Katalánsky denník Sport uviedol, že športové vedenie FC Barcelona sleduje ďalšieho fyzicky zdatného stredopoliara, ktorý by mohol posilniť stred poľa prvého tímu Blaugranas. Katalánci sa tentokrát zamerali na Denisa Zakariu z Borussie Mönchengladbach.

Pep Guardiola mal vo svojom kádri dvoch záložníkov, ktorých profil zodpovedal tomu, čo aktuálne športové riaditeľstvo Barcelony hľadá. Hovoríme o Yayovi Tourém a Seidou Keitovi, ktorí sa zapísali dobre do klubovej histórie. Teraz chcú Joan Laporta a Ronald Koeman zopakovať tento úspech a nájsť stredopoliarov s podobnými kvalitami.

Vysneným prestupovým cieľom je Paul Pogba, ktorý bol s prestupom do metropoly Katalánska spájaný už neraz. Problém v tomto prípade predstavujú financie a veľmi vysoký plat pre hráča a vysoká provízia pre jeho agenta. Inou možnosťou je Franck Kessie, ktorý má zmluvu s AC Miláno platnú len do konca prebiehajúcej sezóny. Sport tvrdí, že je tu aj iná alternatíva a tou je Zakaria.

Barcelona skautuje aj 24-ročného záložníka Borussie Mönchengladbach, ktorého kontrakt je platný do konca sezóny 2021/2022. Z tohto dôvodu by bol počas najbližšieho letného prestupového obdobia dostupný ako voľný hráč. Zakaria je aj reprezentantom Švajčiarska a na posledných Majstrovstvách Európy bol dôležitou postavou svojho tímu.

Podobne ako v prípade Pogbu a Kessieho, aj Zakaria púta pozornosť viacerých klubov. Veľký záujem o Švajčiara prejavili kluby ako Rím, Miláno, Sevilla a Atlético Madrid.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-10-14 08:42:29
Ked uz niekoho z Gladbachu tak Neuhausa, ale ten bude extremne drahy
2021-10-14 09:14:28
Ak Koeman chce fyz. zdatného záložníka, tak jedine namiesto Busiho, čo by som bral. Neviem si totiž predstaviť, že by sedel Pedri alebo Frenkie. Pokiaľ nechce hrať 3-4-3. To by však sedel Dest a Alba. Alebo 4-4-2, či 3-5-2, ku ktorému sa stále vracia ? A kto by boli tí dvaja útočníci? Má Koeman vôbec predstavu, čo chce hrať ?
jan22 2021-10-14 09:44:40
…takých ľudí je tam viac, majú v tom "mierný" neporiadok😊
2021-10-14 09:38:50
Ani kessié ani Zakaria by neprišli podľa mňa do zákaldky…ale predstavme si kebyže príde jeden z nich kessié napr. bola by to skvelá alternatíva do stredu poľa na oživenie hry poprípade ak by nehral busi hral kessié/fdj pivota a druhý z nich cmf…poprípade ak by rotoval fdj tak s busim by hral kessié cmf o niečo defenzívnejšie cmf ako de jong…podla mňa ideál tak presne ako píše autor, niečo podpbné čo hral keita pri xavim a iniestovi…nikdy nebol hviezda tímu, ale svoje si uhral, góly strielal…mne by bolo jedno ktorý z dvojice kessié/zakaria príde (aj keď sa mi viac pozdáva kessié)
2021-10-14 10:21:06
Bral by som aj Kessieho a aj Zakariu to by bol ideál a deliť im minútu a Busi uz pri všetkej úcte pomaly ale isto na lavičku aj keď som už čítal ze ho chcú predať
popo118 2021-10-14 11:07:06
Ale tak ber to tak ze mame zas nica takze oboch neviem ci by bol ideal
dwdk14 2021-10-14 11:55:54
No z tohto pohľadu je jasne ze by to bolo lepšie ak by odchovanec tam rotoval ja som to myslel len v rámci prestupu
2021-10-14 21:00:32
Konečne. Toto je najlepsia varianta na trhu pomer kvalita/cena. Gladbach nemá peniaze na jeho plat keďže pandemia= menej divákov a nevie ako ho udržať.
Jeden z 5 naj stredopoliarov v Nemecku. Stále mladý (23rokov), veľký progres posledné 2 sezóny a pripravený na výzvu do väčšieho klubu.
Toto je proste trefa do čierneho a klub ktorý ho podpíše neskutočne získa. Len sa čudujem že nieje prvá voľba.