Jedním z mladíků z Barcelony B, kteří se letos uchytili v prvním týmu, je Ferran Jutglà. Kvůli početné marodce v ofenzivních řadách dostává bývalý kapitán Espanyolu od Xaviho velký prostor, za který se odměňuje kvalitními výkony. I proto má už celou řadu zájemců.

Velký počet zranění a nemoc covid-19 zapříčinily, že se první tým více než kdy jindy v posledních letech otevřel mladíkům z rezervy. Svou šanci využil i Ferran Jutglà, který vsítil pod vedením Xaviho Hernándeze už 3 góly. Nejprve dal branku v přátelském zápase proti Boce Juniors o pohár Diega Maradony, pak otevřel skóre v ligovém utkání proti Elche a nakonec v královském poháru vystřelil Barceloně výhru 2:1 proti Linares.

Katalánský útočník, který může v ofenzívě nastupovat na křídle i ve středu, přitom přestoupil do Barcelony teprve v létě, kdy opustil mětstkého rivala Espanyol. Smlouvu tehdy podepsal jen na jeden rok s možností jednostranného prodloužení ze strany klubu o další ročník. Své góly tak stihl nasázet jen během 414 odehraných minut. Několik ligových celků už se proto Barcelony dotazovalo, zda bude 22letý forward v létě na prodej.

Katalánský klub zatím nehodlá v této věci nijak rozhodovat, následující půl rok tak bude rodák ze Sant Julià de Vilatorta pokračovat i nadále u A-týmu. On sám bere celou situaci s pokorou – jeho jediným cílem je tvrdě pracovat a využít každé nabídnuté šance.

zdroj: sport.es, transfermarkt.com