Arthur Melo odmietol prestup do Juventusu a Ansu Fatiho označila Barcelona za nepredajného. Juventus sa preto zameral na iných hráčov - mladých hráčov Blaugranas. Barcelona si totiž nemôže dovoliť kúpu Miralema Pjanića a preto je nútená do transferu začleniť aj nejakého hráča. Klub zo Serie A má záujem predovšetkým o Carlesa Aleñu, Ilaixa Moribu, Riquiho Puiga, Pedriho a Trincãa.

Arthur v posledných dňoch informoval vedenie Juventusu, že nemá záujem o prestup do Serie A. Juventus preferoval práve tohto hráča, ale ten nechce opustiť Camp Nou. Katalánci však aj naďalej chcú kúpiť Miralema Pjanića, no bez začlenenia nejakého hráča do transferu to nepôjde. Juventus z tohto dôvodu upriamil svoju pozornosť na Ansu Fatiho, ale v tomto prípade zasiahli Katalánci a túto možnosť zmietli zo stola.

Juventus v každom prípade nechce vo svojom kádri hráčov, ktorých ponúka Barcelona - Semedo, Rakitić či Umtiti. Nie je ale vylúčené, že Katalánci budú súhlasiť s odchodom niektorého z mladíkov. Ide napríklad o Carlesa Aleñu, ktorý sa aktuálne nachádza na hosťovaní v Betise, ďalej o Riquiho Puiga, ktorý bojuje o svoje miesto v prvom tíme, Ilaixa Moribu pôsobiaceho v rezerve a Juventus prejavil záujem aj o dvojicu nových posíl Blaugranas - Pedriho a Francisca Trincãa.

Z vymenovaných hráčov by Barcelona bola najradšej, ak by odišiel Carles Aleñá, ktorý by pravdepodobne aj tak nemal miesto v tíme Quiqueho Setiéna a odišiel by na ďalšie hosťovanie. Z tohto dôvodu by vedenie klubu zvážilo aj jeho trvalý predaj. Pokiaľ ide o ďalších mladíkov, Barça by si v prípade prestupu chcela nad ich situáciou udržať kontrolu, pretože ich považuje za perspektívnych hráčov.

Je tu však ešte jeden hráč, na ktorého sa Juventus v poslednom čase pýtal - Ousmane Dembélé. Budúcnosť Francúza na Camp Nou je otázna. V súčasnosti sa postupne vracia do hry po zranení, kvôli ktorému musel pauzovať niekoľko mesiacov. Barcelona by mohla predať krídelníka, pretože má veľmi vysoký plat a klub musí hľadať spôsob ako v tomto smere do budúcej sezóny výrazne ušetriť.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: mundodeportivo.es

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-05-31 08:34:32
Dembeleho aspon za 60m. si môžu zobrať...a keď pozerám na ten káder Juventusu tak ten Pjanic je asi jediný ktorého by som s prižmúrením okom zobral, aj to miesto Rakitica...
SpectraLab 2020-05-31 15:04:03
Tak teoreticky ešte dybala na hrot
2020-05-31 10:03:24
Moc nechápu tu potřebu Pjaniče, raději bych minuty pro Puiga. Už vůbec ne nějaký šílený výměny za perspektivní hráče jako je Demba.
sonetcz 2020-05-31 10:08:09
Protože nemůžeš mít jen mladé hráče na lavičce. Když odejde Rakitic a Vidal, tak do zálohy třeba v LM ti nastoupí Puig, co umí útočit, ale ne tolik bránit a má největší zápas ve své kariéře (premotivovanost atd) a nebo Pjanice, co umí zklidnit hru, celkově zkusenej a ví si poradit? Jsou to drobnosti, ale třeba Arsenal vždy doplatil na mladej tým, který neměl právě toho zkušeného. Chce to samozřejmě mít jistého prodané Vidal/Rakitic
mazanyhrac 2020-05-31 10:22:45
No jenže Rakitiče a Vidala stále máme a je otázka, zda v létě odejdou ... pokud bysme neměli je oba, tak potom prosím.
sonetcz 2020-05-31 10:33:08
Jasně, ale stejně tak momentálně nemáme Pjanice. Ve finále stačí jen prodej Rakitice. Záloha Frenkie, Arthur, Busq a náhrada Vidal, Pjanic a třeba ten Puig nebo někdo z hostování? Chybí jeden hráč =)
mazanyhrac 2020-05-31 12:07:45
Ještě máme Roberta a Rakitič nechce odejít. Potřebujeme nutně obměnu, jsem zvědav jak to celé dopadne, nepamatuju si, že bys někde takhle stavěl hlavu.
2020-05-31 14:42:22
Už nech sa začne hrať lebo čítat tie vyjadrenia ma už unavuju, keď sa zrealizuje oficiálny prestup tak napíšte nakoniec žiadny nebude