Sergiño Dest byl hráčem Barcelony sotva pár hodin a hned si připsal svůj debut, když ve druhém poločase proti Seville nahradil zraněného Jordiho Albu. Stal se tak první Američanem, který za Barcelonu nastoupil v oficiálním zápase.

Pro zadáka Spojených států amerických Sergiña Desta to byl v neděli nezapomenutelný večer, když při remíze 1-1 na Camp Nou debutoval. Ve svých devatenácti letech se tak stal prvním Američanem, který kdy za Barcelonou nastoupil do oficiálního soutěžního zápasu. Dest byl přitom teprve koncem minulého týdne představen jako hráč Blaugranas a ligovou registraci obdržel pouze pár hodin před utkáním. Na trávník však musel v 75. minutě, kdy se zranil Jordi Alba. Paradoxně tak svůj debut zažil na opačné lajně, jelikož jeho primárním postem je místo pravého obránce.

Celkově se pak jedná o 5. Američana, který kdy nastoupil v LaLize. Prvním hráčem ze zámoří se stal dnes již bývalý brankář Kasey Keller, který v letech 1999 až 2001 hned 51x nastoupil za Rayo Vallecano. Dalšími hráči pak byli Dozy Altidore (za Villarreal 9 zápasů), Oguchi Onyewu (za Málagu 2 zápasy) a nedávno Shaquell Moore (za Levante 6 zápasů).

Americký národní tým sice v momentálně reprezentační pauze nemá naplánované žádné zápasy, i přes to už je Dest plnohodnotným reprezentantem. V minulosti pak hrál za mládežnické týmy USA do 17 a 20 let, s nimiž si také zahrál na mistrovství světa v těchto věkových kategoriích.

zdroj: fcbarcelona.com, sport.es