Dani Alves strávil ďalšiu noc vo väzbe po tom, čo súd rozhodol, že futbalista sa nemôže dostať na slobodu ani po zložení kaucie. Médiá v tejto kauze prinášajú ďalšie informácie.

Katalánska rozhlasová stanica Cadena SER informovala, že Brazílčan požiadal, aby mohol opäť vypovedať, a jeho rodina ubezpečila, že urobí všetko pre to, aby bol hráč prepustený z väzby. Alves pritom 20. januára vypovedal nekonzistentne.

Podľa Cadena SER Dani Alves v nedeľu požiadal, aby sa mohol v nedeľu opäť dostaviť na súd. Denník El País zase informuje, že 23-ročná žena, ktorú Dani Alves údajne znásilnil 30. decembra v nočnom klube Sutton v Barcelone, sa rozhodla vzdať práva na odškodnenie od futbalistu. Poškodená žena chce, aby bolo spravodlivosti učinené zadosť a aby bývalý hráč FC Barcelona putoval za mreže. Žena bude môcť získať finančnú náhradu za telesné zranenia a morálnu ujmu, ktorú utrpela.

Katalánska televízia TV3 uvádza, že Dani Alves podľa všetkého klamal, pretože predložil tri navzájom sa vylučujúce verzie udalostí: Najprv uviedol, že ženu vôbec nepozná, potom povedal, že sa s ňou skutočne stretol, ale nič sa nestalo, a nakoniec uviedol, že to bola 23-ročná žena, ktorá sa na neho vrhla. Brazílčan v každom prípade potvrdzuje, že bol na diskotéke, ale popiera, že by došlo k sexuálnemu útoku.


KLIKNI SEM a vyber si svoje tričko!

Brat Daniho Alvesova Ney v brazílskom programe Fiesta na stanici Telecinco priznal, že rodina je v celej situácii bezmocná, a uviedol, že právnička Miraida Puente Wislon nerobí svoju prácu tak, ako by mala. Podľa Telecinco ju nahradí iný právnik, Andrés Marhuenda Martínez.

Ďalší z bratov - Junior Alves - priznáva, že to už nezvláda: "Nemôžeme ho navštíviť. Neviem, čo viac môžeme urobiť. Ak to bude potrebné, položíme za Daniho život, aby sa dostal z tohto pekla," povedal. Alvesa sa zastala dokonca aj jeho bývalá manželka Dinora Santana: "Dani by to nikdy neurobil. Hovorím to ja, čo ho poznám 22 rokov a 10 rokov som bola jeho manželkou. Rodina je rozrušená a zdrvená, pretože ho chce vidieť, ale zatiaľ sa k nemu nikto nemôže dostať. Viem, že je smutný, ale darí sa mu dobre," prezradila.

Skutočnosť, že Alves poskytol tri protichodné výpovede a obeť je rozhodnutá, že Brazílčan skončí vo väzení bez toho, aby od neho chcela peniaze, však pre bývalého futbalistu Barcelony neveští nič dobré. Navyše sa ukázalo, že Brazílčan strávil s obeťou na toalete približne 15 minút a nie 47 sekúnd, ako médiá uviedli predtým. Ak sa znásilnenie potvrdí, 39-ročný futbalista môže stráviť vo väzení 4 až 12 rokov v závislosti od rozsahu skutku. Zatiaľ zostane vo väzbe minimálne dovtedy, kým sa súd nevyjadrí k jeho odvolaniu.

zdroj: Marca, Cadena SER, Telecinco, El Pais
foto: twitter

Diskusia

8 komentáre
2023-01-23 11:02:41
Dani, nemôžeš 3x zmeniť popis udalosti, automaticky to znamená, že klameš a zrejme sa aj niečo udialo ?
2023-01-23 11:04:15
no, ak tam boli 15minut, tak musia mat aspon desat svedkov, ze ci sa tam nieco dialo