Lionel Messi nakoniec zostáva v Barcelone. Pre portál Goal.com poskytol rozsiahly rozhovor, ktorého prepis vám prinášame nižšie. Argentínčan na rovinu a ostro komentoval mnohé záležitosti v Barcelone a tvrdo kritizoval prezidenta FC Barcelona.

Prečo ti trvalo tak dlho, kým si sa vyjadril k tejto téme?

"Po prvé preto, lebo po prehre v Lisabone to bolo ťažké. Vedeli sme, že súper je ťažký, ale nie, že sa to skončí takto, že ukážeme tak slabý obraz klubu a barcelonismo. Zahrali sme veľmi zle. Cítil som sa veľmi zle, na nič som nemal chuť. Chcel som, aby uplynulo trochu času, aby som sa neskôr objavil a všetko vysvetlil."


KLIKNI SEM a podpor projekt ForcaBarca.sk! Ďakujeme :)


Prečo si povedal Barcelone, že chceš odísť?

"Povedal som klubu, ale predovšetkým prezidentovi, že som chcel odísť. Hovoril som mu to počas celej sezóny. Myslel som si, že to bol ten správny čas stiahnuť sa do ústrania. Myslel som si, že klub potrebuje viac mladých hráčov, nových hráčov. Myslel som si, že moja etapa v Barcelone sa skončila, aj keď ma to veľmi mrzelo, pretože vždy som hovoril, že som chcel ukončiť kariéru tu. Bola to veľmi komplikovaná sezóna, veľmi som trpel na tréningoch, v priebehu zápasov aj v šatni. Všetko sa pre mňa stalo ťažké a prišiel moment, kedy som začal hľadať nové ciele a nové okolie. Nie je to výsledok prehry s Bayernom, je to rozhodnutie, nad ktorým som premýšľal veľmi dlho. Povedal som to prezidentovi a on vždy hovoril, že rozhodnúť sa budem môcť na konci sezóny. Nakoniec nedodržal slovo."

Bol si osamelý?

"Nie, necítil som sa osamelý. Po mojom boku som mal ľudí, ktorí sú tam vždy. To mi stačí, dodáva mi to silu. Ublížilo mi však to, čo som počúval od ľudí, novinárov, osôb, ktoré spochybňovali moju oddanosť klubu a ktorí hovorili veci, ktoré som si podľa mojej mienky nezaslúžil. To mi pomohlo zistiť, kto som. Odkryl som falošných ľudí, o ktorých som mal inú mienku. Zabolelo ma, že sa spochybňovala moja náklonnosť k tomuto klubu. Bez ohľadu na to, či odídem alebo zostanem, moja náklonnosť k Barcelone sa nikdy nezmení."

Bolo počuť všetko. O peniazoch, o 'Messiho priateľoch'. Čo ti najviac ublížilo po 20 rokoch v drese Barcelony?

"Trochu zo všetkého, to o priateľoch, o peniazoch... Zabolelo ma veľa vecí. Vždy som klub staval ponad všetko ostatné. Odísť som mohol neraz. Peniaze? Každý rok som mohol odísť a zarábať viac ako tu. Vždy som hovoril, že je to môj domov, tak som to cítil a tak to cítim. Je ťažké, aby niekde inde bolo lepšie, než tu. Cítil som, že som potreboval zmenu, nové ciele, nové veci."

Je ťažké vzdať sa 20 rokov, celého života, rodiny v Barcelone, mesta... Má to veľký význam pri rozhodovaní. Ale nakoniec som pochopil, že zostávaš, tak?

"Samozrejme, že bolo pre mňa veľmi ťažké prijať rozhodnutie. Nie je to kvôli prehre s Bayernom, ale kvôli mnohým veciam. Vždy som hovoril, že kariéru by som chcel ukončiť tu a že som chcel zostať. Že som chcel víťazný projekt a vyhrávať trofeje s klubom, aby sme naďalej zväčšovali legendu Barcelony. Pravda je však taká, že už nejaký ten rok žiadny víťazný projekt neexistuje a ani nič také, len sa žongluje a plátajú sa diery s vývojom udalostí. Tak ako som povedal, vždy som myslel na dobro mojej rodiny a klubu."

Čo sa stalo, keď si povedal klubu, že uvažuješ od odchode?

"Nastal veľký zmätok. Celá rodina plakala, moji synovia sa nechceli sťahovať a meniť školy. Chcel som sa pozrieť ďalej, chcel som súperiť na najvyššej úrovni, získavať trofeje, súperiť v Lige Majstrov. Môžete prehrať alebo vyhrať, ale musíte súperiť. Aspoň súperiť, pretože to sa nestalo v Ríme, Liverpoole či v Lisabone. To všetko ma doviedlo k rozhodnutiu odísť. Opäť sme na začiatku. Bol som si istý, že môžem odísť zadarmo, prezident vždy hovoril, že na konci sezóny sa môžem rozhodnúť, či zostanem alebo nie a teraz sa drží toho, že som to nepovedal pred 10. júnom a vtedy sme hrali v strede tej hlúpej pandémie. Ten vírus všetko zmenil. Preto zostanem v klube. Zostanem, pretože prezident mi povedal, že jediným spôsobom, aby som odišiel, že vyplatenie 700 miliónov eur, čo je nemožné alebo sa obrátiť na súd. Nikdy by som Barcelonu nežaloval na súde, pretože tento klub milujem. Dal mi všetko, je to klub môjho života. Mám tu svoj život, Barcelona mi dala všetko a ja som dal všetko jej. Nikdy mi ani nenapadlo, aby som podal žalobu."

Zasiahlo ťa najviac to, že niektorí si mysleli, že môžeš poškodiť Barcelonu? Už roky brániš tento klub a si jeho symbolom. Bolelo ťa, že bola spochybňovaná tvoja oddanosť?

"Veľmi ma bolelo, že proti mne boli publikované správy, najmä tie falošné. Alebo to, že som mohol podať žalobu a vyťažiť z toho. Nikdy by som to neurobil. Opakujem: chcel som odísť a mal som na to plné právo, pretože takto to stálo v mojej zmluve. Nie je to len: 'Odchádzam a hotovo'. Stálo ma to veľmi veľa. Chcel som odísť, pretože som chcel prežiť šťastne posledné roky v mojej futbalovej kariére. V poslednej sezóne som v klube nenašiel šťastie."

Byť šťastným je kľúčové. Som rodený víťaz. Hráš v mužstve, ktoré bojuje o všetky tituly a Barcelona v posledných rokoch nezabojovala v Európe. Zostaneš ako líder mužstva. Niečo sa však musí zmeniť, však? Na športovej úrovni.

"Zostanem v Barcelone a môj postoj sa nezmení bez ohľadu na to, ako veľmi som chcel odísť. Dám zo seba všetko. Stále chcem vyhrávať, rád súperím a nerád prehrávam. Vždy som chcel to najlepšie pre klub, šatňu aj pre mňa. Kedysi som povedal, že sme nemali na to, aby sme vyhrali Ligu Majstrov. Teraz neviem, čo sa stane. Máme nového trénera a novú ideu. To je dobré, ale potom musíme vidieť, ako odpovie mužstvo a či budeme schopní súperiť. Teraz môžem povedať len to, že zostávam a dám zo seba všetko."

Na čo prvé si si pomyslel, keď ľudia hovorili, že si mohol odísť a Barcelona ti bola ľahostajná? Bol si nahnevaný?

"Cítil som obrovskú bolesť, že sa spochybňovala moja oddanosť ak vezmeme do úvahy to, ako som Barcelone vďačný. Milujem ju a nikde mi nebude lepšie. Ale aj napriek tomu mám právo rozhodnúť sa. Chcel som hľadať nové ciele a výzvy. A potom by som sa mohol vrátiť, pretože v Barcelone mám všetko. Moje deti tu vyrastajú a pochádzajú odtiaľ. Na odchode nebolo nič zlé, potreboval som ho ja a potreboval ho klub. Bolo to dobré pre všetkých."

Rodina je v tvojom živote veľmi dôležitá. Tvoj otec to niesol zle, podobne tvoja manželka aj deti. Na čo sa ťa pýtali? Čo ti povedali? Synovia hovorili: 'Oco, urob to, oco, urob tamto'? Sledovali televíziu a kládli ti otázky?

"Celá táto téma bola pre nás ťažká. Bolo mi jasné, čo som chcel, akceptoval som to a povedal. Moja manželka ma so všetkou svojou bolesťou podporovala a sprevádzala..."

Ale v rodine je najdôležitejší Mateo...

"[smiech] Áno, Mateo je ešte malý a neuvedomuje si, čo to znamená odísť a na niekoľko rokov si vybudovať život na inom mieste. Thiago už chápe, je starší. Počul niečo v televízii, niečo mu došlo a tak sa pýtal. Nechcel nič počuť o sťahovaní, novej škole a nových priateľoch. Plakal a hovoril: 'Nechoďme'. Bolo to veľmi ťažké, naozaj. Rozumel som, sám som si cez to prešiel. Prijať rozhodnutie je veľmi ťažké."

Každý by to mal ťažké, 20 rokov, to je celý život. Do Barcelony si prišiel vo veku tvojich synov. Ľudia chceli vidieť dve zásadné veci. Zostaneš, opäť budeš lídrom mužstva. Podelíš sa o nejaký optimistický odkaz do budúcnosti?

"Ako vždy. Dám zo seba všetko, všetci dáme 100%, aby sme bojovali o všetky ciele. Dúfame, že ľuďom, ktorí to niesli zle, budeme môcť venovať trofeje. Ja som niesol zle túto sezónu, ale porovnávať sa s tými, ktorí trpeli kvôli koronavírusu, ktorí prišli o rodiny a veľa vecí, by bolo pokrytectvo. Snáď im budeme môcť venovať víťazstvá a aby sme nakoniec mohli poraziť koronavírus a vrátiť sa do normálu."

Slávny kancelársky fax. Veľa sa hovorilo o tom, že ti bolo zle radené a že z toho dôvodu si takýmto spôsobom informoval o svojom odchode. Prečo si poslal ten fax? Čo si sa snažil dokázať? Aké bolo tvoje stanovisko?

"Fax mal akýmsi spôsobom oficiálne oznámiť môj úmysel odísť. Prezidentovi som počas celej sezóny hovoril, že som chcel odísť, že nastal čas pohľadať niečo nové. On mi neustále opakoval: 'porozprávame sa a toto a tamto'. Nakoniec nič. Nevenoval pozornosť tomu, čo hovorím. Okrem faxu som oficiálne informoval, že som chcel odísť a nemám záujem využiť opciu na ďalšiu sezónu. Nechcel som vyvolať rozruch ani sa otočiť proti klubu. Moje rozhodnutie bolo prijaté, chcel som ho oznámiť."

Ak by nebolo toho faxu, možnože by sa na všetko zabudlo a nikto by ťa nevypočul.

"Samozrejme. Ak by som to neurobil, ako keby sa nič nestalo, zostal by som, pretože som mal ešte jednu sezónu. Oni hovoria, že som ich neinformoval pred 10. júnom, ale opakujem, boli sme v polovici súťaže, nebol na to správny čas. Okrem toho mi prezident vždy hovoril, že 'po skončení sezóny sa rozhodneš, či zostaneš alebo nie'. Nikdy nehovoril o dátume a ja som to nechcel oficiálne oznámiť. Nechcel som zachádzať do hádok, nechcel som bojovať s klubom."


KLIKNI SEM a podpor projekt ForcaBarca.sk! 

Ďakujeme :)


zdroj: goal.com
foto: goal.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-09-04 20:02:20
Věřím ze po volbách tady bude ten kdo bude mít ten správy projekt a dokáže přesvědčit messiho až zůstane jede 2 roky s novým projektem. A předá zkušenosti.. ale nějak si myslím, ze to nevyjde..
Ale jsem rad ze i kdyby ne tak bude mít rozlucku 🙏
Babuca 2020-09-05 01:06:48
Messi si viackrát protirečí. Chcel skončiť karieru v FCB vs chce skúsiť niečo nové. Obávam sa že skutočná kríza ešte len začína. Trebalo ho pustiť a otočiť list. Toto už nebude fungovať. Bodaj by som sa mýlil ...
Maikie11 2020-09-05 09:16:54
Pokud má hráč 6 měsíců do konce smlouvy může jednat se všemi kluby. Takže pokud to messi nebude řešit až na konci sezóny tak klidně už v lednu může vědět kam odejde po skončení sezony
2020-09-04 20:08:35
"Bola to velmi komplikovaná sezóna, velmi som trpel na treningoch, v priebehu zapasov a aj v šatni". Takže se dá předpokládat, že tuhle sezónu to bude podobné a možná ještě horší.
adam25255 2020-09-04 20:11:47
Prečo? Nový tréner, nové vedenie...
harry525 Premium 2020-09-04 20:17:42
Prečo? Stači aj tá najjednoduchšia záležitosť - bude musiet makať aj ON a jeho prechádzkam počas zápasov je tiež koniec.

Takže aby "netrpel" ešte viac...

Bože neznášam to slovo (trpieť), mám niekedy pocit, že ich Ernie s tým nainfikoval na ďalšie 3 generácie 😀
adam25255 2020-09-04 20:28:41
harry525 Valverde to úplne všetko zbabral. Urobil z hráčov trpiacich milionárov. :)
Jackopz 2020-09-04 20:38:34
Harry ale keby prestúpil do City alebo iného klubu, všade by viac makal. Lenže by viac sedel, viac striedal a tím by vedel vyhrávať aj bez neho. U nás hrá v 33 rokoch zápas za zápasom lebo všetci vedia že keď nehrá on tak Barca je tretinová a nemá žiadnu víziu, však aj Messi to sám povedal. Nemajú projekt, plátajú dieru za dierou. Teba by bavilo hrať v tíme kde vidíš že to nemá systém ani víziu a si jeden z minima hráčov čo tam niečo vedia urobiť? Pokiaľ si hral niekedy aspoň futbal na dedine tak vieš aké to je deprimujúce keď prehrávaš zápasy ktoré môžeš vyhrať len kvôli dezorganizácií a chýbajúcemu systému. Časom aj teba omrzí sa snažiť a makať keď to nemá zmysel.
2020-09-04 20:10:49
Má pravdu, ale nemuselo to dopadnúť až takto. Má na tom tiež svoj podiel.(mohol sa vyjadriť už pred testami) Toto ho akurát pripraví o kapitánsku pásku. Nech sa nečuduje, že ľudia o ňom po tom všetkom pochybovali.(aj ja)
jokerito 2020-09-04 20:42:55
Pásku nech ma kľudne pique. Ak ju nebude mať Leo možno to aj pomôže. Nemôže stať celá ťarcha na ňom.
2020-09-04 20:20:17
"Pravda je však taká, že už nejaký ten rok žiadny víťazný projekt neexistuje a ani nič také, len sa žongluje a plátajú sa diery s vývojom udalostí."

Ale ale ale. Ukazuje sa ze som mal opat pravdu. Uz roky to tu opakujem.
adam25255 2020-09-04 20:26:41
Len okydávaš klub a kecáš tu o vypadnutí do Segundy bez Messiho. Ako sa ukázalo, odchod d City by bol hrozný ťah pre jeho rodinu, to mohol ukončiť rovno kariéru a zostať v Barcelone.
Samurajj 2020-09-04 20:31:44
Zrovna on si naozaj nezasluzi koniec karieri v prehnitom klube kde nefunguje vela veci.. on nie, mal odist a aj sa sudit... to co dokazalo opat vedenie je odpad..
mentor 2020-09-04 21:07:09
Rivaldo111, to tu predsa tvrdilo veľmi veľa ľudí. Navyše, kto neustále na všetko nadáva, ten sa raz určite dočká toho, že "mal pravdu" - je to jednoduchý štatistický fakt. Je to ako tvoja niekdajšia pravda, že väčšina bývalých hráčov v Barcelone v pozícii trénera neuspeje. Nuž, a kde je to inak? Ja nepoznám klub, kde by bývalí hráči boli aj poväčšine superúspešní. Takéto pravdy si môžu všetci strčiť za klobúk, sú garantované štatisticky, a preto sú jalové. Ale aby som ti nekrivdil, pamätám si, že vieš formulovať aj seriózne obsažné tvrdenia. Nedávno som si všimol, ako sa vysmievaš ostatným, ktorí nevidia do zákulisia a nechápu, že Barto hrá mediálne hry s cieľom zbaviť sa Messiho, aby vykryl finančné manko klubu. Toto bolo seriózne obsažné konštatovanie. Len teda žiaľ nepravdivé. Možno by si sa zaň mohol adresátom svojich posmeškov ospravedlniť.
Rivaldo111 2020-09-04 23:26:21
A co je na tom nepravdive? Barto mal ciel zbavit sa Messiho ale Messi sa rozhodol zostat. Nieco ti na tom nesedi? Ak som nehovoril pravdu tak barto by uz teraz nebol na stolicke, lebo slubil ze ak Messi ostane tak odstupi. Lenze ani on necakal ze Messi si to rozmysli
rendydutson 2020-09-05 02:38:57
Ale ale ale. Bruno, teplu vody by si nevynasiel ? A este ta poprosim, prihovor sa za svetovy mier.
mentor 2020-09-05 09:29:48
"Barto mal ciel zbavit sa Messiho ale Messi sa rozhodol zostat." Tak napríklad toto je dnes jasná nepravda. V skutočnosti Messi chcel odísť a Barto mu to zatrhol. Messi je preto na Barta veľmi nahnevaný, pretože mu veril, že ho pustí. Toto je fakt, ktorý potvrdil sám Messi. A o tento fakt mi ide. Tak neprekrúcaj realitu a chlapsky priznaj, že si sa totálne mýlil.
2020-09-04 20:21:16
Doufám, že ten pičus Bartomeu odejde když messi zůstává
jokerito 2020-09-04 20:43:38
Nedufas sám
2020-09-04 20:24:48
Messi neprestava prekvapovat. Teraz milo prekvapil, ked sa vyjadril na plnu hubu. Dakujem Leo, ze si vyvratil moje pochybnosti v teba. Dakujem
Cristianko 2020-09-05 16:00:42
Nick, az na to ze Messi ostava lebo ho nepustia. Nie preto ze by zmenil rozhodnutie kvoli laske ku klubu.
Nick 2020-09-05 18:27:56
Vies ja som si myslel, ze sa Leo snazi obohrat klub a utiect ale z tohto som pochopil, ze to bolo premyslene a jediny podvodnik je tu Barto, ktory nieco slubil a nedodrzal.
Ale mam taky zvlastny pocit z Lea. Pripada mi teraz ako rukojemnik
Cristianko 2020-09-05 23:12:19
jasne chapem mas pravdu
2020-09-04 20:26:48
Teda, když bych byl prezident Barcy a Messi by o mě řekl, že jsem špatný prezident, tak uteču zadním vchodem se sklopenou hlavou......A Barto?!
Hold,hroší kůže.....
2020-09-04 20:27:20
Povedal som to prezidentovi a on vždy hovoril, že rozhodnúť sa budem môcť na konci sezóny. Nakoniec nedodržal slovo." A teraz všetci čo tu uražali Messiho pred zrkadlo a dať si facku
Cafu 2020-09-05 09:45:58
Aj svojej rodine to hovoril celý rok a preto všetci doma celý rok plakali a preto bol aj on taký smutný.Čo mal asi povedať , že sere na celú Barcelonu,alebo že je nahnevaný,lebo mu nový tréner vyradil z mužstva Suareza aby ešte viac nahneval fanúšikov.
2020-09-04 20:30:37
Veľká vďaka za preklad rozhovoru! Leo má moju plnú podporu, to, ako uvažuje, sa dá veľmi dobre pochopiť. Žiadna zrada, skrátka chcel zmenu, je to úplne normálne. Podobne chcel kedysi zmenu Pep, odišiel a dnes ho nikto za to neopľúva.
bulldozer Premium
2020-09-04 20:31:25
Ja som hlavne rad ze sa uz obmedzia tie vylevy ktore tu niektori zo seba davali cele tie dni dokola. :))
rendydutson 2020-09-05 02:40:20
Neobmedzia, zial...
2020-09-04 20:47:58
a teraz sa zamerat na posily a už konečne niekoho kupit poriadneho a nie len jedneho
2020-09-04 21:06:47
Tak a teď ať si sáhnou do svědomí všichni ti, co mu nadávali do žoldáků.
Konečně vím, jak to bylo, z vedení se mi chce blít, velký respekt Messimu!
2020-09-04 21:17:24
Nie je to len: 'Odchádzam a hotovo'. Stálo ma to veľmi veľa. Chcel som odísť, pretože som chcel prežiť šťastne posledné roky v mojej futbalovej kariére. V poslednej sezóne som v klube nenašiel šťastie."


toto zabolelo.. smutne to je ze hrac ako Leo ma koniec kariery aky ma
2020-09-04 21:36:20
Ak Koeman uspeje v šatni, bude mať šancu uspieť aj na trávniku. Ak má víziu v zmeny v mužstve a silu ich presadiť, máme konečne projekt, ktorý tu absentoval. Ak bude striedať hráčov a dá konečne šancu mladým a novým hráčom tak uverím, že FC Barca má šance na úspech. Ale ak tu bude nespokojnosť a netrpezlivosť hlavne zo strany Messiho, môže sa perspektíva rozsypať ako domček z kariet. Myslím, že trpezlivosť na každej strane ( myslím tým aj fanúšikov ) bude veľmi dôležitá. Verím Messimu, že jeho posledná sezóna v FC Barca bude pre neho tá spomínaná čerešnička na torte. Nemyslím tým trofeje, ale perspektívu ( ak toto bude Messiho posledná sezóna v FCB ) zanechať tu svoje DNA v mladých hráčoch čo budú s ním hrať v Barce.
tunno Premium 2020-09-05 07:42:46
90% uspechu stoji na tom, aby stavil na spravnych hracov a rozumne rotoval. Aj pod Setienom sme zahrali bohovsky futbal ked dal dobru zostavu. Bohuzial tomu tak bolo len v necelych dvoch zapasoch.
2020-09-04 21:37:35
waw bomba , chlapec sa vyjadrí dohodnutím clanočkom po skoro 3 tyzdnoch, ....par dokonalych fraz , aby nevyzeral ako magor, a hned vsetci waw to je leo a bla bla , kokooooooooooos..........
weqahgy 2020-09-04 21:52:39
Nezvládaš čo?
Catalonia 2020-09-04 22:04:48
Jáj adel, to nasere že? Si mal prichystanú tonu hejtu a jeden článok ti to vyvrátil, to musí byť frustrujúce.
adel 2020-09-04 22:08:53
uprimne, len sa divim....ale zas nezblaznim sa, -), pozri ak maš pocit že deti vsetkych fotbalistov sveta jasaju ked ich otcovia menia klub a stat a tym padom priatelov a vsetko tak si stastny clovek, ak info o tzv sportovom projekte nepokladas za frazu tak ti to neberem , to je totiž veta za ktoru schovas vsetko, barca nakupovala , menila trenerov atd atd jasne nevychadzalo to ale to nevychza aj inde aj vo velko kluboch ved aj ten kde chcel messi odist ma vlastne akoby neuspesny projekt kedze city investvalo ako nikto a vsetko kvoli LM a nic, a psg a nič , aj juventus a nic, takze vlastne vzdy možes povedať ze není projekt, ....proste sa len mam pocit že ten rozhovor je očakavany marketingovy tah a v podstate jedina zachrana toho aby nevyzeral uplne ako blbec.......
adel 2020-09-04 22:10:28
catalonia....mylis sa , a ani neviem čo by som hejtoval.....
Catalonia 2020-09-04 22:17:09
Prečítaj si tú svoju prvú vetu ešte raz, je plná sarkazmu.
adel 2020-09-04 22:20:21
to ano ,bola plna ironie, ale nie hejtu a hlavne to že ostava nemení nič na tom čo som ironizoval, ....proste sa mi nepači sposob ako to cele komunikoval resp nekomunikoval
GabrielSVK 2020-09-04 22:59:16
Ja som mal to šťastie a osobne som sa rozprávala s Jankulovskim, keď bol ako hosť v jednom hoteli, kde som bol na dovolenke. A presne hovoril o tom, že ľudia na futbale a futbalistoch vidia najmä peniaze, čo je pravda, že zarobia, ale hovoril aj o tom, že proste zo dňa na deň mu zazvoní telefón, príde ponuka a bum. Sťahovanie sa, zmena krajiny, nový jazyk, nová kultúra, nové pravidlá. Takže nie je to všetko také "ružové", aké sa zdá. A proste určite nie je jednoduché povedať manželke a deťom, že de facto "zo dňa na deň" sa sťahujeme a ideme preč. Aj keď tí hráči a ich rodiny majú šťastie v tom, že všetku tú administratívu im viac-menej vybaví klub. Lebo sú ľudia, ktorí by sa chcú presťahovať, ale proste byrokracia. A ja osobne obdivujem ľudí, ktorí stoja za tým vybavovaním, lebo vybavovať všelijaké povolenia, prechodné pobyty, víza, občianstva a iné vecičky je poriadna drina.
mentor 2020-09-05 09:33:38
adel, čítaj s porozumení. Pre Messiho nie je skrachovaný projekt, keď nevyhrá LM. On vie, že vyhrať LM je aj o šťastí. Hovoril skôr o tom, že Barca nebola schopná dôstojne súperiť s najlepšími. Z tohto pohľadu sú projekty PSG alebo City úplne OK.
myzuFCB Premium
2020-09-04 22:11:38
Posledná sezóna bola skutočne otrasná. Dúfam, že tá blížiaca sa bude absolútne iná,oveľa lepšia. A už či potom Messi zostane, alebo nie to uvidíme. Som však zvedavý čo všetko sa ešte udeje do marca
2020-09-04 22:47:00
Podla mna na toto Barcelona skaredo doplati. U tychto profikov je to cele o hlave, potrebuju byt 100% v pohode a koncentrovani. Talent maju vsetci aj techniku.. a kondicku moze natrenovat kazde poleno... ale velke a takze zapasy sa vyhravaju v hlave. Ak je v kube nepohoda a prenasa sa na hracov ( co sa evidentne deje) tak tito hraci zo seba nedokazu dostat maximum. Ak bude pilier celej Barcelony frustrovany, nalepi sa to aj na zvysok a bude to tragicka sezona. Sanca je v Koemanovi, moze muzstvo nejako strhnut na vlnu euforie ( aj ked netusim ako) a moze to dopadnut dobre, ale... je tu vela tych ale.. necham sa prekvapit, ale ocakavam, ze Barca bude superit o 2-4 miesto s Atletmi a Sevillou a Real tento rok utecie o viac ako 10 bodov... aj ked, mozne je vsetko
Camp_Nou 2020-09-04 22:50:28
Nostradamus ? Si to Ty ?
letefon 2020-09-05 08:50:52
Nie, netusim kto to je
2020-09-04 23:06:40
Žiadna liga majstrov už nebude
Ani slovan by nedostal 8 gólov
Aj keby hráme európsku ligu minulú sezónu ne vyhráme ju...
To si už treba uvedomiť dat dole ružové okuliare.. Treba zmenu a poriadnu, naši hráči messi, busquets, alba, pique, suarez, už lepší nebudú. Tréner to nezmení, to je môj názor.. Uvidíme čo bude v ďalšej sezóne už sa teším na pjanica xD
Camp_Nou 2020-09-04 23:23:36
Nechápem. Chceš vymeniť všetkých hneď ? Dostať 8 je dobré na niečo. Studená sprcha je na zamyslenie sa u tých hráčov, čo im ide o Barcu a nie len zmluvy.
zasezase 2020-09-05 10:58:08
Nie ale treba už ich vymeniť, oni vyhrali všetko už nebudú mať takú motiváciu jak mladý hráči čo ešte nevyhrali nič
2020-09-04 23:08:29
Sakra co víc musí být imulz, aby ten za....... ...... Bartomeu odstoupil?!
2020-09-04 23:15:46
som zvedaví na ten rebuild ak nič nezmenia Barcelona padne ako dom z karát...a to že Leo pôjde zadarmo preč sa rozpisovať ani nebudem :D
Camp_Nou 2020-09-04 23:28:38
Neboj sa. Fandím Barce od sezóny 1990/1991. Vtedy bol prezident myslím Josep Lluís Núñez a tréner Johan Cruyff. Každý pád vystriedal vzostup. Barca sa vie rýchlo zahojiť.
2020-09-05 00:23:46
Múdrejší (Leo) ustúpil. Myslím že máme poslednú sezónu ukázať, že stále dokážeme vyhrávať, inak to už bude skutočne posledná sezóna. Chce to jednak štrukturálne zmeny a samozrejme aj nových vhodných a hlavne mladších hráčov, ktorí konečne západnú do konceptu Barci, ak ešte nejaký koncept máme. Som zvedavý na ďalší vývoj tímu.
2020-09-05 01:28:50
Borci, sorry ale tohle fakt neberu!!! Fandil jsem, dřív než Leo, hrál a když Ronald dával přímáky jako "víno", takže tohle jsou pro mě úplný Hov..., Ano prezident je prostě sráč, ale kapitán je takhle nechová, sorry.. CARLES PUYOL 4EVER...
Camp_Nou 2020-09-05 02:06:09
Romeo, súhas
airman Premium 2020-09-05 03:21:51
Tak ti gratulujem, uz len napis preco sa ten Carles nechce vratit do klubu ked tu ma byt 4ever, a preco odsudzujes M10 ak chcel odist
Marian Premium
2020-09-05 08:31:38
Niektorí ste tu úplne vymletí. Podľa vás je Messi majetkom klubu a jeho fanúšikov, hoci má v zmluve, že môže po sezóne odísť zadarmo. Klamár a podvodník Bartomeu nedodržal, čo sľuboval Messimu a je pohromou pre tento klub. Ale stále je na vine Messi. Fakt ? Ešte stále je na vine, aj keď to vysvetlil? Lebo vy by ste mali chuť pracovať pod šéfom, ktorý ruinuje firmu a klame a kradne. Čo ste to za ľudia...Čo ste to za fanúšikovia ? Tento klub sa musí zbaviť takéhoto prezidenta teraz a nie až v marci. To, že Leo ostal ešte nevyriešilo hlavný problém klubu a jeho úpadku. Ak nedosiahneme okamžitý koniec Barta, sezóna 20/21 nebude úspešná. Pacient FCB potrebuje prekonať chorobu, ktorá ho zožiera. Volá sa rakovina. Barto more than canc€r.
2020-09-05 09:14:55
Messi se konečně vyjádřil na plnou hubu. To co všichni chtěli aby se vyjdralil tak tu mají. Myslím že pro něj jako pro introvert tohle muselo být hrozně se otirat o vedení jeho milovaného klubu. Ale když už legenda a nejlepší hráč co kdy tu hrál má problémy s těmi skety nahoře a to beru že se nikdy nějak nevyjdroval, tak už je to s námi špatný. Barto je u mě největší odpad blitka hnůj co tu kdy byl. Klasický s Leem vyjebal a teď to hraje na smlouvu a na nějaký datum. Prostě klasická krysa. Doufám že basa ho už čeká a odstoupí protože jako tohle je hamba mít takového srace ve vedení. Jestli přestavba tak ta musí začít nahoře. Jeho tu už nestrpim ani rok. A jen taková poznámka dva o sobě jdoucí roky tu máme prezidenta kteryho čeká snad vězení. Krásná vizitka našeho klubu jak funguje a taky kdo je volí. Neskutečný
piqe73 Premium 2020-09-05 10:01:54
Tak ako sa odkryli Falošní ľudia okolo Messiho tak tu fanúšikovia
Falošní.... kde ste?
O vás píše
Vy čo ste si huby optierali.....
Ja len dúfam že konečne toho zmrda zavru!!!!!
Barto najväčšia skaza nášho milovaného clubu!!!!
2020-09-05 10:24:08
Dúfam, že už budú púšťať divákov na štadióny, asi posledná možnosť vidieť hrať Messiho v Barcelone.