Pep Guardiola ešte počas svojho pôsobenia na lavičke Bayernu Mníchov chcel posilniť mužstvo o niekoľkých elitných futbalistov a jedným z nich mal byť aj Luis Suarez. Uruguajčan v tom čase hrával ešte za Liverpool a nakoniec prestúpil do Barcelony.

Guardiola sa pokúsil podpísať Luisa Suareza v čase, keď bol druhý rok na lavičke Bayernu Mníchov. Bývalý tréner Blaugranas dospel k názoru, že Uruguajčan bol chýbajúcim kúskom v jeho skladačke v Mníchove. Guardiola si myslel, že jeho mužstvo so Suarezom v kádri bude mať vyššiu šancu na víťazstvo v Lige Majstrov.

Suarez však nakoniec išiel za svojim snom a obliekol si na seba dres Blaugranas. Guardiola v každom prípade chcel do Bayernu kúpiť dovedna 7 veľkých futbalových hviezd, no ani jeden prestup sa nepodaril. Christin Falk to uviedol v knižke 'Inside FC Bayern'. Guardiola mal záujem o Neymara, Luisa Suareza, Pogbu, Hazarda, Verrattiho, De Bruyneho a Sterlinga. Zaujímavosťou je, že poslední dvaja menovaní nakoniec skončili v Manchestri City, ktorý v súčasnosti vedie práve Guardiola.

V knihe sa spomína aj to, že jedným z dôvodov, prečo Guardiola odišiel z Bayernu Mníchov je fakt, že klubu sa nepodarilo získať do svojich radov ani jedného z vyššie zmienených futbalistov. Počas svojho pôsobenia v Nemecku dokázal vyhrať 3 bundesligové tituly, dvojicu nemeckých pohárov, no ani raz sa mu nepodarilo siahnuť na Ligu Majstrov.

zdroj: sport.es
foto: fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-07-31 11:01:04
Toho Suareza nemusi lutovat, myslim si, ze Lewandowski je viac nez dostojna nahrada.
Vajce94 Premium 2020-07-31 11:44:43
A to Lewa prišiel do Bayernu zadarmo :D
Vajce94 Premium
2020-07-31 11:46:37
Pamätám si že Pep hovoril o tom že tréner má meniť svoje pôsobisko po 3-5 rokoch strávených v jednom klube aby sa mohol ďalej rozvíjať ako tréner tak aj hráči. Ale je to dosť tvrdohlavý chlap, a keď vám dá na stôl toľko mien a nepodarí sa vám nikoho podpísať tak je schopný zbaliť si kufre a ísť inam :)