Katalánsky denník Sport poukázal na to, že Miralem Pjanić v tejto sezóne La Ligy v drese Blaugranas hráva len veľmi málo. Bosniak doteraz na trávniku strávil len 158 minút, teda 19,5% možného hracieho času.

Barcelona v prebiehajúcej sezóne odohrala už 9 ligových zápasov a úlohy Miralema Pjanića v tejto súťaži sú okrajové. Dovedna strávil na ihrisku len 158 minút, čo je veľmi málo, ak berieme do úvahy, že Bosniak bol trénerovi dostupný v každom zápase. Jeho absencia vo víkendovom zápase prekvapila o to viac, keď Koeman na trávnik poslal Pedriho miesto Busquetsa. Mladík odohral len prvý polčas a v druhom ho nahradil Busquets, ktorý sa vrátil po zranení.

Úplne inak vyzerá situácia bývalého hráča Juventusu v Lige Majstrov. Záložník odohral 291 z 360. možných minút, teda 80,8% možného hracieho času. Ťažko však predpokladať, že holandský tréner má v úmysle využívať ho len v európskej súťaži ak berieme do úvahy veľký počet zranení v kádri v tejto sezóne.

Pjanić pred časom v rozhovore pre France Football priznal, že so svojou súčasnou situáciou na Camp Nou nie je spokojný. Bosniak patrí medzi ambicióznych hráčov, ktorý je aj vo veku 30 rokov pripravený hrávať na najvyššej úrovni každé tri dni. Do Barcelony v každom prípade neprestúpil na žiadosť Ronalda Koemana, no v Európe si vypracoval dobré renomé a pozná svoju hodnotu. To, že v zápase s Osasunou neodohral ani len minútu však môže znamenať, že si stále nezískal dôveru trénera Blaugranas.

zdroj: sport.es
foto: facebook

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-12-01 11:56:55
A co ma povedat taky Puig.