Madridský denník Marca informuje, že FC Barcelona rokuje so Stade Rennais o hosťovaní  Samuela Umtitiho. Tréner francúzskeho klubu Bruno Genesio 28-ročného stopéra dobre pozná a netají sa tým, že má o neho záujem.

Marca tvrdí, že v súčasnosti prebiehajú rokovania medzi Barcelonou a francúzskym Stade Rennais vo veci hosťovania Samuela Umtitiho. Rokovania sú v posledných dňoch veľmi intenzívne, nakoľko kluby sa snažia uzatvoriť záležitosť do 11. júla, kedy sa má Umtiti pripojiť k tréningom so Xavim. Tradičným problémom je v každom prípade plat stopéra, ktorý Stade Rennais nie je schopný pokryť. Ide teda len o to, akú časť uhradí Barcelona a akú časť Rennais.

Najväčším podporovateľom operácie je tréner Rennais Bruno Genesio. 55-ročný kormidelník pozná Umtitiho z čias, kedy obaja pracovali v Olympique Lyonnais. Práve v tom čase sa Umtiti vyšvihol natoľko, že ho kúpila Barcelona: "Je to skvelý futbalista, ktorého poznám dokonale. Istý čas som ho trénoval v mládežníckom tíme a následne v prvom tíme Olympique Lyon. Všetci poznajú jeho históriu, jeho prednosti a neúspechy z uplynulej sezóny, ale stále je to skvelý hráč a o takých máme záujem," povedal Genesio.

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2022-07-04 12:15:06
Tych už svitalo aspon 100x
2022-07-05 10:00:54
A zasa iba hosťovanie a pritom Renais nemajú na to, uhrádzať jeho plat. Tak o čom to je? Pôjde na hosťovanie a Barca mu bude naďalej platiť mzdu? To rovno môže zostať v Barci na tribúne. Je to rovnaké ako to hosťovanie.