Barcelona si na začiatku tejto sezóny stanovila rozpočet, ktorý predpokladal predaj hráčov v celkovej hodnote 124 miliónov eur. Je to vysoká suma, ale nastavená bola v okolnostiach spred pandémie koronavírusu.

V uplynulom roku sa Katalánci začali snažiť tento cieľ naplniť. Ale nedarilo sa podľa predstáv. S optimizmom tak hľadeli na tohtoročné letné prestupové obdobie. To sa však zmení skôr na bolehlav. V uplynulej sezóne z klubu odišli Malcom a Sergi Palencia. Coutinho odišiel do Bayernu len na hosťovanie. Katalánci zarobili 8,5 milióna euro + nemuseli hráčovi vyplatiť mzdu. Bayern si navyše vyrokoval možnosť odkúpiť Brazílčana po sezóne za 120 miliónov eur, no je jasné, že k tomuto transferu nedôjde.

Leto 2019 bolo z pohľadu predajov na Camp Nou trochu slabšie, no potiahol január. Odišli Abel Ruiz, Carles Pérez, Alejandro Marquez a takisto Jean-Clair Todibo na hosťovanie. Katalánci na týchto transferoch zarobili dovedna približne 30 miliónov eur. K tomu je potrebné pridať prestup Marca Cucurellu do Getafe - mužstvo z Madridu Barcelonu už informovalo, že chce hráča odkúpiť. Prestupová suma vychádza na 6 miliónov eur.

Katalánci dovedna zarobili 54 miliónov eur. Ale chýba 70 miliónov, ktoré potrebujú zaúčtovať ešte do tejto sezóny. Vzhľadom na krízu spôsobenú pandémiou koronavírusu je to obrovská výzva. Isté je, že za Coutinha nikto nezaplatí 120 miliónov eur. Katalánci si môžu reálne vypýtať nanajvýš 80 miliónov eur, ale približne toľko ešte stále dlžia Liverpoolu, čiže tento krok nerieši vôbec nič. Všetko naznačuje, že Coutinho preto zostane na Camp Nou aj v budúcom ročníku. Situácia je však vzhľadom na jeho plat nesmierne komplikovaná. Inou možnosťou je poslať ho na ďalšie hosťovanie.

Blaugranas dúfajú, že sa im podarí predať Todiba. Schalke má možnosť kúpiť obrancu za 25 miliónov eur, ale táto suma sa nemeckému celku zdá priveľká. Bez ohľadu na aktuálne pomery na prestupovom trhu však Katalánci nechcú hráča pustiť za menej ako 20 miliónov eur. Odísť musí aj Moussa Wague, ktorý je na hosťovaní v Nice. Francúzi môže obrancu kúpiť za 10 miliónov eur, ale platí to isté ako v prípade Schalke - suma sa klubu zdá privysoká. A potom je tu Rafinha s odstupnou klauzulou 16 miliónov eur, ktorú si počas leta bude môcť dovoliť množstvo klubov.

V každom prípade stále platí, že Barcelona musí do 30. júna 2020 zarobiť na predaji hráčov 70 miliónov eur. Aj kvôli tomu vedenie klubu uvažuje o predaji jedného z kľúčových hráčov prvého tímu. Čas sa kráti a možnosti takisto.

zdroj: marca.com
foto: marca.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-05-01 15:59:05
Áno, bolo by dobré konečne popredávať nepotrebných hráčov, trochu si nimi privyrobiť na nákupy, ale ako do toho zapadá Arthur. Veď sakra on s de Jongom je základ našej zálohy do budúcna. To musia mať v hlave fakt bordel na to, aby niečo také chceli urobiť. Predaj Pereza ešte za tak málo už bol na hrane, ale ak by predali Arthura, tak to by bola posledná bodka v ich úradovaní. V žiadnom prípade nie je 25 M za Todiba a 10 M za Wagueho veľa.
Ladislav 2020-05-01 17:10:30
TOP kluby na ty naše nepotřebné hráče kašlou a kluby které by je chtěli koupit na ně nebudou mít prachy. Pokud naše vedení potřebuje nutně peníze z přestupu tak musí prodat hráče o kterého se zajímají velké kluby a do téhle možnosti právě spadají Arthur s Juventusem.
Pader 2020-05-01 17:18:17
veľké kluby sa pred 1-2 rokmi zaujímali aj o Raketu a mohli sme na ňom slušne zarobiť, ale oni nič a henten tu furt hraje, aspoň keby vyhrieval lavičku a nebránil mladším hrať a keď už hrá tak to je len samá prihávka dozadu a otáčanie sa okolo osi Zeme
Teo07 2020-05-01 17:24:59
Asi je na tejto stránke zbytočné hovoriť, že Arthur sa jasne vyjadril, že je v Barcelone spokojný a nikam sa nechystá, čo...?
mikimi122 2020-05-01 18:19:05
Ladislav ...ale aký význam má predávať hráčov, ktorý sú našou budúcnosťou. Navyše Arthur je popri de Jongovi a Busim tretí najschopnejší záložník akého máme, čiže pravdepodobne by už hral základ.
Teo ...naše neschopné vedenie už nie jedného hráča vyštvalo proti jeho vôli z klubu. Verím, že s Arthurom sa im to nepodarí.
Ladislav 2020-05-01 19:53:58
mikimi122: v případě Barcelony to má ekonomický význam, ty koukáš na sportovní stránku, ale vedení potřebuje prachy které jim nespadnou jen tak z nebe.
Teo: Takových hráčů kteří mluvili jak zůstanou už bylo a stejně nakonec sbalily kufry.
mikimi122 2020-05-01 20:08:08
No asi prečo pozerám na športovú stránku? Žeby tá najviac ovplyvňovala aj tu ekonomickú. Možno teraz potrebujú peniaze, ale ak predajú kľúčových hráčov a kvalita poklesne, tak to bude mať oveľa horší dopad. Ak sa snažia predajom Arthura získať peniaze na Neya a Lautara, tak v tom prípade to za to nestojí. Z predaja práv na Camp Nou určite vedia zarobiť dostatok na zmiernenie dopadu krízy na klub.
2020-05-01 17:16:11
Majú na výber.. Rakitič, Vidal, Neto, Rafinha, atď inak veľmi rád by som bol, ak by predali hlavne Rakitiča
2020-05-01 18:09:43
Doufám, že Todibo bude mít opci zpětnou, ale prodanej/hostovat musí. Je lepší než naší stopeři? Není, je mladej a musí hrát, u nás jako 4 stoper si nezahraje.
2020-05-01 20:54:51
Kto dnes vo svete, ktorá firma dodrží svoj plán spred corony ? nemusíme získať 70 mil to sú kecy. ŽIADNA firma na svete nebude mať plusový rok a možno ani ten budúci. Možno jedine internetové, firmy lebo všetko sme si objednávali donáškou do-do-do.
2020-05-02 15:06:22
Ach jaj.. Barcelona sa mení na akesi trhovisko s hráčmi asi...
2020-05-02 18:03:00

Od úplného detstva ma nikdy nič viac nebavilo ako futbal a myslel som, že sa futbalu rozumiem. Ale teraz s tými neustalymi prestupmi som z toho magor.Hovorí sá o DNA hráča. Odchovanec Fati ma ísť na hostovanie? Prečo nehrá stabilne základ na ľavom krídle., lež sa všetko točí okolo Neymara a Lautara, ktorí budú mať nehorázne platy. Áno, Neymar je fantastický hráč, ale odišiel a návrat je tazky..
Tento káder je úplne dostačujúci a má kopu kvalitných hráčov. Napr na Fatiho ma baví sa pozerať, hoci hral pár zápasov pár minút. Opakujem, Pele bol majster sveta v 17 rokoch!
Ale načo je nám Rakitic? Že to chce jeho žena? On by nevynikol ani v našej lige..