Príchod Frenkieho de Jonga mal byť jedným z najdôležitejších prestupov Barcelony v posledných rokoch. Holanďan však neodohral práve najlepšiu sezónu a neukázal formu, ktorú sme z jeho strany videli, keď pôsobil v Ajaxe Amsterdam a čelil Juventusu či Realu Madrid.

Madridský denník AS informuje, že problémom záložníka nie sú štatistiky, hoci v tejto sezóne strelil len dva góly a na niekoľko ďalších prihral. Úlohou De Jonga je predovšetkým postarať sa o dynamiku hry a jej riadenie počas stretnutí. Až na niekoľko výnimiek (ako napríklad zápasy s Valenciou či Eibarom) tieto úlohy vykonával na trávniku dobre. AS píše, že najväčším sklamaním bol jeho výkon v zápasoch s Realom Madrid, v ktorých ho súper v strede poľa vymazal a Holanďan tak na trávniku neurobil rozdiel.

Denník píše, že mladý záložník sa skôr udomácnil v meste, než v klube samotnom. V Ajaxe bol navyknutý na to, že často menil pozície na trávniku, no v Barcelone to s výmenou postov nemá také jednoduché. Aktuálne hrá viac vpredu, pretože status Busqeutsa je nedotknuteľný. Všimol si to napríklad aj Ronald Koeman, ktorý varoval, že Frenkie by podával lepšie výkony ak by hral o čosi hlbšie. Záložník je okrem toho v mužstve, proti ktorému sa súperi zaťahujú do obrany a chýba miesto na prelamovanie línií či nábehy do voľného priestoru. Všetky tieto aspekty mu nehrajú do karát.

"S mojou prvou sezónou som spokojný, ale nie úplne spokojný," uviedol De Jong krátko pred obnovením La Ligy. Vtedy však neočakával, že krátko na to sa zraní a vynechá väčšiu časť dohrávky. Teraz na neho čaká Liga Majstrov a musí urobiť krok dopredu, najmä vzhľadom na absenciu Busquetsa a Vidala v zápase s Neapolom. AS píše, že práve výkon v tomto dôležitom zápase vyznačí jeho prvú sezónu v drese Blaugranas.

zdroj: as.com
foto: fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-08-01 08:20:53
Přesně to co říkám,kdokoliv přijde do Barcelony,posledni tři roky,tak první zapasy hraje dobře,protože je navykly z původního klubu ,ale pak postupně zapadne do pěšího fotbalu.Jestli vůbec se tomu dá říkat fotbal ,slovo hazena se hodí líp Věta ....Zaloznik hraje v muzstve,proti kteremu se souper zatahuje do obrany...……...tohle je fakt už hrozna výmluva .Barcelona nechá všechny soupeře stahnout do obrany a zformovat v plnem počtu hracu tím,že si da desitky zpětných nahrávek po zisku mice a az souper je zformovany,tak si davaji další stovky nahrávek do stran a jednou za cas Messi něco vymysli dopředu. A dokud nebudeme hrat na rychle protiútoky po zisku mice,jako to hraje cela Evropa ,Ameriky,cely svet ,tak se nic nezmeni
Vajce94 Premium 2020-08-01 08:41:14
Presne tak, keď dajú z protiútoku gól a vedú tak nech vtedy hrajú na držanie lopty a vytiahnu si súperovu obranu a dajú im ďalšie 2-3 kusy. Ale takto keď si len staticky prihrávajú do šírky, tak to neunavia súperovu obranu a nie to vyvinú nejaké väčší tlak ..
Marian Premium 2020-08-01 09:38:14
Podporujem tieto názory. Lucho v 2015 zaviedol rýchly prechod do útoku, mal tam hráčov, čo to vedeli potiahnuť MSN a zakombinovať v rýchlom brejku, teraz to ťukáme pomaličky a vystrelíme na bránu raz za polčas...Potrebujeme trénera, schopného dostať mužstvo na vyšší kondičný level, aby sme hrali rýchlejší behavejší futbal miesto zľahka vyklusávajúcich matadorov.
harry525 2020-08-01 09:39:50
Áno... Ja to píšem už dlhšie, že hráči prichadzajúci do Barcelony "zabudaju" hrať futbal, hoc v predchadzajúcom klube patrili medzi najlepších.

Ty si to ale pekne rozpísal a vystihol. Asi by som to nenápisal lepšie :)

Ešte ale doplním niečo... Na peší futbal sa zvyká veľmi ľahko. A to aj keby prišiel neviem kto. Títo hráči sú tiež len ľudia a majú svoje chyby a pohodlie....

Hoci to nikto z nich neprizná. Ale kto by to takto "pohodlne" nehcel hrať? "Plat mám min. dvojnásobný oproti minulému klubu, ani sa veľmi nezapotím, a nakoniec: šak to je máme taký štýl!

Nacvičíme si nejaké frázičky do kamier na pozápasové interview ("Ano hrali sme hrozne, musime sa zlepšiť...") a život ide ďalej.

A ako bonus, hrajú pred prázdnymi tribúnami, tak sa nemusia obávať pískajúcich divákov...

Veď si zoberte to, ako sa všetci hráči zastávali Valverdeho... Prišiel Setién, ktorý zrejme vyžaduje pot a hneď sme sa dočítali, že hráči ho ignorujú, nemá taký rešpekt, nechápu jeho pokyny... Čudujeme sa? Zrazu musia makať predsa! Ako som už písal vyššie na dobre sa veľmi rychlo zvyká...

Uvidíme ako sa to bude vyvýjať.
harry525 2020-08-01 09:43:30
Marian ešte doplním, ze Lucho si vydupal rešpekt. Posadil aj "veľkého" Messiho a Neymara... Jednoducho sa nebál. A hoci sa v jednom momente zdalo, že poletí, tak trval na svojom a nakoniec z toho bol trebble.

Sám Messi mu ďakoval, keď Lucho odchádzal, že sa od neho veľa naučil (cez Twitter tuším)
uzman 2020-08-01 10:47:56
Je to tak
Vajce94 Premium 2020-08-01 20:05:35
Len to je celé o tom že keď máš káder 30+ toto čo mi píšeme sa hrať nedá, jednoducho tí hráči fyzicky už nestačia a preto sa hrá to čo hrá. Mne to príde tak že máme tím založený viac na nostalgii ako na funkčnosti a dynamike. Je pravda že mať pár hráčov v tíme nad 30 je na nezaplatenie to môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti, ale nemôže to byť proste kostra tímu. V každom tíme potrebujú mať títo "starí páni" nejaké uchá čo budú na nich behať a otvárať im priestory na prihrávky :)
2020-08-01 08:22:28
Dalo sa to čakať. Odišiel z klubu, kde sa hrá nádherný, moderný futbal a príde do klubu ktorý je trénuje statik.
2020-08-01 08:27:54
Ja by som skôr napísal iný článok, ako náš futbal zničí aj toho najlepšieho hráča. Tu keby bol De Bruyne tak sa nič nezmení. My nehráme ani náš štýl, lebo naša filozofia je kombinácia útočného futbalu s prvkami držania lopty pre kontrolu hry (Iba v chvíľach keď je to potrebné) a vyspelou pozičnou hrou. Toto čo v posledných rokoch predvádzajú nieje našou hrou ani náhodou. Guardiola ho dokonca mierne upravil a vylepšil odkedy je v M. City ...
Vajce94 Premium 2020-08-01 20:08:12
Guardiola vie že nemôže hrať jeden štýl 10-15 rokov vkuse a takisto nemôže vymeniť celý káder za 1-2 sezóny. Preto je podľa mňa tento chlap geniálny, pretože vie svojim hráčom vysvetliť čo od nich požaduje a k tomu dotiahnuť posily ktoré spĺňajú jeho požiadavky na to čo on potrebuje. On videl vždy na ihrisku o čosi viac ako ostatní, či už ako hráč alebo ako tréner :)
2020-08-01 09:39:07
Jeste aby nee, muzes byt super talent, ale kdyz kolem se e budes mit drevaky, tak se svezes s nima. Barcelona uplne zaspala obnovu tymu, jak ma hrat dobre, kdyz kolem nej vsichni chodej. V ajaxu mel vedle sebe mlady behavy kluky, styl hry o tom se nemusime ani bavit. V barcelone upadne uplne kazdej, messi je vyjimkou, ale vemte si kdyby mel messi tym MAN City kolem sebe, to by mel tak 2x lepsi cisla, nez mel tuhle sezonu. Barcelonu ceka minimalne 3-4 letej upadek.. doufam ze se pletu
2020-08-01 12:15:38
Ani jeden nákup v tejto sezóne úplne nepresvedčil.