Pastva pro oči. Takový byl přímý volný kop Collada, který zařídil pro rezervu Barcelony vítězný vstup do playoff o druhou ligu.

Zápas mezi domácí Barcelonou B a Alcoyanem se odehrál na stadionu Johana Cruyffa opět s diváky. Necelou tisícovkou. V hledišti byl přítomný také hlavní trenér A-týmu Ronald Koeman, který z tribuny sledoval, jak si mladí talenti a případný adepti na povýšení do áčka povedou.

Do zápasu Barcelona vyběhla s třemi změnami. Místo vykartovaného Comase se na stopera posunul Mika Mármol a jeho post na levé straně obrany zaujal José Marsá. Po reprezentačních povinnostech se do sestavy vrátil albánský útočník Rey Manaj.

V základní jedenáctce nahradil Ángela a na křídlo se posunul Peque. Poslední změna byla ve středu pole. Matheuse vystřídal v záloze Ilaix Moriba, který v posledních týdnech hraje za áčko.

První ohrožení branky přišlo po necelé dvacetiminutovce hry. Collado z pravé strany nahrál míč do vápna Manajovi a ten zády k bráně sklepl balón pod sebe Moribovi. Ten po kličce vystřelil, ale rána nebyla vůbec razantní ani dobře umístěná, a tak si s ním hostující brankář v klidu poradil.

Ve 26. minutě se mohli fanoušci Barcelony poprvé radovat. Kapitán týmu Collado posunul míč do lajny na rozeběhnutého Konrada. Ten z první nacentroval balón do vápna a Rey Manaj se dokázal ve skluzu v souboji s obráncem poradit a dostal míč za záda gólmana Alcoyana.

V 38. minutě napřáhl opět Moriba. Jeho střela šla ale pouze těsně vedle pravé tyče Juanovi svatyně. Ještě těsně před poločasem to zkusil Ilaix Moriba po třetí. Jeho nebezpečná střela se ale zakroutila špatným směrem, tedy ven z branky.

Do druhého poločasu vstoupili Katalánci fantasticky. Hned po pěti minutách měli po faulu na Manaje výhodu přímého kopu. Alex Collado to zakroutil přes zeď přímo do levé šibenice. Úžasná branka. Po dalších deseti minutách rozehrával Collado další přímý kop.

Nacentroval parádně a míč se dostal až k Mingovi, který však hlavou netrefil balón čistě a z blízka netrefil branku. Poté ještě Konrad zkusil zakroutit míč z rohu přímo do branky, ten se ale po zásahu brankáře a následně tyče do brány nedostal. V samém závěru zápasu ještě Arnau Tenas vytasil po rohu senzační zákrok.

Z následného rohu ale už bohužel inkasoval. Jeden z hráčů Alcoyana míč prodloužil a tam se zjevil úplně volný Rubio. Míč uklidil do poloprázdné brány s jistotou a snížil na 2:1. Poté už se nic nestalo a Barcelona B získala důležité tři body.

Sestavy:

Barcelona B: Arnau Tenas – Roger Riera, Santiago Ramos Mingo, Mika Mármol, José Marsá – Ilaix Moriba, Nico González, Alex Collado – Konrad, Rey Manaj (Matheus Pereira, min. 85), Peque (Ángel, min. 79)

Alcoyano: Jose Juan – José Solbes (Javi Antón, min. 66), Raúl González, Primi, Pablo Carbonell – Omar Ramos (Juli Cerda, min. 66), Ali Diakite, Jony Ňiguez, Ángel López (Jorge Moltó, min. 66) – Jona (Alberto Rubio, min. 52), Mourad El Ghezouani

Góly: 1-0, Rey Manaj (min. 25); 2-0, Collado (min. 49); 2-1, Rubio (min. 88)

Další zajímavosti a aktuality o barcelonském béčku nebo mládežnických týmech sledujte na facebookové stránce FC Barcelona B CZ/SK.