Katalánci sa s ligovým ročníkom 2019/2020 rozlúčili vo veľkom štýle. Po výbornom výkone dokázali poraziť Deportivo Alavés a dokonca na jeho trávniku 5:0. Skvelý výsledok, skvelá hra, pekné góly a taktiež výborný zápas zo strany Fatiho či Puiga.

Barcelona mala stretnutie vo svojej réžii už od úvodných minút a nestáva sa veru často, že jeden tím v priebehu úvodnej časti hry nastrelí konštrukciu súperovej brány až v troch prípadoch. Neskôr sa však podarilo smolu prelomiť Fatimu, ktorý skóre zápasu otvoril v 24. minúte. Do polčasu sa pridali aj Messi a Suarez, bolo rozhodnuté. Katalánci však vo svojom útočnom ťažení pokračovali aj v druhom dejstve a na streleckú listinu sa dostal ešte Semedo a bodku za duelom dal Messi svojim druhým gólom.

zdroj: youtube.com