Zatímco na podzim neměl v ofenzívě Barcelony pomalu kdo hrát, v současné chvíli musí trenér Xavi Hernández řešit zase opačný problém – útočníků má až až. Na některé se tak rázem začne dostávat méně. 

Situace se otočila. Zatímco na podzim po odchodu Antoine Griezmanna a Lea Messiho, zranění Ansu Fatiho a Ousmana Dembélého neměl v ofenzívě katalánského klubu pomalu kdo nastupovat, teď najednou nabídka převyšuje poptávku. „Požehnaný to problém,” může si konečně pro sebe říkat trenér Xavi Hernández. A to i přes to, že z klubu nyní odešel Yusuf Demir s Philippem Coutinhem a Sergio Agüero byl kvůli problémům se srdcem nucen ukončit sportovní kariéru.

Xavi má stále na tři útočné pozice na výběr z 8 forwardů. V jeho týmu není zatím v tomto ohledu žádné preferované složení, a tak se rozhoduje na základě meritokracie: nastoupí ti, kteří si to svými výkony a předváděnou formou zaslouží. S kým se ale bude zřejmě nejvíce počítat, jsou Ansu Fati s Ousmanem Dembélém, kteří konečně překonali své zdravotní trable. Dále je novou velkou posilou Ferran Torres, který se bude postupně adaptovat. A v neposlední řadě pak může dostávat více prostoru Luuk de Jong, který se pod novým koučem rozehrál do působivé formy.

Přetlak se tedy nejvíce dotkne patrně Eze Abdeho a Ferrana Jutgly, kteří přišli A-týmu na pomoc z rezervy. Méně prostoru pak může dostávat i Memphis Depay, který je spojován s odchodem z Katalánska. A zapomenout nesmíme ani na Martina Braithwaitea, který je mimo hru od září. Jeho rekonvalescence operovaného kolena probíhá dobře a dánský útočník už se zapojuje do tréninku s ostatními. Ten ale bude v hierarchii zřejmě až na posledním místě.

zdroj: sport.es
foto: fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2022-01-15 16:14:05
Máme sa na čo tešiť. Už čoskoro nás čaká súboj Goatwaite vs. Luuk de Goat 🐐🐐🐐
Sety 2022-01-15 17:20:34
Nečaká, zraní sa Dembele alebo Fati a budú v základe obaja a potom nás už nikto nezastaví
maryann 2022-01-15 18:32:25
Je mozne,ze Dembo sa zrani aj na tej tribune....
2022-01-15 16:52:05
Bojím sa že až na fatiho je to boj hráčov ktorý ch úroveň momentálne je tak na grenadu či eibar, mužstvo čo malo útok messi,suarez, Neymar,kam sme to dotiahli,keby my toto niekto povedal pred štyrmi rokmi,neuverim,týchto hráčov teraz by som tipoval tak na malagu či getafe
maryann 2022-01-15 18:33:34
Malaga je v 2.lige.....
Babuca 2022-01-15 20:01:40
Dembele v Barcelone nezostane. FCB vsadí na Torresa a Fatiho ak sa nezrania alebo ,, kým ,, sa nezrania. Memphis odíde sám, budú sa tu striedať Abde Jugtla možno Braithwaite. Som presvedčený že minimálne 2 útočníci sa do konca sezóny zrania = prirodzené sito
2022-01-15 19:04:36
Ja by som hop nekričal. Dembélé je otázne, či tu ostane po sezóne. Šanca, že sa zraní je vysoká. Fati za posledné 2 roky bol viac PN ako hral. Navyše jeho kolená sú časovaná bomba, ktorá môže kedykoľvek vybuchnúť. Luuk de Jong po sezóne končí určite. Ľudia ho síce majú za blbca, ale netreba zabúdať, že pred príchodom do Sevilly dal 300 gólov. Braithwaite ťažké zranenie kolena, kto vie, v akom stave bude. Aby to zas o 2-3 týždne nevyzeralo tak, že znova budú zranený Dembélé, Fati, Braithwaite.

Realita je taká, že Barcelona potrebuje byť aspoň 4. v La Lige. Pokiaľ by to znamenalo, že Luuk de Jong dá 2 góly penisom, obranca ho 3x zle nastrelí a odrazí sa to do brány, dá tam 3 hlavičky, 4 teče zadkom, ale všetko budú góly, čo budú znamenať víťazstvo, tak ho treba stavať do zostavy.
JanP Premium 2022-01-15 20:04:56
🤣🤣