Situácia je výnimočná, o termíny sa budeme deliť s ligami, zápasy sa môžu hrať dokonca v rovnakom čase s tými ligovými, musíme sa prispôsobiť. Ak sa kríza skončí skôr, začneme skôr, ale neohrozíme zdravie nikoho."

Fond

"Máme fond vo výške 600 miliónov eur, ktorý keby sme nemali, bolo by zle. Ukázali sme solidaritu a budeme to robiť naďalej. Obrovské výdavky sa spájajú aj s preložením Majstrovstiev Európy na budúci rok."

Situácia s belgickou ligou

"Výkonný výbor UEFA môže rozhodnúť, že z dôvodu predčasného ukončenia súťaže nebudú mať v Belgicku majstra a ani mužstvá, ktoré sa kvalifikujú do európskych súťaží. Neviem, odkiaľ sa vzalo sa unáhlené rozhodnutie, pritom sa mohlo počkať do konca apríla a prijať rozhodnutie potom. Musíme sa rozhodovať spoločne, solidárne. Egoistické, jednostranné rozhodnutia nie sú dobré."

zdroj: marca.com
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-04-05 14:41:25
Som velmi zvedavy na ich predstavy v porovnani s realitou......
2020-04-06 00:15:35
Načo sa budu dohrávať ligy a liga majstrov bez divakov?Veď to bude vyzerať ako keby to bol trening.Vsetkym ide len o prachy o diváka nikomu nejde.Tu treba ukoncit túto sezónu a začať sa pripravovať na novu.