Napriek tomu, že Ilkay Gündoğan je jednou z posledných posíl, je jasné, že patrí medzi lídrov Xaviho Barcelony. Skúsený stredopoliar je predsa kapitánom, ktorý vyhral treble a je dobre zvyknutý na vedenie tímu.

Nemecká hviezda podáva v drese Blaugranas špičkové výkony od svojho letného príchodu a nesklamala ani počas veľkých zápasov. Naposledy bol najžiarivejšou iskrou tímu v strede poľa proti Atléticu Madrid a pomohol tímu k víťazstvu 1:0. Začiatkom tohto týždňa Gündoğan hovoril o situácii v metropole Katalánska a prestavbe, na ktorú v klube dohliada Xavi. Ako ho citoval madridský denník AS, podrobne sa vyjadril k športovej situácii tímu a svojej úlohe v súčasnom zložení.

"Zo športového hľadiska sa veci vyvíjajú dobre, ale stále sa musíme zlepšiť v mnohých oblastiach. To je dôvod, prečo podpísali zmluvu so mnou. Tréner mi povedal, aby som odovzdal svoje skúsenosti. Aj keď to kvôli jazykovej bariére ešte nefunguje dokonale, dokážem v mladých spoluhráčoch vyvolať určité veci už len svojím správaním. Barcelona dôveruje hráčom z La Masie. Sú tu aj cudzinci ako ja, ktorí prinášajú stabilitu," dodal na margo harmónie medzi odchovancami a podpísanými hráčmi.

Gündoğan ďalej zdôraznil, že tím práve vystupuje z éry legiend a zdôraznil, že prestavba sa neuskutoční zo dňa na deň. "Klub nedávno prišiel o osobnosti ako Lionel Messi, tie poznačili jednu éru. Úspech nepríde zo dňa na deň, je to proces, mimochodom vždy v spolupráci s fanúšikmi," povedal.

Bývalá hviezda Manchestru City bola následne požiadaná, aby sa vyjadrila k tomu, ako sa jeho súčasná výzva líši od úlohy, ktorú mal pod Pepom Guardiolom v minulej sezóne. Na to odpovedal: "Je to úplne nová výzva. Po siedmich rokoch v Manchestri City s Pepom. Myslel som si, že je dôležité opäť vystúpiť z mojej komfortnej zóny. Nielen na futbalovej, ale aj na osobnej úrovni. Rád začínam odznova, aj keď to môže byť ťažké."

Záložník napokon urobil veľké vyhlásenie, keď oznámil, že po skončení kariéry má záujem venovať sa trénerstvu: "Fascinuje ma to. Pepovi sa vždy podarilo dostať na svoju stranu až dvadsať hviezd, aby sa dohodli a pracovali. Presvedčil dokonca aj tých, ktorí nehrajú, aby pre tím odovzdali sto percent. Nakoniec je to vždy tréner, kto musí vyriešiť ťažkú situáciu. On je zodpovedný za úspech. Je to náročná práca," dodal.

zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.