Frenkie de Jong poskytol rozhovor pre klubové médiá FC Barcelona. Vyjadril svoju spokojnosť s návratom k tréningu so spoluhráčmi, hoci pripustil, že sa ešte necíti dostatočne fyzicky zdatný na to, aby mohol odohrať zápas.

Návrat k tréningu s tímom

"Bolo príjemné sa opäť vidieť. Nevideli sme sa 2 či 3 mesiace, je to dlhý čas. Vo všeobecnosti, ak príde dovolenka alebo nejaká iná prestávka, návrat je vždy pekný, ale prestávka trvá zvyčajne 3 alebo 4 týždne. Teraz hovoríme o takmer troch mesiacoch. Bolo naozaj pekné sa opäť stretnúť. Chýbali mi tréningy, spoluhráči, pohrať sa trochu s loptou a tak ďalej. Taktiež bago, ktoré je skutočne atraktívnou súčasťou tréningov. Zdá sa mi, že začiatok individuálnych tréningov bol pozitívny, aby sme sa všetci ustálili s intenzitou a zhodnotili ako sa cítime fyzicky pred začiatkom skupinových tréningov. Myslím si, že všetci sa cítia dostatočne dobre. Bol to dobrý prvý krok."

Forma

"Cítim sa dobre. Mal som isté tréningy v Holandsku, aby som sa vrátil v správnej forme. Je pekné opäť môcť vybehnúť na trávnik. Cítim sa celkom dobre, ale nie natoľko, aby som bol pripravený hrať. Stále však zostáva niekoľko týždňov tréningu. Najprv sme trénovali individuálnym spôsobom, teraz v malých skupinách a dúfam, že čoskoro s celým mužstvom. V priebehu niekoľkých týždňov budeme pripravení, aby sme sa vrátili do hry."

Návrat do hry

"Pozrel som si zápas Borussie s Schalke. Bol som spokojný, že som si mohol pozrieť futbal v televízii, ale je zrejmé, že bez fanúšikov to cítite inak. Vytvárajú jedinečnú atmosféru a všetko je s nimi lepšie. Teraz však budeme musieť hrať bez nich. Dúfame, že takto to bude len v tejto sezóne a fanúšikovia sa čoskoro budú môcť vrátiť na štadióny. Týmto spôsobom si budeme môcť užívať hru spoločne s nimi."

Vďaka

"Myslím si, že ja aj všetci ostatní sme veľmi vďační zdravotníckym pracovníkom, ktorí sú každý deň hrdinami, ale najmä teraz, keď bojujú s týmto vírusom ako my všetci. Moja úcta k nim je naozaj obrovská."

zdroj: fcbarcelona.com
foto: fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-05-21 21:30:12
No smola - musíme ťa hneď predať do west hamu - my nepotrebujeme takých lenivých hráčov, mal by si si brať príklad z Ivana
Peter_Z 2020-05-21 21:47:16
Ja nechápem čo všetci máte taký problém s Rakitičom pretože tento hráč je u nás už dlhšiu dobu a patril medzi základnú 11 dosť dlho a bol aj pri poslednom víťazstve vo finále LM kedy sme mali neskutočnú sezónu a že teraz už je na tom horšie a že jeho výkony išli dole tak zrazu ho chceme dať preč ako keby neviem čo zlé spravil... je veľmi veľa hráčov v každom tíme ktorý stratili formu či už vekom alebo že prišli mladší a šikovnejší ale kvôli tomu si z neho robiť srandu alebo stále písať ako nech už ide preč tak neviem no... ak už aj odíde tak budem rád ak sa mu ešte nie kde bude znova dariť ako u nás v jeho najlepších časoch a rozhodne na neho nebudem myslieť ako na zlého hráča Barcelony lebo kvôli tomu že už to nie je to čo bývalo určite nezabudnem na jeho dobré výkony... a vraj viac ako klub no pri niektorých komentároch mi to tak nepríde ale že vôbec
cukr86 2020-05-21 21:51:55
Zrovna včera jsem to tady řešil. Je tady na něho až přehnaný hon
Ronaldinho99 2020-05-21 22:20:47
Pretoze Barcelona je najlepsi klub nasvete kde by mali hrat ti najlepsi a nie hraci za zasluhy z minulosti to by som tu bol este stale aj ja (Ronaldinho) legendy ako Puyol,Xavi ci Iniesta si to dokazali uvedomit a odisli v spravny cas aby prenechali miesto mladsim aj ked kludne este mohli sezonu ci 2 ostat tak odisli na vrchole narozdiel od Ivana ktory je uz 2 sezony za zenitom ale stale sa tu drzi namiesto toho aby odisiel do jeho milovanej Seville ktora by odpovedala jeho vykonosti ale zvajne nie jeho platovym poziadavkam.
cukr86 2020-05-22 06:40:50
Je nejlepší klub na světě ale jak se nějakému hráči nedaří, nebo nehraje podle místních, to co by měl hrát ( každý tady je trenér ), tak je automaticky škodná. To vidím tady od začátku sezóny. Začína to Piquetem a končí třeba Griezmanem. Hned je nejlepší hráče prodat. Hlavně, že tady většina z vás je vidí každý den na treninku. Jsou s něma v kontaktu. Tomu říkám fanoušek vlastního klubu teda. Někteří z Vás by se tady měli zamyslet. Článek bude třeba o koronaviru a vy z toho uděláte diskuzi o tom jak je Rakitic hajzl a špína. Už je to pravidlo a oběvuje se to prakticky u každého článku. Je to smutné až směšné