Javier Tebas sa zúčastnil na podujatí organizovanom samotnou La Ligou pod heslom "Futbalom proti zabudnutiu" na počesť futbalových veteránov. Prezident La Ligy využil túto príležitosť, aby sa vyjadril k odstúpeniu Luisa Rubialesa, a dokonca prirovnal celý jeho prípad k "11. septembru".

Javier Tebas k odstúpeniu Rubialesa

"Nebudem to komentovať, pretože si chcem najprv vypočuť dvojhodinový rozhovor, ktorý poskytol. Prešli sme od suspendovaného prezidenta k prezidentovi, ktorý odstúpil. Počkám si na jeho vyjadrenia. Nebudem sa vyjadrovať k jeho riadeniu. Škody na povesti španielskeho futbalu sú obrovské. Keď už hovoríme o Španielsku, ide o najväčšiu digitálnu mediálnu udalosť v histórii. Väčšiu ako 11. september."

Tebas o Rubialesovom vedení

"Najhoršie bolo, že sa skrýval za to, že mal nepriateľa a tým bola La Liga. Bola to kultúrna vízia, ktorú mal proti profesionálnemu futbalu. Nezdieľam hodnoty, ktorými riadil RFEF."

O možnom návrate Rubialesa

"Chcem počkať na vyjadrenia. Včera, keď odstúpil, som si obliekol pyžamo a išiel som spať. Musíme si zachrániť povesť. Bude nás to stáť veľa."

O kandidátovi, ktorého by La Liga chcela

"La Liga nemá hlasovacie právo, to majú kluby. Vzhľadom na okolnosti by mali viesť územné rady. Nemám žiadneho kandidáta. O budúcnosti federácie musia rozhodnúť tí, ktorí boli s prezidentom Rubialesom. Musia zistiť, ako všetko riadiť."

O kandidatúre na usporiadanie Majstrovstiev sveta v roku 2030

"Samozrejme, existuje názor, že Argentína a Uruguaj z toho môžu profitovať. Musíme brániť povesť španielskeho futbalu. Takéto veci by sa nikdy a nikde nemali opakovať. Odpustenie nestačí."

Prekvapila ho demisia?

"Nie som prekvapený. Robil všetko na hranici svojich možností. Boli vážnejšie veci, ktoré mal absolvovať. Vedel som, že jedného dňa sa niečo stane. Orgie po celodennej práci, paella s priateľmi...? To sú veci, ktoré nie sú normálne. Určité veci bolo vidieť a neprikladala sa im žiadna dôležitosť. Jedného dňa sa to muselo stať a stalo sa. Myslel som si, že mu to prejde. Zachádza do extrémov bez toho, aby vedel, aké to môže mať následky."

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter

Diskusia

4 komentáre
2023-09-12 07:25:40
Nesúď knihu podľa obalu ,ale v Tebasovom prípadne to nejde už na pohľad vidno že je potkan !
VISA BARCA!
2023-09-12 08:22:49
je naozaj smutné, že ešte stále sa spoločnosť neposunula natoľko aby sme z vedení vykopli takýchto starých egoistických pánov bez štipky sebareflexie.