Pedri, ktorý debutoval na Majstrovstvách Európy, poskytol pred nedeľňajším zápasom s Poľskom rozhovor pre španielsky denník La Vanguardia. Stredopoliar FC Barcelona sa okrem iného podelil o svoje pocity zo začiatkov pôsobenia v La Roja a vyjadril sa aj k svojmu rozvoju, ktorý zaznamenal v poslednom období.

Na ihrisku sa pohybuje veľmi prirodzene a veľmi vyzreto. Je najmladším futbalistom, ktorého Luis Enrique nominoval na EURO2020. Je nesmelý, ale pri bližšom kontakte je priateľský. Pedro González López neskrýva, že si žije ako vo sne. Vo veku 18 rokov bol nespochybniteľným členom základnej jedenástky FC Barcelona a okrem toho sa stal najmladším reprezentantom Španielska v histórii, ktorý nastúpil na vrcholovom podujatí. Ako sám hovorí, všetko sa deje veľmi rýchlo.

Ide o tvoje prvé majstrovstvá v kariére. Takto si si to predstavoval?

"Viac menej áno. Chcel som stráviť množstvo času s mojimi spoluhráčmi a pokojne sa pripravovať na turnaj. Je pravda, že som trochu nervózny, pretože EURO sa nehrá každý deň, ale som naozaj veľmi šťastný."

Len týždeň pred prvým zápasom Španielska došlo k veľkému zmätku. Najprv sa objavil pozitívny výsledok testu v prípade Busquetsa, neskôr polemika týkajúca sa očkovania. Ako si tieto dni prežíval?

"To všetko bolo trochu zvláštne. Po niekoľkých dňoch spoločného pobytu sa zistilo, že Busquets má koronavírus. Som s ním veľký kamarát. Nevedeli sme, kto ďalší je ešte nakazený a kto nie. Okrem toho sme začali trénovať v dvojiciach. Nepáčilo sa mi to. Radšej trénujem v skupine. Museli sme to však vydržať a využiť tento čas čo najlepšie."

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-06-19 20:36:02
💙❤️
2021-06-19 22:56:06
To co hraje Spanelsko na Euru je na zvraceni :-x
2021-06-19 23:36:47
Styl Barcelona,ale ve velice sterilnim pro edeni
Rasto Premium 2021-06-21 11:37:36
Ja mám také tušenie, že sa strelecky chytia práve proti nám a bude z toho debakel.
2021-06-19 23:38:05
Provedení
2021-07-11 08:55:44
Ak na ihrisko ide tím plný strachu, aby nedostal debakel, tak ho väčšinou aj dostane. A keď si dá aj 2 vlastné góly, tak niet o čom debatovať. To je tá mentalita, práve taký súper by mal vyhecovať hráčov k výkonu na hranici možnosti, lebo už sa to nemusí opakovať. A možno to aj bol výkon na hranici možnosti, taká je naša kvalita.