Barcelona si na své menší izraelské výpravě stihla zahrát i jeden speciální zápas. Tým klubových legend se utkal s veterány z Realu Madrid, aby společně zavzpomínali na staré časy. I když Blaugranas vedli, nakonec se z vítězství radovali Los Blancos.

Barcelonské legendy odehráli v Izraeli El Clásico proti svým bývalým protihráčům z Realu Madrid. I když Katalánci po poločase vedli díky proměněné penaltě Ronaldinha, tradiční rival se ve druhé půli zvedl a brankami Munitise, Alfonsa a De La Reda zápas otočil. Dřívější vyrovnávací trefa barcelonského Jofreho Blaugranas více nanabudila, konečný stav tak byl 2:3.

Barcelona začala utkání, na které dohlížel historicky první transgender rozhodčí působící v izraelské první lize Sapir Berman, s následující sestavou: Angoy, Dehú, Tortolero, Juan Carlos, Arpón, Goikoetxea, Mendieta, Deco, Ronaldinho, Rivaldo a Saviola. Již od počátku přátelského zápasu dominovala a zvláště Ronaldinho předváděl kousky jako za mlada. Jak již bylo řečeno, sám také proměnil po faulu na Saviolu penaltu a ještě předtím dokonce nastřelil tyč.

To Real postavil svou základní jedenáctku následovně: Codina, Núñez, Iván Campo, Fernando Sanz, Roberto Carlos, Milla, Rivera, Figo, Amavisca, De la Red a Alfonso. Jelikož v prvním poločase toho ale příliš nepředvedli, do druhé půle naskočil Munitis, který společně s Alfonsem rychle skóroval. Kromě něj se za madridský celek ještě představil i Velasco, Víctor a Álex.

Za Barcelonu vyrovnával také náhradník, a to již zmíněný Jofre Mateu. Příležitost pak dostali ještě i Ronald de Boer, Coco, Amor nebo Okunowo. Nakonec však Rubén De La Red zařídil, že úspěšnější byli tentokráte Los Merengues. I když tak výsledek culés příliš nepotěšil, atmosféra plného stadionu měla být úchvatná. Diváci se navíc mohli přesvědčit, že bývalí tahouni světového fotbalu své umění stále nezapomněli.

zdroj: fcbarcelona.com, realmadrid.com, youtube.com