Podle posledních zpráv si Barcelona vyhlédla nového pravého obránce. Jedná se 19letého Sergiña Desta z Ajaxu Amsterdam.

Barcelona vede pokročilá jednání o koupi pravého obránce Ajaxu Sergiña Desta, informuje o tom nizozemský pořad Veronica Inside. Dest, jenž má 19 let, by mohl na Camp Nou přijít jako náhrada za Nélsona Semeda. Ten s velkou pravděpodobností klub v létě opustí, jelikož by mohl být součástí výměnného obchodu s Lautarem Martínezem z Interu Milán. 

Velkou výhodou Desta je, že byť reprezentuje Spojené státy americké, narodil se v Nizozemsku a tím pádem by nezabíral místo pro hráče bez pasu země z Evropské unie. Tento problém například hraje v neprospěch rychlejšího příchodu Emersona z Betisu Sevilla. Pokud totiž do týmu přijde Lautaro Martínez a zároveň by zůstal i Arturo Vidal s Arthurem Melem, všechna 3 volná místa by již byla zabraná. 

Další velkou výhodou Desta je jeho univerzálnost. Mladý obránce totiž může hrát kvalitně i na levém kraji obrany, což by Barceloně usnadnilo i prodej druhého krajního obránce Juniora Firpa. Barcelona ale není jediným zájemcem o Desta, nicméně je klubem, který preferuje sám hráč. Největším favoritem byl doposud Bayern Mnichov, který měl mladého obránce přivést už v zimním přestupovém období. Dest ale dal nedávno veřejně poměrně velmi jasně najevo, že prioritou je pro něj Barcelona. „Mým snem je Barça​,” řekl pro Bleacher Report. 

Dest prorazil ve světě fotbalu tuto sezonu. K Ajaxu Amsterdam se připojil v roce 2012, kdy opustil svůj domovský klub Almere City. Od té doby se postupnými krůčky probojoval až do prvního týmu Ajaxu. Tento ročník pak naskočil do 34 zápasů, ve kterých dal 2 góly a na dalších 6 nahrál. To jsou skvělá čísla vzhledem k jeho debutové sezoně. Sergiño tak nepotřeboval ani celou jednu sezonu, aby upoutal pozornost týmů ze všech koutů Evropy. 

Tak jako jsou všichni mladí fotbalisté přirovnáváni ke starším, ani obránci Ajaxu se tento zvyk nevyhnul. Svým herním stylem je připodobňován k Danimu Alvésovi, a to hlavně kvůli jeho útočným schopnostem a ochotou chodit do soubojů 1vs1. Navíc je schopen se dobře zapojovat do hry - na hřišti dělá dobrá rozhodnutí a je kvalitním nahrávačem. Barcelona má o Destovi působivá hodnocení a navíc ho několikrát viděla naživo. Závěr je tedy takový, že má pro Blaugranas ten správný profil. 

Hlavní konkurenci a překážku tak představuje Bayern Mnichov. Katalánci nicméně využili dobrých vztahů s Ajaxem a na pravého obránce se přímo dotázali. Díky tomu zjistili, že cena by se pohybovala okolo 20 milionů eur. Za normálních podmínek by to byla velmi přijatelná suma, ale kvůli pandemii koronaviru není jasné, jak budou kluby zvládat finanční potíže. Barcelona má v současnosti v kádru na post pravého beka Sergiho Roberta, Nélsona Semeda a Moussu Waguého. U posledních dvou jmenovaných se ale očekává prodej.

zdroj: sport.es, youtube.com
foto: barcauniversal.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-05-18 08:30:07
Už keď máme tie vzťahy z ajaxom také aké máme (ževraj dobré) kľudne by som zahrnul nejakého hráča z rezervy na hosťovačku (collado, puig...) alebo aj výmenu plus doplatok z našej strany wagué + 10/15mega za desta
2020-05-18 08:54:59
...ďalšia vec, načo nám je tým pádom Taliansky mág de sciglio...Robert sa už aj tak nepohne z postu RB nikdy, podľa mňa je s tým už na 100% zmierený, od roku 2017 keď ho chceli presunúť každý rok ubehli 3roky
2020-05-18 09:27:32
Clovek uz fakt nevie, co je vlastne pravda. Vcera Semedo za Pjanica + De Sciglio + 25 melonov, dnes Semedo do Interu za Lautara .... taky chaos okolo prestupov snad este nebol ako je teraz...a inac, nase slavne vedenie a zvlast sportovy riaditel by sa mal zamerat v pripade novych hracov hlavne na holandsku ligu a zvlast na kluby, hrajuce stylom Barcelony....velke mnozstvo kvalitnych hracov za pomerne prijatelne sumy a nie predrazane "hviezdy" velkoklubov za vyse 100 melonov.....
2020-05-18 09:57:26
Takže sa chcú zbaviť hráča, ktorý sa nebojí ísť 1 na 1, a idú kúpiť podobného za 20 mega? Hlavne že tu zostane primadona Roberto, ktorý nevie kde je, všetky nahrávky idú dozadu. Za Semeda dostanú 2 hráčov, ktorých ani Juve nechce + nám k tomu ešte zaplatia, aby sme ich zobrali - 25 mega. Aby som to zhrnul, získame 2 hráčov na lavičku, za 20 mega kúpime Desta, takže zarobíme 5 miliónov a hlavne že sa zbavíme kvalitného hráča Semeda. Fakt brilantný obchod, deal storočia. Keď im išlo o to, že Semedo poberá podľa nich veľký plat, tak to mali šetriť na iných hráčoch čo nie sú pre klub tak dôležitý ako práve Semedo a práve on má jeden z najnižších platov, tak sa mi až rozum zastavuje, ak má byť toto ako dôvod. No nech mi nehovoria, že 3 hráči nebudú mať dokopy väčší plat ako Semedo. Nechápem prečo im tak vadí, sú tu iný hráči s ktorími sa treba rozlúčiť.
SpectraLab 2020-05-18 20:55:28
A šak môžme tých 5 miliónov použiť na bonusy pre rakitica - veď si zaslúži po všetkej drine čo ukazuje na ihrisku
barcelonista29 Premium
2020-05-18 09:59:09
Jeho agent sa jasne vyjadril. Barcelona ho sleduje rovnako ako BVB a PSG. Ale neprebehli ani základné rokovania. Jediný klub s konkrétnou ponukou je Bayern.
2020-05-18 10:21:57
Tu nie je o čom jednať. Konečne skvelý talent na RB a chce ísť k nám, to treba využiť. Semeda by som skôr využil na kúpu Neymara, alebo Lautara, keďže ako PSG, tak aj Inter zháňajú RB. Najprv by sme mali riešiť naše priority Neymar/Lautaro a až tak Pjaniča a spol.
2020-05-18 10:39:25
Ako som pomerne dosť prekvapený ako je tu pozitívne hodnotený Semedo. Podľa mňa za tie roky čo prišiel spravil len minimálny progres, povedal by som, že je to priemerný pravý obranca (v niektorých prípadoch ho dokonca predčil aj Roberto, ktorý predtým pravého obrancu nikdy nehral). Spolupráca s Messim na lajne absolútne nefunguje, ten si našiel zásobovača asistencií na druhej strane ihriska v podobe Albu. Dani Alves by mu hádam ešte aj teraz vedel ukázať ako má pozične pracovať pravý obranca. K samotnému dealu od Juventusu, to snáď ani nemôže byť pravda, to by bolo pre nich strašne nevýhodné (ved len samotný Pjanič má na trhu väčšiu hodnotu). Ak by sa to aspoň z časti zakladalo na pravde tak neviem nad čím vedenie váha, lebo Dest+Sciglio by tým pádom mohli zdvojiť pravú stranu a bolo by po probléme + by sme mali Pjaniča.

Ide čisto iba o môj názor a možno Semedovi krivdím, ale ja by som s jeho predajom problém nemal. :D
Breza 2020-05-18 11:06:40
tiez trosku nechapem ako kazdy robi zo Semeda noveho Alvesa pritom to nebol ani s polovice ako Alves finalna faza katastrofa ma vyhodu jeho rychlost pozicne tiez to nebolo skvele ale Roberta tam nechcem urcite aby tam hraval toho je skoda komentovat ale zase Pjanic+ Sciglio+ keby sa kupil Dest tak to urcite nebude oslabenie
mikimi122 2020-05-18 12:29:13
Tu Pjaničovu cenu z transfermarketu neber vážne. Nejako mu ju zabudli znížiť. Nechápem ako môže mať aj po tom znižovaní cien, slabej sezóne a vo veku 30 rokov Pjanič stále hodnotu 52 M. Reálna hodnota max. niekde medzi 30-35 M. Ak má prísť Dest, tak načo nám bude Sciglio. Pjaniča ako tak chápem, keďže asi pôjdu preč Vidal a Rakitič, ale na čo nám bude Sciglio. Semedo je tak chválený preto, lebo narozdiel od Roberta je to pravý obranca.
theSVN 2020-05-18 12:45:18
Tak Pjanič túto sezónu nemal ideálnu (možno faktor Sarri), ale roky predtým na ňom stála celá záloha Juve, čiže on kvalitu má a v prípade odchodu Rakitiča a Vidala by to bola vhodná posila. Sciglia beriem čisto ako backup za Desta, čo by mohlo fungovať (on sám musí vedieť, že na základ to u nás nebude) + nečakám nejaký premrštený plat. Ako byť chválený za to, že si pozíciou pravý obranca je myslím na Barcelonu celkom málo aj v prípade Semeda.
mikimi122 2020-05-18 13:50:23
Nemôžeš počítať s tým, že dvojica Dest a Sciglio bude stačiť kvalitou na Barcu. Dest je len 19 ročný chlapec, ktorý odohral len 1 dobrú sezónu v holandskej lige a už sa s ním počíta do základu v Barce? Práveže keď Dest príde tak bude zatiaľ iba backup asi popri Robertovi a v takom prípade je Sciglio úplne zbytočný. Ak sa Dest potom ukáže, že na základ má, tak nič proti tomu nemám, ale nemôže sa s ním počítať rovno do základu, lebo to je príliš riskantné. Áno, dobre si to povedal, že predtým na Pjaničovi stála záloha Juventusu, to predtým to krásne vyzdvihuje, že Pjanič už je za zenitom.
theSVN 2020-05-18 14:30:49
Tak nejdem sa tu zastávať Pjaniča, pretože má svoje rezervy a v tíme už máme na jeho pozíciu iných hráčov, ale tvrdiť o niekom, že je v 30 za zenitom je prinajmenšom odvážne :D. Chcel som len povedať, že výmena Dest za Semeda (obzvlášť za týchto podmienok )by nebola žiadna tragédia a nemyslím si, že by sme post pravého obrancu touto výmenou nejako oslabili (kedže pravá strana obrany po odchode Alvésa nefunguje vôbec). Nakoniec to bude aj tak len novinárska kačica a táto výmena sa neuskutoční.
SpectraLab 2020-05-18 20:58:13
Tak ako každý vraví že rakitic odíde ale ja vám vravím že on neodíde - buď teraz do Sevilli za smiešnu sumu alebo nabuduci rok zadarmo
2020-05-18 13:16:16
Kupme Desta, Juventusu posleme Semeda za Pjanica a peniaze. A tie peniaze mozeme pouzit na Neymara/Lautara.
mikimi122 2020-05-18 13:53:39
Súhlas, bez Sciglia to bude lepší obchod, aj keď v tomto prípade by som radšej využil Semeda rovno v obchode s PSG, alebo Interom, keďže obidva tímy potrebujú RB.