Legendárny holandský útočník nie je zástancom toho, že Matthijs de Ligt si vybral prestup do Juventusu Turín. Marco van Basten si myslí, že jeho krajanovi by sa darilo lepšie, ak by sa rozhodol pre transfer do iného elitného európskeho klubu, ktorý mal o jeho služby záujem. Napríklad do katalánskej Barcelony.

De Ligtovi sa v posledných týždňoch podarilo vylepšiť svoju reputáciu, ale Van Basten nezdieľa rovnaký názor ako nadšení fanúšikovia Serie A: "Nemyslím si, že De Ligt je o niečo lepší ako bol v Ajaxe v uplynulej sezóne," uviedol Holanďan pre Ziggo Sport. "Chiellini je skutočným tímovým hráčom, zatiaľ čo Bonucci si robí svoje. Nie je až tak organizovaný a nedáva Matthijsovi najavo, čo by mal robiť na trávniku. Chiellini počas zápasu svojim spoluhráčov aj pomáha," vysvetlil.

Ostrá kritika tu však nekončí: "De Ligt by sa naučil oveľa viac ak by sa pripojil k tímu ako Barcelona, Real Madrid či Manchester City," povedal Van Basten a dodal: "Hral by v zaujímavejšej lige ako Serie A, ktorá má nižšia kvalitu v porovnaní s tými, ktoré som spomenul."

zdroj: sport.es
foto: sport.es

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-07-29 10:52:00
no pozitívne je že sme ušetrili 90m.
2020-07-29 11:02:37
Je to typ Škriniara. Nech je tam, kde zaliezol. Sú lepší a aj lacnejší. De Light je precenovaný. A Škriniar už zhasína 🤷‍♂️. Nie som a nebol som naklonený, aby skončili v Barci.
U mňa sú pomalí, komótni bez švihu a obratnosti.
sonetcz 2020-07-29 11:53:06
Souhlasím, ale má jednu super vlastnost, co nám hrozně chybí a tím dožene nedostatky. Je hecíř a nechá tam duši. V Ajaxu byl motivator týmu. To tady nikde nemáme a zrovna to teďka dost potřebujeme - Puyola v obraně. Já bych ho furt chtěl, první 2 roky nebude třeba takovej, ale pak se nám ohromně vyplatí.
blauigrana 2020-07-29 13:11:39
ten na Škriniara nemá ani zdaleka
2020-07-29 17:32:40
super hráč, velmi mu pomohlo zranenie cheliniho a hneď zapadol
ale dobry stoper je aj DEMIRAL z juventusu 22 ročny