Denník La Vanguardia dnes píše o nedbanlivosti vedenia Josepa Mariu Bartomeua. Na základe týchto informácií sa na Camp Nou hrali zápasy s účasťou fanúšikov, ktorí boli vystavení nebezpečenstvu vzhľadom na nevyhovujúci stav štadióna a poruchy rôzneho druhu.

Firma Nikkon, ktorá je zodpovedná za budúcu renováciu Camp Nou, vykonala v roku 2019 inšpekciu štadióna. Vo svojej správe poukázala na 127 problémov, ktoré si vyžadovali okamžité odstránenie. Až 44 z nich predstavovalo priamu hrozbu pre bezpečnosť fanúšikov kvôli možnosti zrútenia častí objektu, ktoré mohli spadnúť na prítomných ľudí. V správe bolo poukázané na ďalších 190 problémových miest, ktoré boli označené za veľmi závažné. Vedenie na čele s Bartomeuom o problémoch vedelo, ale nepodniklo žiadne kroky, ktoré by viedli k náprave a teraz tvrdí, že report od Nikkon nebol až tak veľmi alarmujúci. Nevyhnutné opatrenia boli vykonané až na pokyn riadiaceho výboru na čele s Carlesom Tusquetsom v roku 2020 po demisii Bartomeua. Predseda dočasného výboru klubu v rozhovoroch apeloval na potrebu vyčleniť finančné prostriedky na tieto účely.

Od júla 2019 do jesene 2020, keď boli konečne vykonané potrebné opravy, sa na Camp Nou odohralo 21 zápasov vrátane El Clásica. Posledný zápas sa odohral proti Realu Sociedad tesne pred uzatvorením štadiónov kvôli pandémii koronavírusu. Stav objektu je taký zlý, že súčasný generálny riaditeľ Ferran Reverter priznal, že v prípade rozhodnutia umožniť fanúšikom vstup na štadióny už v uplynulej sezóne, Camp Nou by musel zobrať uzatvorený. Aj súčasné vedenie muselo na práce na nevyhnutné opravy vyčleniť 1,8 milióna eur. V súčasnej dobe je štadión bezpečný, ale je na ňom ešte veľa práce.

zdroj: La Vanguardia
foto: Shutterstock

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
AndreasGerardi Premium
2021-10-14 17:18:52
Tu nieje o čom . 60 rokov tam nič nepopravili , stav je fakt alarmujúci . Ten úver musia zobrať a urobiť z Camp Nou opäť nádherný štadión . Určite napíše taktiež krásnu históriu
galibier 2021-10-14 20:02:05
Bol som tam jediny krat a uprimne bol som v soku..to co ukazuju kamery je neukazujecnaozaj realitu v akom stave sa Camp Nou nachadza.Takyto stadion by v Nemecku proste statici dali uzatvorit...Barcelona...Nebarcelona,uz vcera bolo neskoro.
2021-10-14 17:38:39
Mne sa paci ta vec ze keď niekto tvrdí o Bartovi v oficiálnych vyjadreniach to ci ono že pochybil nespravil alebo podobne veci vždy sa vyjadrí alebo nejako odpovie že to vôbec tak nebolo že štadión nebol v zlom stave a podobne keci ten chlap je fakt psycho úplne nedost že nás klub podojil ako kravu a slúžil mu ako pracka na jeho obchodíky pochybné ešte aj zanedbával štadión teda stav na štadión ved to je na kriminal na úkor ľudských životov no niet na toho chlap asi dobrého slová a to úplne že doslova
2021-10-14 19:44:41
Nebudeme si klamať ale Camp Nou je ošumelý už celkom dlho. Aspoň že ten tunel pri nástupe hráčov sa dal pred pár rokmi do poriadku pretože pred tým, keď tadiaľ človek prechádzal to bola doslova hanba, v akom stave to bolo.
2021-10-14 20:27:40
Urobil ten clovek vobec nieco dobre? :D
2021-10-14 20:32:49
Upřímně ten stadion byl bídnej už v roce 2009 a to tam byl ještě Laporta.