Ikay Gündoğan je jedným z prestupových cieľov Barcelony na posilnenie stredu poľa počas tohto leta. Zmluva nemeckého hráča s Manchestrom City je platná do 30. júna a doteraz sa zdalo, že sa rozhodol odísť. Jeho agenti už niekoľko týždňov rokujú s Barcelonou, s ktorou už dosiahli predbežnú dohodu o jeho podpise na 3 sezóny. Odklad rozhodnutia La Ligy týkajúceho sa plánu udržateľnosti Barcelony a nová ponuka City za Nemca však vyvolávajú v kanceláriách klubu obavy.

Ako informoval Edu Polo z katalánskeho denníka Mundo Deportivo, v posledných dňoch sa niektorí ľudia v kanceláriách na Camp Nou obávajú, že nakoniec "stratia" Gündoğana, ktorý je pre tím City, ktorý už má na konte ďalšie anglické prvenstvo a je dva kroky od zisku treble, kľúčový. Angličania, ktorí pôvodne ponúkli hráčovi len jednu sezónu navyše, teraz súhlasili s tým, že mu ponúknu dlhodobú zmluvu v súlade s očakávaniami hráča. Protinávrh City spolu s finančnou neistotou v Barcelone, ktorá stále čaká na rozhodnutie La Ligy o svojom pláne udržateľnosti, vyvolali vo vedení určité obavy a dokonca pesimizmus ohľadom možného príchodu Nemca.

Na rozdiel od Iñiga Martíneza, ktorý už pred niekoľkými mesiacmi podpísal zmluvu s Barcelonou napriek tomu, že si nebol istý, či bude zaregistrovaný, Gündoğan podpíše zmluvu s Kataláncami len vtedy, ak si bude istý, že nenastanú žiadne zmluvné problémy. A neustále odkladanie rozhodnutia La Ligy pri schvaľovaní plánu finančnej udržateľnosti v tomto prípade vôbec nepomáha.

La Liga zatiaľ nedala zelenú ani registrácii nových zmlúv Gaviho, Arauja, Marcosa Alonsa a Sergiho Roberta. Orgán, ktorému predsedá Javier Tebas, požiadal klub o dodatočné dokumenty a na odpoveď potrebuje viac dní. Hoci Barcelona verí, že od La Ligy dostane zelenú, zdržanie ovplyvňuje prebiehajúce operácie a niektoré z nich, ako napríklad transfer Gündoğana, by mohlo dokonca ohroziť.

Po odchode Jordiho Albu bude mať definitíva Messiho prípadu vplyv aj na športové plány na budúcu sezónu, keďže čísla o tom, či sa Argentínčan vráti, sa rôznia. V prospech Barcelony naopak hovorí fakt, že Nemec sa teraz bude sústrediť skôr na finále Ligy Majstrov ako na svoju budúcnosť. Barcelona tak bude môcť získať čas a nádej, že Gündoğan nakoniec prestúpi na Camp Nou.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: sport.es

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2023-05-25 13:25:32
Tebas patrí za mreže a nie do LaLigy.
2023-05-25 13:28:23
V prvom rade sa treba pozrieť do zrkadla ....posledných 10 rokov neskutočne zle prestupové obdobia + prestrelene platy ( co pokračuje aj teraz ) ....ak by toto nebolo tak sa nemusíme pozerať na žiadnu LA ligu .... Treba hľadať príčinu ktorá je bohužiaľ u nás doma
buldozer Premium 2023-05-25 13:51:15
Takato byrokracia ale naozaj nie je potreba aby im kluby davali plan na 2 roky dopredu a oni to dlhe tyzdne zdrziavali.
jano_1987 2023-05-25 14:46:47
Barcelona za posledných 7 rokov minula na nákupy skoro 1,3 miliardy €, nejak o 50 miliónov viac ako za rovnaký čas City pod Guardiolom. Rozdiel medzi predajmi a nákupmi vyprodukoval stratu nejak 500 miliónov, nechce sa mi to teraz hľadať, už som to tu raz dával.

Prečo si myslíš, že ten plán nie je potrebný? Zakaždým keď podpisuješ hráča, tak musíš mať vyriešené jeho financovanie. Taký Fati dostal 5 ročnú zmluvu na 12 miliónov v hrubom v prvej sezóne, v ďalších to vyzerá na 14 miliónov, aspoň zatiaľ a kto vie, ako to bude rásť. A to je len fixný plat. Má klub zabezpečené financovania Fatiho na dĺžku jeho kontraktu? Nie. A to LaLiga chce 2 ročný plán a nie to plán na celú dĺžku kontraktu. Nevidím v tom žiaden problém. Každý rozumný klub v tom musí mať jasno, kde zoberie peniaze.
buldozer Premium 2023-05-25 14:50:19
500m za 7 rokov je 71m rocne na nakupy. to je nic pre velky klub, ked prijmy su nad 700m rocne. problemom boli nadstandardne platy.
jano_1987 2023-05-25 15:37:59
To "nič" ti vplýva na FFP.
leonidas129 2023-05-25 19:13:48
buldozer suhlasim. tie platy boli nastavene akokeby sme kazdy rok mali vyhrat ligu majstrov. raz to muselo buchnut. z tych skvelych cias sme mali naopak usetrit a robit espai barca za vlastne a nie si poziciavat miliardu a pol. namiesto toho hned po zlatom veku prisla obrovska financna kriza v klube. casto to hovorim, ale mali by sme sa pozriet ako to robi bayern a opakovat podla nich, lebo oni su vzdy financne v poriadku
buldozer Premium 2023-05-25 20:54:47
No zase Bayern navzdy predal 25% klubu aby zaplatil stadion.