Prekvapivý podpis len 17-ročného Pedriho sa zdá byť veľmi dobrou voľbou do budúcna pre káder Blaugranas. V posledných mesiacoch môžeme pozorovať stúpajúcu formu mladíka, ktorý odohral sezónu 2019/20 v drese Las Palmas. Predstavme si mladý vychádzajúci talent o čosi viac. 

Pedri odohral sezónu v drese Las Palmas, v klube, ktorý sa nachádza v Segunda División a obsadil v nej 9. priečku. Priemerný vek kádra je až 28,9, pričom priemerný vek v celej lige je 27,8. V kabíne sa nachádza množstvo veteránov a tiež hráčov na vrchole ich formy a vo všeobecnosti môžeme povedať, že káder Las Palmas je veľmi konkurencieschopný. Avšak medzi týmito hráčmi sa nachádza jeden s najvyšším počtom odohraných minút, strelených gólov a počtom asistencií. Tento hráč si tiež do svojich štatistík pripísal najviac výstrelov, najväčší počet vytvorených šancí či dokončených driblingov. Hovoríme o hráčovi menom Pedro González López, ktorý je známy pod prezývkou Pedri. 

Stále len 17-ročný mladík sa považuje za jeden z vychádzajúcich mladých talentov svetového futbalu. Vyššie uvedené štatistiky sú len zlomkom z jeho doterajších úspechov. FC Barcelona ho podpísala v septembri 2019 za 5 miliónov eur, pričom sa dnes táto čiastka pri jeho mene javí neuveriteľne nízkou. Každý kto tohto mladíka sleduje môže len potvrdiť, že jeho talent je ohromujúci. Nie je žiadnym prekvapením, že mnohé média prinášajú správy o tom, že sa stále len 17-ročný mladík pripojí k A tímu Blaugranas už od budúcej sezóny. V tejto analýze sa bližšie pozrieme na Pedriho výkony v tejto sezóne. 

O hráčovi 

Pedro González López je rodákom z Tenerife, najväčšieho ostrova Kanárskych ostrovov, pričom je  toto miesto známe svojou vulkanickou činnosťou. Práve na Tenerife mladík začínal s futbalom, kde sa v neskoršom veku pripojil k mládežníckej akadémii tímu CF Juventuda Laguna. Jeho výkon sa skautom veľmi pozdával, keďže v roku 2018 ho podpísal tím Las Palmas a zhruba o rok ho podpísal katalánsky klub za 5 miliónov eur. 

Po podpísaní s Blaugranas sa Pedrimu začalo dariť ešte viac, keď strelil svoj prvý gól do siete tímu Huesca a stal sa 7. najmladším hráčom, ktorý skóroval v Segunda División. Na konci sezóny sa mladík mohol tešiť zo 4 gólov a 6 asistencií za Las Palmas. Na dosiahnutie týchto úspechov mu stačilo naskočiť do 24 zápasov z 36, pričom priemerne odohral 79 minút za zápas a sezónu odohral bez zranenia.  

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
Rasto Premium
2020-08-11 21:07:44
Pri tomto vedení a trénerovi mám obavy, kde skončí. Posratý Setién radšej postaví Raketu, Vidala, či Roberta a mladí behaví a tvoriví budú sedieť. Ak vôbec budú v kádri.
marke7 2020-08-11 23:38:21
A víme vůbec, jestli je Setién posratý? Stále tomu nevěřím. Však je vidí každý den na tréninku. Tak buď předvádějí lepší výkon, než mladí a nebo to má nařízeno, koho má stavět.