Tréner FC Barcelona bol spokojný s výkonom svojich zverencov v priateľskom zápase s Gironou, ktorý Blaugranas vyhrali 3:1. Holanďan tiež komentoval situáciu Luisa Suareza v tíme a zhodnotil, ktorý mladý hráč sa mu pozdával najviac.

Zlepšenie mužstva

"Hrali sme lepšie ako proti Gymnàstic a odohrali sme lepší prípravný zápas. Snažili sme sa o to, aby každý odohral 60 minút. Tí, ktorí naskočili na poslednú pol hodinu, musia teraz odtrénovať o 30 minút naviac. V tomto neexistujú rozdiely, všetci musia pracovať rovnako."

Forma

"Sme v dobrej kondičnej forme. Hráči odohrali 60 minút a mnohí z nich odohrajú v sobotu 90 minút. Sú trochu zaťažení, pretože už 4 týždne pracujeme veľmi intenzívne. Do budúceho týždňa však musíme pritlačiť na plyn, aby sme sa fyzicky aj psychicky pripravili na štart La Ligy."

Mládež

"Vieme, že máme skvelých mladých hráčov. Najprv je dôležité zúčastňovať sa na tréningu na vysokej úrovni a potom to pretaviť aj do priateľských zápasov. Ak mám vyzdvihnúť nejakého mladého hráča, tak by som povedal, že Konrad, ale Pedri a Puig majú pred sebou úžasnú budúcnosť."

Úroveň

"Som veľmi spokojný s veľmi dobrých akcií zozadu. Okrem toho sme si vytvárali situácie súvisiace s prevahou v strede poľa. Niekedy sme boli možno priskoro zastavení v útoku, musíme hrať otvorenejším spôsobom, ale vo všeobecnosti to bola dobrá práca. Krok po kroku budeme na 100% pripravení na začiatok ligy."

Útok

"Hľadám ten najlepší možný útok. Messi, Coutinho a Griezmann môžu obsadiť rôzne pozície v útoku a môžu sa medzi sebou meniť. Coutinho môže zahrať na ľavej strane a zbiehať si do stredu. Griezmann môže hrať na oboch krídlach, ako mediapunta aj na hrote. Messi môže začínať na pravej strane, hrať viac vzadu alebo vpredu... Existuje veľa možností a musíme ich využívať."

Coutinho

"V tejto chvíli má veľmi dobrý postoj. Trénuje a hrá dobre. Má výborne schopnosti a to musíte mať na pamäti. Každý hráč potrebuje podporu trénera a fanúšikov."

Luis Suarez

"S Luisom som hovoril dnes ráno. Čakáme na to, či odíde alebo nie. Rešpektujeme zmluvy a od prvého dňa sme hovorili, že pokiaľ zostane v mužstve, bude jedným z jeho členov."

zdroj: marca.com
foto: fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-09-16 22:30:17
Suarez hlavně ofiko do Juve nemůže. Zvláštní, že to vyšlo tak pozdě, ale když splní italské zkoušky a dostane pas, tak to bude 8.října, což je již po termínu registrace hráčů a byl by tedy ten půl rok brán jako no-eu hráč. Taková zásadní věc a přitom se tu spekulovalo minimálně týden, že tam může přestoupit. Přitom to byla blbost, kterou si nikdo nepohlídal.
2020-09-16 22:31:22
Mes que un cirkus
2020-09-17 06:12:01
Tak ešte ani nezačala sezóna a už začínam mať zmiešané pocity z Koemana, nestojí si za svojim, keď ho ráz vyradil tak mu nemá čo ustupovať. Ešte nech Fati a Puiq naskakujú do zápasu z lavičky a bude omladenie kádra dokonané.Pre mnohých bol asi najväčší problém Barcelony Rakitič a jeho servírka.Tych sa zbavili tak teraz začnú hrať krásny futbal s Busim a Suarezom v zostave.
Cafu 2020-09-17 06:17:04
+ Griezmanom ,ktorý je väčši prepadák ako Coutinho z Dembelem dohromady.
myzuFCB Premium 2020-09-17 06:50:55
No pozri ak Suarez teraz neodíde čo by si robil s takým hráčom? Nechal ho sedieť na tribúne a brat peniaze? V takomto prípade je podľa mňa lepšie nechať ho na lavičke a keď tak ho posielať na ihrisko ako náhradníka. Nech si aspoň čiastočne odpracuje tie peniaze
Cafu 2020-09-17 07:01:47
Nech si ich odpracuje v Béčku.Vtedy si možno rozmyslí či tu ostane ,alebo si bude hľadať nový klub,ale teraz keď vie že ak ostane,tak stane sa členom kádra tak to už určite nikam neodíde. Ale on ani nemá možnosť nikam odísť.Jeho výkony a plat sú pre všetky kluby odrádzajúce,jedine aby ho klub vyplatil zo zmluvy.
tunno Premium 2020-09-17 07:12:02
To je zodpovednost dost vela hracov, ktori ak by mali sebareflexiu tak odidu. Najviac lutujem Puiga, Pedriho ci Fatiho ktori nebudu hrat kvoli Pjanicovi a Coutinhovi.
2020-09-17 08:42:29
Konrad hrál včera fakt dobře. Bohužel se ale obávám, že včera Koeman naznačil, s kým počítá do základu, takže hráči jako Busquets, Roberto, Alba a Griezmann + Suarez, kterýho se bohužel asi vážně nezbavíme, budou opět zabírat místo mladým, perspektivním a lepším hráčům jako Fati, Puig, Konrad, Pedri, Trincao. Takže v podstatě budeme tam, kde jsme byli. Navíc Griezmann mi přijde čím dál větší tragédie. Jinak Coutinho se zatím nejeví tak špatně a celkem se mi líbil i Dembelé. Škoda, jak je tam vymotal, ale při zakončení to kopl až do Austrálie.
tunno Premium 2020-09-17 08:48:18
Vdaka Coutinhovi bola intenzita prvy polcas taka aka bola.. na kridle treba mat poriadneho hraca nie primadonu bez rychlosti a bez pressingu.