Jules Koundé je jedným z futbalistov Barcelony, ktorí najviac prispievajú na sociálne médiá. Francúz sa delí nielen o svoj vkus v oblasti módy, ale vyjadruje sa aj k rôznym témam. Podľa katalánskeho denníka Sport však jeho najnovší príspevok môže opäť rozvíriť debaty o hre na pravej strane obrany.

Koundé včera zverejnil záhadný tweet s nasledujúcim obsahom: "Buď stále sám sebou a prestaň sa snažiť zapadnúť. Eliminuj vonkajší hluk a maj v hlave, že jediné očakávania, ktoré by ťa mali zaujímať, sú tie, ktoré si stanovíš sám. Buď sám sebou, nie nimi."  

Novinári katalánskeho denníka Sport poznamenávajú, že Koundé sa vyjadril v čase, keď sa zintenzívnila diskusia o jeho pozícii na ihrisku - skvelý výkon na pozícii pravého obrancu v zápase proti Atléticu môže znamenať, že Francúz tam bude nastupovať častejšie napriek tomu, že sa mu do toho nechce. Aj fanúšikovia spojili Koundého vyjadrenie s problémami na ihrisku.

Stojí za zmienku, že na otázku o tejto záležitosti Xavi odpovedal, že "je to problém pre reprezentačných trénerov, pretože v národnom tíme hrajú obaja [Koundé a Araujo] ako krajní obrancovia, takže... So mnou hrajú ako stopéri. Keď útočíme, hráme s tromi obrancami a oni sú stopéri. A keď bránime, niekto musí ísť dole na stranu. Obaja hrajú tam, kde povie tréner a tím. Neexistuje žiadna debata. S oboma som sa rozprával a veľmi dobre sa prispôsobujú skupine. Obaja sú prirodzení stopéri, ale pokojne sa dokážu prispôsobiť aj hre na kraji." Ako sa zdá, debata o pozícii Julesa Koundého je teda najmä mediálnou témou.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
Rasto Premium
2023-12-07 12:31:18
Zase novinárske prekrúcačky... Nevyjadril sa náhodou pred časom, že je k dispozícii tam, kde ho bude tréner potrebovať?
2023-12-07 12:31:21
Ako si mozu byt isti, ze sa jedna prave o toto.