Antonio Mateu Lahoz, uznávaný, no aj kontroverzný španielsky futbalový rozhodca, poskytol veľmi zaujímavý rozhovor pre denník El País, ktorý viedol Vicente de Bosque. Známy arbiter v rozhovore porozprával o mnohých záležitostiach týkajúcich sa jeho povolania.

Práve si rozhodoval finále Ligy Majstrov a teraz sa pripravuješ na úlohu španielskeho rozhodcu na Majstrovstvá Európy. Po všetky tie roky si musel urobiť niečo dobre, aby si dostal dvojicu takýchto ocenení v tak krátkom čase.

"Stále tomu neverím. Naďalej lietam v oblakoch. Nemyslím si, že som si zaslúžil až také niečo, je to obrovské. Čo vám môžem povedať? Pískate so zodpovednosťou, ktorá s tým súvisí, ale aj preto, lebo vás to baví. Ak nájdete rovnováhu, ak viete, čo robíte a dokážete si to so svojim tímom užívať, pretože aj my rozhodcovia sme tím, tak je to úžasné. Veľmi pekným spôsobom som zistil, že prišiel rad na mňa. Robili sme prípravný kurz na EURO a oznámili nám to pred všetkými kolegami. Odmenili nás potleskom, objatiami a komplimentmi od všetkých. Od tohto dňa som nesmierne šťastný."

Cítil si zodpovednosť, že je to veľmi dôležitý zápas a nielen jeden z mnohých.

"Áno, ale neboli sme nervózni. Užívali sme si to od rána. Nikomu z našej trojice sa nespalo dobre, na raňajky sme vstávali skoro, aby sme si to celé mohli užívať čo najskôr. Mojim kolegom som povedal, aby boli sami sebou, že finále je ešte jeden krok. Tých 10 lístkov, ktoré sme dostali, patrili našim rodinám. Zaslúžili si, aby tam boli s nami. Keď som na výsledkovej tabuli videl, že na štadióne je 14 110 ľudí, pomyslel som si, že 10 z nich sú naši."

Počas zápasu bolo vidieť, že si to užívaš. Ukázal si vyrovnanosť, emocionálnu silu... Pred začiatkom si dokonca žmurkol do kamery.

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
zasezase Premium
2021-06-07 11:14:33
vraj po EURE konči karieru
FCBarcelona2018 2021-06-07 12:07:04
Konečne !!!
Malloy 2021-06-07 13:20:49
Bude ďalší lahoz🤣
Rasto Premium 2021-06-07 23:08:11
Podľa jeho vyjadrenia asi ťažko.
2021-06-07 13:36:56
Za mna piskal velmi zle ale poslednu dobu sa zlepsil a je jeden z najkvalitnejsich rozhodcov aki momentalne su, obcas sice chce byt hlavnou postavou vecera ale isto lepsi ako henten pes Manzano
2021-06-07 16:51:56
Byt rozhodcom je velmi narocne, musis sa rozhodovat v priebehu sekundy. Chyby sa robia a budu sa robiť, sú to tiež len ludia - tak ako hrac zle prihrá, tak sa moze rozhodca upisknut. Samozrejme, z toho treba vylucit korupciu a umyslene piskanie jednemu timu. Len chcem povedat, ze ak niekomu fandis, nikdy nebude hodnotenie rozhodcu objektivne
2021-06-12 20:31:16
Nemám nič proti Lahozovi, ani proti akémukoľvek inému rozhodcovi. A to že robí chyby je normálne, každý rozhodca chybuje, keďže sa musí rozhodnúť v zlomku sekundy.