Emili Rousaud poskytol ďalší rozhovor, v ktorom otvorene hovoril o vedení FC Barcelona a problémoch klubu. Taktiež priznal, je súčasné vedenie klubu si podľa jeho názoru nedokáže poradiť s problémami, ktorým čelí.

Vedenie si s krízou neporadí

"Prichádzajú ekonomicky náročné časy a to nie len pre Barcelonu, ale pre všetky firmy. Vedenie, aké sme mali v uplynulom roku, nie je najlepšie na riešenie týchto výziev, zvlášť v čase krízy zo strany časti členov vedenia. Hráči sa búria a fanúšikovia v každom zápase mávajú bielymi vreckovkami. Najrozumnejšie je urýchliť voľby, ale nech bude jasné, že ide o môj súkromný názor."

Prezident má priveľkú moc

"Barcelona začala vo všeobecnosti sústrediť príliš veľkú moc do rúk prezidenta. Nie je to kritika Bartomeua, tento problém sa pravdepodobne objavil aj v časoch Laportu, Rosella a Núñeza."

Znižovanie miezd hráčov

"Hráčov sme požiadali o konkrétnu finančnú obetavosť, ktorú prijali, takže v tomto nie je žiadna kritika. Teraz zostáva otázka, či sme požiadali naozaj o toľko, koľko Barcelona potrebuje. Podľa mňa by sme v tejto veci mali byť ambicióznejší."

Rozpočet klubu

"Uzavrieť rozpočet bude veľmi ťažké. V posledných rokoch sme to robili vďaka predaju hráčov, teraz musíme počkať na to, či sa trh zdevalvuje. Barcelona je klub socios, ktorí však tvoria len 8-9% rozpočtu."

Odstúpenie vedenia?

"Pokiaľ na konci sezóny budú športové a ekonomické výsledky zlé, nemá zmysel, aby toto vedenie pokračovalo v riadení klubu."

Odstúpi z funkcie?

"Nevzdám sa svojej funkcie, pretože si myslím, že som neurobil nič zlé. Znamená to, že to mám v pláne? Áno, ale najprv sa musíme stretnúť tvárou v tvár. Takisto si chcem počkať na to, ako sa uzavrie Barcagate. Potom pravdepodobne odstúpim zo svojej funkcie."

"Podľa môjho názoru, ak podniknete kroky proti niekomu, tak nie proti ľuďom, ktorí chcú, aby sa všetko robilo správne. Toto by sa malo robiť proti ľuďom, ktorí sú nepoctiví."

zdroj: catalunya radio
foto: fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-04-09 13:28:47
mimo témy, ale nedávno zomrel Radomir Antic, bývalý tréner Barcelony (a aj Realu či Atletica).
možno by si zaslúžil článok, keďže mal vplyv na kariéru Iniestu, Xaviho či Valdesa.
Jhonys Admin 2020-04-09 13:48:42
už je to v přípravě ;)
2020-04-10 00:11:49
Je to jen moje teorie, ale říkám si, jestli to celé není ze strany Bartomeua a Rousauda promyšlená hra. Rousaud byl celou dobu hlavním kandidátem vedení do příštích voleb a najednou taková otočka. Barto a jeho spoleníči totiž viděli, že jejich preference a šance kandidáta, který vzejde z jejich okolí, se po všech těch skandálech blíží nule, a proto si řekli, že naoko vyvolají konflikt, aby se Rousaud od Barta distancoval, byl "čistý" a měl tak jako bojovník za lepší a čistší klub příští rok ve volbách šanci.