Medzi mužstvá, ktorým sa návrat po vynútenej prestávke v lige zapríčinenej pandémiou koronavírusu nevydaril, patrí aj katalánska Barcelona. Tá postrácala množstvo bodov a skomplikovala si boj o titul. Prestávka však mimoriadne priala Riquimu Puigovi, ktorý dokonale zužitkoval túto nezvyčajnú prestávku v súťaži.

Odchovanec La Masie zasiahol do zápasov ako striedajúci hráč a zahral tak dobre, že sa neskôr objavil aj v základnej zostave v náročnom zápase s Atléticom Madrid a veru nesklamal, práve naopak - patril medzi najlepších hráčov na ihrisku. 20-ročný stredopoliar odohral v prebiehajúcej sezóne 7 zápasov, v piatich prípadoch sa na trávniku objavil po prestávke. Zasiahol do stretnutí s Leganés, Sevillou, Athletic Club a v zápasoch s Celtou Vigo a Atléticom Madrid začal dokonca od začiatku.

Predtým ho Setién poslal na trávnik len v zápase s Granadou a Levante, no neskôr ho odstavil na vedľajšiu koľaj. Puigovi po prestávke priali aj okolnosti, keď v zápase s Celtou Vigo absentovali Busquets aj De Jong. Puig ukázal kvalitu a Setién následne proti Atléticu zmenil rozostavenie na 4-3-1-2, aby mohol mladíka poslať na trávnik. A ten sa mu odvďačil opäť skvelým výkonom.

Puig debutoval v prvom tíme len v uplynulej sezóne pod vedením Ernesta Valverdeho a patrí medzi najsľubnejších odchovancom La Masie v posledných rokoch. Príchod Setiéna a jeho záväzok k ofenzívnemu, rýchlemu a kreatívneho futbalu sľuboval viac herného priestoru práve pre Puiga. Očakávalo sa, že mladík si mužstve získa väčšiu dôležitosť.

Priestoru však bolo oveľa menej, než by sme očakávali, no po prestávke prišla zmena, ktorú Puig využil všetkými desiatimi. Setién po zápase s Atléticom na jeho adresu uviedol: "Hráva na veľmi vysokej úrovni. Všetci sme ho videli. Ukázal odhodlanie vo všetkom, čo sme od neho požadovali. Takto by mal pokračovať a samozrejme, že som s jeho výkonmi spokojný. Fanúšikovia aj klub by mali byť tiež. Majú tu skvelého futbalistu."

"Urobil dôležitý krok dopredu a jeho úloha v tíme je čoraz dôležitejšia, vďaka čomu odohral viac minút v posledných zápasoch. Povedal som mu, aby sa nesústredil na to, čo už dosiahol, ale myslel na ďalšie ciele," uviedol tréner FC Barcelona pre zmenu na tlačovke pred zápasom s Žltou ponorkou, kde má Riqui Puig opäť šancu na ďalšie minúty.

zdroj: marca.com mundodeportivo.es
foto: fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-07-04 20:25:16
Momentalne jedine pozitivum v klube.....
Martin77 2020-07-04 23:04:50
ještě Fati..
2020-07-04 21:41:10
Bojovny ako Vidal,ale viac vydrzi,nefauluje,je kreativnejsii.Je to samozrejme tym,ze chce ukazat,ze tie minuty si zaslusi.Z neho bude skor "Iniesta" ako z tych,ktori prisli za velke prachy
Momentalne s Lengletom, Piquem najlepsi hraci Barcy.
Malloy 2020-07-04 23:42:30
Pique sa prebral po korone najviac z celého tímu
2020-07-04 23:35:36
To je hracik ten chlapec pýta si loptu nahráva nestojí nečaká tvorí záložník jak lusk