Telenovela súvisiaca s návratom Neymara na Camp Nou sa skončila. Brazílčan podpísal predĺženie kontraktu s PSG, čo sklamalo Barcelonu, ktorá bola presvedčená o tom, že hráč chce rokovať o budúcnosti na Camp Nou. Madridský denník Marca tvrdí, že Joan Laporta prišiel o dôležitý argument v prospech Messiho zotrvania v klube.

Katalánske rádio RAC1 včera prinieslo informáciu o tom, že Barcelona skutočne dúfala v návrat Neymara, pretože zástupca klubu pred mesiacom vycestoval do Paríža a futbalista na stretnutí vyjadril želanie vrátiť sa do klubu, pretože v PSG nevidel víťazný projekt. To by sa hodilo verzii, ktorú prezentovali médiá v poslednom čase - Neymar naťahuje podpis kontraktu s PSG preto, lebo čaká na návrh zmluvy zo strany FC Barcelona. V konečnom dôsledku však Brazílčan predĺženie spolupráce s Parížanmi predsa len podpísal, v dôsledku čoho sa Barcelona cíti sklamaná a využitá.

Katalánsky denník Sport tvrdí, že Neymar čakal na ponuku zo strany Barcelony tak dlho, až ho prešla trpezlivosť. Katalánci však ponuku nemohli predložiť skôr, pretože v klube stále prebieha audit. Niet pochýb o tom, že Barcelona nemôže dokončiť plánovanie významných krokov bez toho, aby podrobne preskúmala finančný stav v klube. Podľa týchto informácií klub rokuje s inštitúciami, aby vylepšil svoju aktuálnu finančnú situáciu, ale Brazílčan bol už netrpezlivý. Neymar si vybral istotu súvisiacu s PSG, kde si udržal doterajší plat a má šancu získať tučnú prémiu v prípade víťazstva v Lige Majstrov. V Barcelone by Brazílčan nemohol počítať s tak vysokými zárobkami.

Tento vývoj udalostí je v každom prípade nepriaznivý pre Joana Laportu, ktorý chcel Neymara stiahnuť do Barcelony, aby presvedčil Lea Messiho k zotrvaniu v klube. Marca píše, že návrat Brazílčana by bol v tomto kontexte dobrým argumentom nielen vzhľadom na skvelé vzťahy medzi hráčmi, ale aj z pohľadu vybudovania konkurencieschopného tímu. Laporta mal Messimu dokonca povedať, že Neymar je pripravený na návrat. Aby toho nebolo málo, Barcelona len remizovala s Atléticom, čo znížilo jej šance na zisk ligového titulu. V zápase okrem toho neukázala hernú úroveň tímu, ktorý by mal perspektívu na zisk trofejí v budúcnosti a to je pre Argentínca kľúčové. Laporta bude musieť nájsť iné riešenia ako presvedčiť Messiho, hoci v súčasnej situácii to nebude jednoduché. Barcelona by mohla svoje ašpirácie ukázať v podobe transferu Erlinga Hålanda, ale aj to sa zdá veľmi takmer nemožné.

zdroj: marca.com RAC1 sport.es
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-05-10 07:41:02
No, myslím, že podobných článků bylo a bude napsáno ještě hodně. Netřeba číst. Počkáme zkrátka jak se to vyvine.
2021-05-10 07:42:35
Som rad že sa nepodpísal Neymar
Nalim 2021-05-10 11:54:16
Sú tu ľudia, ktorí k vôli nemu nespavali. Vráť sa synku, rehotal som sa. Túži hrávať s Leom, a už druhý krát osral Barcu, Lea aj tých naivných fans. Barca musí nastúpiť na novú cestu, s iným štýlom hry, nie chodiacim, ale rýchlym prechodom k bráne súpera. Len tie mužstva sú úspešné, ktoré počas zapasu dôkazu striedať postupný útok a rýchle kontry. Zbaviť sa slimákov, alibi futbalistov a hráčov ktorí hrajú najradšej dozadu. Zbohom akési tiki -taka a akési smiešne dna Barci. Pozrite si iné mužstvá a ich spôsoby hry. Rýchlosť nasadenie a čo najskôr ohroziť bránu súpera. Natláčať súpera do svojej 16-ky a ísť do autobusu sto prihrávkami je neefektívne a sráca sa hrací čas.
Nech žije futbal, zbohom hádzaná !!!
GR7je 2021-05-10 21:46:50
👍
2021-05-10 08:26:57
Niekedy sa az hanbim ako sa vynaraju kazdorocne (zrejme pravdive) info o tom ako sa Barca chova ako taky zufaly incel ktory obcmuchava okolo zenskej co ho odmietla. Mali sme verejne vyhlasovat ze Neymara uz nechceme a nechat mu jeho rozhodnutie upadnut do zabudnutia v historii futbalu vyzrat az do dna. Takto okolo neho kazdorocne vytvarame rozruch a on na nas zvysoka klati.
harry525 Premium 2021-05-10 10:05:56
Mne pri mene "Neymar" napadne tento obrázok (link v ďalšom komente). Jednoducho po toľkých rokoch, čo neustále sa o ňom dristá, všetci ho "chcú", písalkovia nevedia, čo za väčšiu sprostosť napísať, Barcelona je vykresľovaná ako tá strana, ktorá ho vlastne prosí aby sa vrátil a iné kraviny... Neymarko si to zrejme užíva a ako sme tušili viacerí z nás, tam vlastne stačí mu "trošku" pridať a hneď je "najštastnejší" na svete... Snáď už nebudem čítam to, že ako si Neymar hľadá dom v Barcelone.

Asi nebudem vysvetľovať, kto je Neymar a "FC. Barcelona, Média, Novinárí, Nasser, Neymarov Tatko..." 😅
harry525 Premium 2021-05-10 10:06:06
2021-05-10 13:06:28
Čo ste iného čakali od Judáša Neymara? Veď tomu ide len a len o peniaze. Stavím sa, že behom mesiaca dvoch zasa podá žalobu na Barcu ohľadne nejakých peňazí.