Španielske médiá informujú o ďalších dôvodoch, kvôli ktorým sa Arthur rozhodol nevrátiť do Barcelony. Rozhodnutie Brazílčana súviselo aj s postojom Quiqueho Setiéna. Záložník chce rozviazať zmluvu s klubom a Barcelona na druhej strane plánuje uplatniť disciplinárny postih.

Médiá včera zhodne informovali o tom, že Arthur Melo sa nedostavil na tréning FC Barcelona a nehodlá sa vrátiť do metropoly Katalánska či pripravovať sa s mužstvom na Ligu Majstrov. Dôvodom k tomuto rozhodnutiu malo byť to, že Barcelona do donútila prestúpiť do Juventusu Turín. 23-ročný záložník má pocit, že s ním vedenie Barcelony nezaobchádzalo spravodlivo. Cadena SER pritom tvrdí, že na konečné rozhodnutie Brazílčana mal vplyv aj Quique Setién, ktorý mu ako tréner prvého tímu oznámil, že sa na trávniku neobjaví už ani na minútu. Preto mal Arthur dospieť k záveru, že nemá pre neho najmenší zmysel, aby sa vrátil do tréningov. Brazílčanovi sa nepáčili ani náznaky zo strany Setiéna, že si vymýšľal zdravotné problémy, aby nemusel nastúpiť v zápase s Alavésom. Zdroje z prostredia hráča ďalej uviedli, že Arthur mal dojem, že trénerský štáb dostal od vedenia nariadenie, aby ho viac nenasadzoval do zápasov, pretože ak by náhodou zahral dobre, na osoby, ktoré rozhodli o jeho predaji, by sa zniesla vlna kritiky.

Arthur sa rozhodol, že chce s Barcelonou rozviazať kontrakt a je pripravený vzdať sa platu za predmetné obdobie. Hráč mal o tomto klub informovať. Súčasné rozhovory s Barcelonou vedú jeho otec a brat s podporou právnych poradcov. Médiá tvrdia, že Barcelona sa rozhodla voči hráčovi vyvodiť disciplinárne dôsledky s cieľom jeho potrestania. Sport píše, že Arthurov štrajk výrazne narušil zmluvu medzi La Ligou a Asociáciou španielskych futbalistov. To môže znamenať, že Arthur príde nielen o mesačný plat, ale dostane aj pokutu vo výške percentuálneho podielu z mesačného platu a výška pokuty bude závisieť od závažnosti priestupku. Tlač uvádza, že Barcelona nemá záujem dohodnúť sa na ukončení zmluvy.

Klub má pre Arthurov súčasný postoj iné vysvetlenie a to prináša katalánsky denník Mundo Deportivo. Barcelona tvrdí, že ide o dohodu hráča s Juventusom, aby hral čo najmenej. Marca tieto tvrdenia Mundo Deportivo dementuje a píše, že záložník sa chcel s Barcelonou rozlúčiť na trávniku. V skutočnosti ho však Barcelona po oznámení prestupu úplne odstavila na vedľajšiu koľaj a odvtedy neodohral ani jednu minútu. Miralem Pjanić na druhej strane hráva za Juventus pravidelne. Barcelona sa bráni, že Brazílčan sa na trávnik nedostával zo zdravotných dôvodov a takisto kvôli nedostatočnej motivácii. Nerozumie preto jednostrannému rozhodnutiu hráča, ktorý sa mal ako profesionál správať až do konca pôsobenia na Camp Nou.

zdroj: Cadena SER, Mundo Deportivo, Marca, Sport, COPE
foto: fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-07-29 09:16:23
To už jsou hodně spekulace. Klub chtěl, aby nenastoupil, aby neukázal, že hraje dobře. To mi přijde hodně komické, že někdo tohle myslí vážně. Barto je prase, ale stále chce vyhrávat, protože to mu vydělá víc. Každopádně za mě pokuta v pořádku, ma smlouvu a měl by mít hrdost a ukázat profesionalitu. Místo toho trucuje.
SKMarso Admin 2020-07-29 09:24:43
Mne zase vôbec nedáva logiku konšpirácia o tom, že sa Arthur dohodol s Juve, aby už nehral za Barcu ani minútu a vymýšľal si zranenie. Čo by z toho Juve malo? Že im príde hráč, ktorý nehrával a netrénoval mesiace? Blbosť
sonetcz 2020-07-29 09:35:40
Přesně, tohle je fakt vtipné, co jakože vymyslí novináři a berou to, že to tak je. Tohle nemá žádný jiný národ. Jinde to je taky, ale nikdo to nemá v takové míře jako Španělé a jejich hlavní noviny.
2020-07-29 10:56:01
Trucuje ako Dembele v Dortmunde, ale ten je dobry ....
Seky27 2020-07-29 12:05:11
Případ Dembele a případ Arthur je úplně o něčem jiném..
Jako seberes-li Brazilci hračky, nemuzes čekat nic jiného! Je to z jeho strany neprofesionální však taky dostane pokutu, ale pochopitelné a řekl bych po tom odstřihnutí doslova očekávané..
LaBrie 2020-07-29 14:33:47
Pripady ine, to mas pravdu, ale trucovanie na chlp rovnake...
LaBrie 2020-07-29 14:35:37
...aj Dembele mal este zmluvu s Dortmundom a nechcel uz chodit na treningy ani na nic, co bolo spolocne s klubom....chcel len ist prec....
Seky27 2020-07-30 00:14:04
Je fakt, ze z tohoto úhlu pohledu se chová stejně to jo. Ale víš jak jsem to myslel :)
2020-07-29 12:47:47
Neviem kolko pravdu je v tom kazdopadne ak vychadzam z toho co je napisane tak v podstate obe strany chapem.Kazdopadne Artur je zamestnanec so zmluvou takze musi niest dosledky absencie a je uplne jedno ake ma dovody v hlave.Ak je s pokutou zmiereny,co podla mna je a ratal s tym,tak je to okej,v principe barca neprisla o hraca kedze ho nechceli dat hrat a Artur zaplati za absenciu.
2020-07-29 17:05:39
JA BY SOM UROBIL TO ISTE DOTLAčIT NIEKOHO K PRESTUPU KED NECHCE A CHCE ZOSTAT MAM POCIT žE TU VLADNE DIKTATOR