Katalánsky denník Mundo Deportivo informuje, že Barcelona chce predĺžiť zmluvu s Ousmane Dembélém, ale má podozrenie, že jeho agent ponúka hráča iným klubom. Ak Francúz nepodpíše predĺženie kontraktu, môže zvyšok sezóny presedieť na tribúne. O krídelníka majú záujem kluby ako Liverpool či Manchester United.

Barcelona už dlhšie obdobie rokuje s Ousmane Dembélém o predĺžení kontraktu, pritom súčasná zmluva je platná len do konca prebiehajúceho ročníka. Joan Laporta aj Rafael Yuste hovorili s krídelníkom a na dosiahnutie dohody majú optimistický pohľad. Krídelník je vraj nadšený z možnosti pokračovania v kariére v metropole Katalánska, aby dokázal, že po odchode Lea Messiho môže byť jedným z lídrov Blaugranas. Dembélé bol prezidentovi vďačný za podporu, ktorú mu vyjadril.

Barcelona chce podpísať zmluvu s 24-ročným krídelníkom, ale platové podmienky musia byť prispôsobené situácii, v ktorej sa klub ocitol. Z tohto dôvodu je Dembélému ponúkaný nižší plat. Zároveň si krídelník môže zarobiť viac na prémiách za dosiahnuté ciele, než na fixnej časti mzdy. Výmenou za to bude Dembélé považovaný za jednu z najdôležitejších postáv Barcelony a klub mu okrem toho prisľúbil, že plán kondičného tréningu bude ešte vo väčšej miere zodpovedať jeho charakteristike.

Mundo Deportivo každopádne informuje, že v priebehu rokovaní o predĺžení zmluvy sa objavil zásadný problém. Barcelona verí, že Dembélé chce zostať na Camp Nou, ale jeho agent Moussa Sissoko má trochu iné zámery. To môže byť jednou z príčin, prečo sa rokovania už nejakú dobu zasekli na jednom mieste. Denník tvrdí, že Barcelona podozrieva agenta Dembélého, že hráča ponúka poza jej chrbát iným klubom. Sissoko má na základe týchto správ rokovať s inými klubmi o prestupe Dembélého. Sissoko mal Dembélého ponúknuť klubom ako Juventus, Manchester United, Liverpool, Chelsea či dokonca PSG.

Mundo Deportivo ďalej uvádza, že ak sa preukáže, že rokovania sú zo strany Dembélého naťahované preto, lebo jeho agent rokuje s inými klubmi, Katalánci budú postupovať podobne ako v prípade Ilaixa Moribu a francúzsky krídelník si viac na seba dres Blaugranas neoblečie.

zdroj: mundodeportivo.es sport.es
foto: Shutterstock

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-10-11 15:21:53
Pokial Dembele chce zostat a agent rokuje za jeho chrbtom, mal by ho nakopat do riti a poslat kade-lahsie....ovsem ak to je z jeho suhlasom, to by bola ina kava.....
xdiko Premium 2021-10-11 19:35:39
To je hráč, ktorého problémy sú väčšie, ako si môže Barca dovoliť. Bolo by fajn zbaviť sa ho raz a navždy. Herne nám nič nedal a skôr, ako sa rozbije úplne a zmluvne u nás zabední, mal by odísť.
Babuca 2021-10-12 21:35:23
Dembele je od začiatku KATASTROFÁLNOU kúpou v PANIKE ako ,, náhrada za Neymara ,, ktorá nikdy nevyšla. Veľmi drahý 💰💰💰 , stále zranený ‼️, nikdy sa ani nepriblížil potenciálu. A na záver: dám ruku do ohňa že nás PODRAZÍ aj na záver / odíde zadarmo.
2021-10-11 15:23:30
Keď Barca jednala s Griezmanom počas jeho platnej zmluvy s Athletic to nevadilo???
Tam sa tiež dohodli, aby sa znížila výstupná klauzula...
Lapi Premium 2021-10-11 15:32:24
Nie, Barcelone to určite nevadilo. Ak to vadilo Atlétom, mali ho tiež posadiť na tribúnu. Jednoduché 🤷🏼‍♂️
Ladislaw1991 2021-10-11 15:36:44
Oni si na tom nemusia lámať ani hlavu.... Zarobili na ňom 120mega a teraz ho majú späť zadarmo... Sedieť ho nechajú teraz ale tých 120mega to bol aj tak výhodný obchod 😉 akurát že nie pre Barcu... Rovnako Neymar, ktorého príchod do Barci sa dodnes rieši na súde, lebo nie všetko bolo so strany Barci fér...
Mne je to jedno, ja len podotýkam, ako sa Barcelone vracajú chyby čo v minulosti napachala
2021-10-11 16:10:50
Velký překvapení by to nebylo, kdyby Dembouz odešel. Byla by to škoda, ale já bych ho teda taky posadil, kdyby smlouvu nepodepsal. Byl jsem moc spokojený, že si Moriba nevydupal lepší plat a alespon se něco utržilo.
2021-10-11 17:17:16
Čím skôr sa zbaviť dedičstva po Bartomeovi a pribaliť k nemu Coutinha aj Umtitiho.
2021-10-11 19:39:01
Vyměnit se Citibankou za Sterlinga a přibalit k tomu Coutinha aj Umttitiho... :D

Jedno ale nechápu... Ten hráč chodí každej den na trenál a vedení jako není schopný si jej chytit a jasně mu vyložit karty na stůl, že buďto jedeme dál, bude pilíř týmu a upíše se na další roky, nebo šla šla do pryč a už si tu nekopne? To je tak těžký mu dát jasně najevo, že klub pro něj udělal více než dost a že odpověď ohledně nové smlouvy chceme do tehdy a do tehdy?

Upřímně nejlepší by bylo se téhle vyžírky zbavit za nějakej slušnej peníz... Ten nám teď ale nikdo nedá...

Totální blbost minulého vedení byla jej sem přivádět za ty nehorázný prachy...
Totální blbost současného vedení je mít s ním neustále nedořešenou smlouvu, respektive nechat ho zdrhnout gratis...

Nakonec půjde gratis do PSG nahradit po sezóně Mbappého... :D
bulldozer Premium 2021-10-11 20:22:02
No vidis, ani Messiho nedokazali presvedcit aby podpisal zmluvu. A davali si kopu terminov do kedy to chcu stihnut, do januara, do konca sezony, do Copy, do jeho narodenin, do 30 Juna, po Cope a nic z toho nebolo.
T0mIO Premium
2021-10-11 22:00:39
Predať a kúpiť yeremyho.
Cafu 2021-10-12 06:10:50
Tak Yeremi by bol super , určite kvalitnejší hráč ako Dembele.