Podľa Alfreda Martíneza z katalánskeho denníka Sport sa Barcelona chystá v lete opäť získať Martína Zubimendiho. Hráč Realu Sociedad je stále Xaviho favoritom na posilnenie pozície defenzívneho záložníka.

Podľa týchto správ chce tréner získať najmä Zubimendiho za každú cenu a očakáva sa, že Barça urobí všetko pre to, aby sa táto operácia mohla uskutočniť. Tento 24-ročný hráč je pre klub považovaný za strategický prestup nielen kvôli Xaviho názoru, ale aj kvôli nedostatku hráčov na poste defenzívneho záložníka a kvôli veľkej perspektíve tohto hráča. Zubimendi je považovaný za hráča veľkých kvalít a v nedávnom súboji s Realom Sociedad na Barcelonu skutočne zapôsobil.

Dokončenie operácie však nebude jednoduché kvôli finančným otázkam. Zubimendiho odstupná klauzula je 60 miliónov eur a prezident Realu Jokin Aperribay tvrdí, že o nej nemožno vyjednávať, keďže niektoré kluby, ako napríklad Bayern Mníchov, už vyjadrili ochotu zaplatiť túto sumu. Podľa Martíneza sa však Barcelona chystá vyvinúť "obrovské úsilie", aby stredopoliara priviedla.

Real si je vedomý záujmu Blaugranas a podľa novinára denníka Sport začal prehľadávať trh, aby našiel nástupcu Zubimendiho pre prípad, že by sa ho Kataláncom podarilo ho kúpiť. Otázkou, ktorú bude treba vyriešiť, bude aj presvedčenie samotného futbalistu, ktorý sa doteraz dôrazne zasadzoval za zotrvanie vo svojom súčasnom klube.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

3 komentáre
2023-11-19 20:42:10
Byly doby, kdy jsem tu četl podobné články, kde jsme chtěli největší hvězdy, teď marně sníme nad Zubim.
Proto buďme rádi, že jsme aspoň v kontaktu s čelem ligy
2023-11-19 21:26:49
Tak on k nám ani v podstatě nechce přestoupit, jeho tým teď hraje ligu mistru a vůbec si nevede špatně. Do Barcy by šel jenom kvůli nesmyslu peněz takže radši bych hledal jinde, i když musím uznat, že on je šikovný.