Prinášame vám ranný prehľad španielskych športových novín. O čom píšu Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca a AS? Čítajte nižšie.

"Tajomstvo Berlína" - Mundo Deportivo píše o finále Ligy Majstrov spred piatich rokov. Leo Messi hral s bolesťami od úvodných minút kvôli agresivite súpera, ale Juventus ho nedokázal zastaviť. Luis Enrique počas predzápasového príhovoru povedal: "Najhoršie, čo by sa nám mohlo prihodiť, je hrať s Juve a čeliť Barcelone". Barcelona v najbližších týždňoch podnikne prvé kroky s cieľom predĺžiť Messimu zmluvu. Aberlardo prezradil, že hráči Espanyolu hovoria, že sa zachránia. Pol Espargaro môže prestúpiť do Barcelony z Hondy v roku 2021. Denník píše, ako bude vyzerá izolácia NBA v DisneyParku.

"Prebiehajú práce na predĺžení zmluvy" - Sport píše, že Bartomeu a Messiho otec majú naplánované stretnutie na budúci týždeň, aby urýchlili rokovania a dospeli k dohode. Argentínčan bude trénovať v pondelok a bude pripravený na zápas s Malorkou. 32-ročná hviezda regeneruje v posilňovni z dôvodu drobných svalových problémov, ktoré mu neumožňujú hrať. Na vrchu titulky: Bartomeu odmietol ponuku vo výške 100 miliónov eur za Ansu Fatiho. Denník informuje, že Barcelona umiestnila Dembélého na prestupový trh a agentovi to oznámi v auguste. "Disney najviac pripomína model Barcelony," povedal Dídac Lee v rozhovore pre Sport. Uplynulo 50 rokov od krádeže storočia a pokutového kopu, ktorý odpísal rozhodca Gurucete.

"Berlín chýba" - L'Esportiu píše, že uplynulo päť rokov od piatej Ligy Majstrov, od posledného veľkého víťazstva Barcelony a legendárnej generácie. V mužstve hrá doteraz sedem hráčov zo základnej zostavy proti Juventusu, no Barcelona už takýto úspech nedokázala zopakovať. Messi stále netrénuje, ale klub uistil, že na zápas proti Malorke bude k dispozícii. Denník píše aj o vymyslenom pokutovom kope, ktorý odpískal Gurucete, ktorý postavil Barcelonu mimo pohár. Pep Cargol, športový riaditeľ Realu Zaragoza priznal, že jeho mužstvo bude súťažiť s mladými hráči tak ako to len pôjde. Pol Espagaro môže jazdiť po boku Marca Márqueza v Honde a Alex Márquez by odišiel do satelitného tímu. "11 zápasov v priebehu 5 týždňov, pôjde o totálnu vojnu" povedal Aberlardo, tréner Espanyolu.

"Sainz môže byť vo Ferrari majstrom sveta" - Marca cituje fragmenty rozhovoru s Mattiom Binottom, šéfom talianskeho tímu. "Carlos tvrdo pracuje, je inteligentný a rýchly". "Boli by sme šťastní, ak by v prvom roku súťažil na najvyššej úrovni a pomohol nám vyhrať titul konštruktérov". "Tor ukáže, kto je prvým pilotom". Denník informuje, že Messi pracuje v ústraní z dôvodu drobných svalových problémov. Ivan Rakitić spomína na treble Barcelony: "Bolo to mužstvo snov". Vyššia rada pre šport vylučuje začiatok súťaže s účasťou fanúšikov. Lillo bude asistentom Pepa Guardiolu v Manchestri City.

"Chcem skončiť s Reale" - AS publikoval rozhovor s Tonim Kroosom, v ktorom záložník porozprával o karanténe či o svojich plánoch do budúcnosti. "Z nemeckej perspektívy som veľmi španielsky". "Objednal som si boxovacie vrece a takmer mi odpadli ruky". Messi utrpel svalové zranenie, ale Barcelona verí, že bude môcť hrať proti Malorke. Ander Herrera nevidí Mbappeho v Reale Madrid a argumentuje, že PSG nie je klubom, ktorý by musel predávať, len kupovať. Denník píše, že polovica Španielska je krok od návratu k normálu. Žiaden región sa nenachádza vo fáze 1, Madrid a Barcelona prešli do fázy 2 a 52% populácie je už vo fáze 3.

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-06-06 13:40:48
https://youtu.be/... Trincao dal vcera dalsi gol.