Ronaldinho je už vonku z väzenia po tom, čo zaplatil kauciu vo výške 1,6 milióna dolárov. V súčasnosti sa zdržiava v hoteli v Asuncióne v Paraguaji spolu so svojim bratom. Stále mu však hrozí minimálne pol ročný pobyt za mrežami. Adolfo Marin, právnik bývalého hráča FC Barcelona, poskytol rozhovor pre denník Clarin, v ktorom priblížil aktuálnu situáciu Brazílčana.

Ako sa má Ronaldinho?

"Veľmi dobre, úplne dôveruje paraguajskému súdu, preto vyplatil kauciu v hotovosti. O kaucii sa hovorilo už predtým, ale súd dospel k záveru, že záležitosť bola len v počiatočných fázach, preto sme museli počkať."

Ronaldinho chápe, že urobil chybu?

"Úplne sa oddal výmeru spravodlivosti a uvedomil si závažnosť situácie. Podľa mňa je to veľký futbalista, ako Messi či Ronaldo. K tomu je dosť skromný. Ronaldinho chce, aby sme konali jasne a vytrvalo, nemá v úmysle vzniesť námietky."

V priebehu mesiaca stráveného vo väzení oslávil 40. narodeniny, hral futbal, zorganizoval grilovačku... Nezdalo sa, aby ho niečo trápilo.

"Je to výnimočný človek, naživo je taký istý ako na sociálnych sieťach. V rámci svojich povolených aktivít robil to, čo mohol, trénoval. Má výnimočný charakter."

V médiách neraz odznelo, že si povedal, že Ronaldinho nepoznal zákony a bol hlúpy. To sú silné slová na jeho obhajobu.

"Nie, to som nikdy nepovedal. Je to súčasť mediálnej hry. Ronaldinho je fenomén, väčší než geografické hranice. Je to hráč všetkých."

Koľko času môže stráviť v hoteli?

"Mal by tam zostať do konca procesu. Môže využívať hotelové zariadenia, ale nemôže vychádzať na ulicu."

zdroj: Clarin
foto: facebook

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-04-09 13:28:33
Kiežby mal v hlave , to čo nohe