Katalánsky denník Sport informoval, že Barcelona sa zatiaľ nevzdáva a naďalej sa pokúša predĺžiť zmluvu s Dembélém. Denník tvrdí, že Katalánci sa o predĺženie spolupráce s francúzskym krídelníkom pokúsia poslednýkrát.

Dembélé vo včerajšom zápase proti Betisu ukázal, že keď sa objaví na trávniku, dokáže byť hráčom, ktorý v drese Blaugranas robí rozdiel. Katalánci sa práve kvôli jeho schopnostiam urputne snažia o predĺženie vzájomnej spolupráce. Tentokrát však pôjde o posledný pokus. Nebude to jednoduchá úloha kvôli Dembélého agentom. Okrem toho má lukratívne ponuky z iných klubov.

Barcelona naďalej ponúka Dembélému plat na úrovni, ktorý má v súčasnosti, no po novom bude výška jeho mzdy vo veľkej miere závislá od splnenia viacerých konkrétnych podmienok. Ak by sa mu ich podarilo splniť, Sport tvrdí, že by sa stal najlepšie zarábajúcim hráčom v tíme. Útočník však môže počítať s oveľa vyšším fixným platom v iných kluboch a jeho agenti zas rátajú s tučnou províziou v prípade prestupu.

Agenti Dembélého požiadali po poslednom stretnutí s predstaviteľmi Barcelony o čas na zváženie ponuky, ale Barcelona chce poznať záväznú odpoveď čím skôr. Počas tejto doby sa bude naďalej pokúšať presvedčiť hráča, aby zostal na Camp Nou. Barcelona si uvedomuje, že nájsť na trhu hráča s takýmto potenciálom je takmer nemožné a súčasná finančná situácia by jej ani neumožnila pomýšľať na transfer. Sport uvádza, že agent Dembélého sa už stretol so zástupcami Chelsea, Bayernu, Manchestru United, Tottenhamu a Juventusu. Niektoré kluby pritom žiadali, aby nepokračovali v rokovaniach s Barcelonou, pretože od januára budú môcť rokovať priamo s hráčom.

Barcelona v každom prípade nemá finančnú silu na to, aby mohla týmto klubom konkurovať. Ak Dembélé ide po peniazoch, v Katalánsku nezostane. Blaugranas môžu hráča lanáriť len na to, že ak zostane, na Camp Nou sa stane kľúčovým hráčom.

zdroj: sport.es
foto: Shutterstock

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
Barco10 Premium
2021-12-05 15:37:30
Bude len horšie nebudú peniaze kvalitný hráči budú odchádzať
xdiko Premium 2021-12-06 07:06:53
Dembo nie je kvalitný, zdravotne, mentálne, ani herne. Ak ho musia takto lanáriť, v tom prípade je jasné, že sem nepatrí.
2021-12-05 15:44:12
Keby chcel predĺžiť tak to spraví už x krát. Peniaze sú proste peniaze a nech mi tu nikto neskúsi písať o tom že má len chamtivého agenta. Agent je len jeho zamestnanec a keby mu Dembele povedal že ostáva tak s tým nič nespraví + vždy ho môže vyhodiť. Takto si chlapci počkajú do leta a obaja si prídu na nejaký fajný podpisový bonus. Z finančného hľadiska najhorší prestup v histórii klubu. Vysoká prestupová čiastka, vysoký plat + jeho "reklama" ktorú nám spravil v Ázii a vďaka zraneniam nám bol k dispozícii tak 3% z doby od jeho prestupu.... Šikovné nohy ale hlava prázdna. Dúfam že sa mu v novom pôsobisku bude dariť ako Moribovi :)
2021-12-05 15:44:57
Nebude zo psa slanina, ani z vlka baranina...ale rad by som sa mylil :)
2021-12-05 16:46:49
Laporta si může vzít 1,5 miliardy na stadion, ale nemůže pár milionů na smlouvy či podpis hroťáka?
Dembeleho podepsat stůj co stůj. Jedinej TOP hráč co teď máme do útoku.
2021-12-05 17:06:53
ak by mal trochu svedomia, tak vzhladom na to, kolko zanho FCB zaplatila a aky plat doteraz bral a stale berie, a kolko toho klubu na ihrisku vratil, tak by v klube zostal a hral najblizsie 3 roky zadarmo.
RoAd 2021-12-05 17:26:20
On a svedomie? On ani to, ani zrkadlo nema. Preto si robil srandu z inych ludi a ich vyzoru a bral peniaze za nic. A vela golov nebude strielat. Radsej predat cim skor a kupit niekoho ineho. Aj ked to bude dost tazke.
2021-12-05 17:28:05
Je možno momentálne naša najlepšia zbraň do útoku, no držať ho nasilu je blbosť. Ak chce nech ide aj tak to nieje hráč ktorý si drží svoju úroveň keďže je PN každú chvíľu a to nám netreba.
jama Premium
2021-12-05 19:10:55
Ľutujem že nám Koeman odje....l Suareza,teraz by nás nemusel až tak trápiť Dembelé.
jano_1987 2021-12-05 20:51:46
Suareza vyhodilo vedenie, nie Koeman, bolo to potvrdené samotným Suarezom. Čo tak trocha objektivity?
2021-12-05 21:44:37
Dembo je rozdielovy hrac ked odide zadarmo bude ho skoda lebo sme dali za neho dost milionov
2021-12-05 22:57:56
Koľko mal času aby dokazal niečo - štyri roky ? pať ? ani už neviem. A nič, úplne nič. Je pravda medzi aktuálne slepými je aj jednooký králom. Ako dlho vydrží ? ešte jedno kolo alebo tri ? kým mu opať zase niečo neodpadne z tela ?