Dalším hráčem Barcelony, jenž po zápase s Realem Madrid poskytl vyjádření, byl Sergio Busquets. Ten uvedl, že až do pokutového kopu byl zápas těsný.

Průběh utkání

„Měli jsme velká očekávání. Zápas byl vyrovnaný, převážně v první půli. V té druhé jsme měli dvě velké šance, cítili jsme se komfortně - měli jsme míč u nohy a na hřišti jsme nacházeli prostory.”

Penalta

„Toto rozhodnutí poškodilo rovnonáhu mezi oběma týmy. Real byl po té brance mnohem sebejistější a mohl vyčkávat na protiútoky.”

O VARu

„Je to těžké, protože sleduju zápas a takových situaci je mnoho. Připomnělo mi to situaci v zápase Betisu, kdy ta situace byla jasnější (v zápase minulého kola Betisu proti Realu Sociedead byl až do roztržení dresu na zem stažen Sanabria, rozhodčí ale po zhlédnutí VARu penaltu nenařídil, pozn. red.). Říká se, že to musí být zcela jasné provinění. Dnes to ale byl příliš velký trest.”

zdroj: fcbarca.com, twitter.com
foto: twitter.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-10-24 19:45:36
Po penalte mal Real prevahu? Tak ste mali asi zacat hrat, nie? Ci to vas nenapadlo?
2020-10-24 19:50:15
Mojko TY si v tomto zápase poškodil Barce viac ako Var, toľko nepresných prihrávok na nohu súperovi Som už dlho nevidel....
2020-10-24 19:51:59
Prehra v El Clásicu bolí o tom sa nemusí baviť. Ale dnešná prehra bolí s môjho pohľadu menej. Tím je v prestavbe. Budujeme nový tím s novými hráčmi a to chvíľku trvá. Plus je len začiatok sezónny a to je ten pravý čas na takéto zaváhania.

Dnes sa opäť ukázalo, že tím si prešiel zmenami všade len tam kde to najviac treba nie. Obrana je znova problém a myslím, že z duom Pique - Lenglet ako hlavými stopérmi by sme sa mali rozlúčiť a šancu by mal dostať Araujo. Je mladý, rýchly a presne toto Barcelona potrebuje.

Dnes oproti ostatným zápasom s Realom bolo vidno, že sme boli aktívny, rýchly a dokázali sme sa dostávať do šancí. Môže nás mrzieť, že sme nepremenili a tak to sa stáva. Nebolo to len obliehanie s minimom šancí.

Trošku by som mal výčitky k neskorým striedaniam a k tomu, že znova sme v situácii keď sme to potrebovali podržať tak sme tam poslali snáď 5 útočníkov a potom tam vznikalo množstvo šancí na brejk s ktorého aj dali gól. Je to skôr kontraproduktívne. Ako dnes tak aj pred týždňom proti Getafe.

A čo sa týka Braitwaita ja by som mu šancu hrať v základe dal. Ukazuje sa, že na tom hrote vie loptu podržať, zakryť a je nebezpečný. Myslím si , že oveľa väčší prínos než je momentálne Griezmann.

Sme len na začiatku cesty. Takže to bude chvíľu trvať. Prehry budú ale radšej prehať po atraktívnom výkone ako po statickom a bezmyšlienkovitom. Progres tam je.
Kubala01 2020-10-24 20:02:30
A počkejte až simulant Ramos skončí. To bude Real v prdel...
peacemaker 2020-10-24 21:55:24
Rovnako ako vy, ked skonci Messi.
Kubala01 2020-10-24 22:39:52
Kok.. od reálu.
2020-10-24 22:29:35
Len nech on prosím nerozpráva kto koho pokazil .. nech si pekne sadne na lavičku a tam nech sedí a nastúpi maximálne v 90tej minúte :)