Reprezentační přestávka je u konce a pro barcelonské hráče byla velice vydařená. Z jejich kopaček padlo hned 6 branek, nejvyužívanějším hráčem byl zase Frenkie de Jong...

Pedri

Velký talent španělského fotbalu Pedri poprvé nastoupil za seniorskou reprezentaci, a to když v utkání proti Řecku naskočil jako náhradník. Proti Gruzii pak odehrál rovnou 90 minut a na Kosovo ho Lucho Enrique poslal na hodinku hry. Stejně jako v Barceloně i tentokrát Pedri prokázal, jak je na svůj věk neuvěřitelně vyspělý. Proti Kosovu si dokonce připsal i svou první asistenci, a to na gól Ferrana Torrese. Letní Euro čeká...

Jordi Alba

Taktéž on prokázal, že momentálně hraje ve skvělé pohodě. V reprezentaci byl poprvé od září 2019 a je zřejmé, že nominace na Euro ho nemine. Zvláště v zápasech proti Gruzii a Kosovu zazářil, na své konto si připsal celkem 3 asistence.

Sergio Busquets

Proti Řecku jej nechal Lucho odpočívat, do utkání s Gruzií a Kosovem ale již nastoupil. Předvedl dobré výkony.

Óscar Mingueza

Talentovaný obránce nastoupil poprvé v reprezentaci do 21 let, jenže v zápase proti Itálii byl nesmyslně vyloučen. Do posledního skupinového zápasu s Českem tak již naskočit nemohl.

Riqui Puig

Riqui v reprezentaci do 21 let nastoupil pouze na 10 minut, a to v utkání proti Česku. Když už ne větší porce šancí, tak alespoň může Riquiho těšit postup svého týmu do další fáze Eura do 21 let.

Sergiño Dest

V přátelském utkání proti Jamajce se blýsknul nádherným premiérovým gólem. Dobrý výkon pak předvedl i proti Severnímu Irsku, kdy odehrál jeden poločas.

Miralem Pjanić

Bosenský záložník odehrál proti Finsku a Francii dohromady 180 minut. V zápase proti prvnímu zmíněnému soupeři zahrával penaltu, kterou nejprve neproměnil. Prosadil se však z dorážky a jak bylo na jeho „naštvané” oslavě gólu vidět, současná sezona je pro něho značně frustrující.

Frenkie de Jong

V utkání proti Turecku, Lotyšsku a Gibraltaru odehrál každou minutu. Na jednu stranu to značí, že je velmi důležitým hráčem, jenže zároveň si vůbec neodpočinul. To si vybralo svou daň zápase proti Turecku, kde nepodal dobrý výkon. Je možné, že v ligovém zápase proti Valladolidu dostane od Koemana volno, aby byl fit i na následující El Clásico – krom toho by se tak vyhnul i hrozbě 5. žluté karty a teda absenci v utkání proti Realu.

Francisco Trincão

Portugalský útočník strávil současný repre sraz s výběrem do 21 let. Nenaskočil pouze do zápasu s Anglií, naopak v utkáních proti Chorvatsku i Švýcarsku si připsal po jedné brance.

Martin Braithwaite

Dánský forward nastoupil proti Rakousku, kdy připravil jednu branku, a Izraeli, kterému gól rovnou vsítil. V zápase proti Moldavsku, které Dánové rozstříleli 8:0, odpočíval na lavičce náhradníků. Dánsko tak zahájilo kvalifikaci na šampionát v Kataru nejlepším možným způsobem – s 9 body vede tabulku F.

Ousmane Dembélé

Dembélé se po několikaleté přestávce vrátil do reprezetance. V utkání proti Ukrajině naskočil v rámci střídání, proti Kazachstánu hrál v základu a proti Bosně a Hercegovině ho kouč Deschamps šetřil. Právě proti Kazachům se rovnou i trefil a opět ukázal, že se vrací do staré formy. Euro by ho nemělo minout.

Antoine Griezmann

Griezmannovi se vedlo dobře. Ve všech zápasech začal v základní sestavě, vstřelil 2 góly – proti Bosně a Hercegovině a Ukrajině. Jeho pokračující dobrá forma by mu mohla pomoci udržet si nabyté sebevědomí i v dresu Barcelony.

Clément Lenglet

Stoper se v reprezentační hierarchii propadl a nastoupil pouze do zápasu s Kazachstánem, proti silnější Bosně a Hercegovině ani Ukrajině již nikoliv. Proti Kazachům prožil poklidný zápas, soupeř se nedostal ani k jedné střele na branku.

Marc-André ter Stegen

Německý gólman hrál pouze jeden zápas, bohužel právě ten Němci absolutně nezvládli. Severní Makedonie vyhrála senzačně 2-1. Ani jeden gól nebyla ter Stegenova chyba, nicméně tento zápas jeho soupeření s Neuerem o post jedničky vůbec nepomohl. Brankář Bayernu navíc zápasech proti Islandu a Rumunsku udržel čisté konto.

zdroj: sport.es, twitter.com