Viceprezident FC Barcelona pre finančné záležitosti Eduard Romeu včera v rádiu povedal, že Barcelona a Real zodpovedajú za 90% príjmov La Ligy. Tieto slová veľmi rýchlo kritizovala samotná La Liga.

Zdroje La Ligy pre Europa Press uviedli, že vyhlásenia Eduarda Romeu potvrdzujú, že o tejto záležitosti nič nevie. Zdôraznili, že investičný fond CVC nefinancuje kluby, len investuje peniaze, aby sa zvýšila hodnota televíznych práv, sponzorských zmlúv a iných obchodov, na ktoré kluby dohliadajú. "Bez tejto investície je nemožné, aby hodnota televíznych práv narástla o 30% v priebehu najbližších 15 rokov, ako sa uvádza v strategickom pláne dohody s CVC. Je jasné, že fond na tom zarobí, inak by neinvestoval. Ak sa zvýši tých 10% pre CVC, to isté sa stane s 90% patriacimi La Lige," hovoria zdroje La Ligy.

Barcelona by zarobila 3,2 mld eur, ale v nasledujúcich 40 rokoch by sa musela vzdať časti zisku. "Pán Romeu ukazuje, že nepozná čísla La Ligy a priemyslu profesionálneho futbalu v Španielsku, ak tvrdí, že Real a Barcelona zodpovedajú za 90% príjmov ligy. Tieto dva kluby zabezpečujú 41% príjmov," tvrdia zdroje.

zdroj: as.com
foto: Shutterstock

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-09-18 08:45:27
Toto je už vojna medzi klubom a ligou a je jasné, že Laporta a spol. dosť často klamú.(Messi mohol zostať, keby vedenie nebolo neschopné)
maryann 2021-09-18 09:49:41
Mohol,keby chcel zmluvu predlzit v juni,ale nie....
airman Premium 2021-09-18 11:32:36
maryann, a pocul si o ponuke ma predlzenie v juni ?
lebo ja som pocul od Laportu len ako je vsetko v poriadku, ako je vsetko dohodnute a ako sa vsetko bezproblemov podpise po navrate Lea z dovolenky...
Alebo si myslis ze mal Leo zmluvu pripravenu a ulozenu vo svojom priecinku na Camp nou 3 mesiace, len sa na to ucelovo vytoto ?
Federer 2021-09-18 11:42:11
Ja som presvedčený že všetci tu (vrátane adminov) a určite aj fandovia vo svete moc čítajú "zaručené" správy rôznych novinárov, bleskove to komentujú a o niečo neskôr úplne iné a zas komentujú. Okrem Messiho a Laportu (plus pár ľudí vo vedení) NIKTO nevie ako to bolo. Pisálkovia však musia zarábať a ľudia sa "musia" potom hádať. Načo je to dobré ?
Eli_vantha Premium 2021-09-18 12:59:45
federer - ty v podstate kazdy clanok spochybnujes, kazde info oznacujes za kacicu, nicomu neveris a kazdy zdroj je u teba nedoveryhodny :)
bulldozer Premium 2021-09-18 13:40:12
Bola tu kopa clankov o tom ze Laporta chcel Messiho podpisat este pred ukoncenim zmluvy.
airman: Netreba to brat doslova ked Laporta do medii povie ze je vsetko v poriadku - on bude vzdy tvrdit ze veci idu podla planu, to sa od prezidenta ocakava - je to kvoli sponzorom a nechce poskodit ani imidz klubu.
Rasto Premium 2021-09-18 22:13:03
Presne tak, vieme o tom prd , ako to bolo v skutočnosti. Každý deň iný článok, čo bola pravda včera, dnes neplatí, čo platí dnes, zajtra nebude. A novinári si mädlia ruky.
Federer 2021-09-19 10:32:47
@Eli : nespochybňujem každý článok. Spochybňujem ich veľa, to je fakt ale : kto odtiaľto je prítomný priamo v srdci diania ? No nikto - takže všetko sú dohady a tzv. "chcel by som" "rád by som" "predstavujem si to takto" a do nekonečna. Ak bude správa z FCB s názvom : "OFICIÁLNE" - vtedy nebudem nič spochybňovať. A akí sú novinári vieme hlavne v "uhorkovej sezóne". Varia s vody. Ale ak Ťa nepresvedčím nevadí. Tvoje rozhodnutie je veriť - tak fajn ako chceš. Len mi nevkladaj do úst že všetko spochybňujem, prosím Ťa ...
2021-09-18 10:39:34
V žiadnej lige sa toto nerobí aby niekdo ako tebas útočil na dva najlepšie kluby v lige ktoré majú fanúšikov po celom svete hnusný potkan tebas škoda že nieje petícia na tvoje prepustenie