Tréner Barcelony Xavi Hernandez prevzal zodpovednosť za defenzívne problémy tímu v tejto sezóne a ako kľúčový faktor uviedol absenciu prirodzeného defenzívneho záložníka.

V skutočnosti boli defenzívne slabiny hlavným problémom Barcelony v sezóne 2023/24. Xavi ochotne priznáva, že tímu chýbal nenahraditeľný Sergio Busquets, ktorý minulé leto odišiel do Interu Miami. Pôvodné pokusy klubu nahradiť Busquetsa - zameranie sa na Zubimendiho a Kimmicha - zmarili finančné obmedzenia a predpisy fair play. Oriol Romeu, podpísaný z Girony, bol nakoniec považovaný za najreálnejšiu možnosť.

Avšak Romeu sa nakoniec nedokázal presadiť kvôli zraneniam a nedôslednosti. Xavi potom experimentoval s Frenkiem de Jongom a İlkayom Gündoğanom na poste defenzívneho záložníka, ale táto voľba sa často míňala účinkom. Christensen, prirodzený stopér, bol kvôli obmedzeným možnostiam mužstva nasadený ako defenzívny záložník. Hoci sa pri tomto usporiadaní výkon Barcelony zlepšil, zadné rady zostali zraniteľné.

Xavi chce, aby sa Christensen vrátil na svoju starú pozíciu

S ohľadom na to katalánsky denník Sport naznačuje, že Xavi chce, aby sa Christensen v budúcej sezóne vrátil na svoju starú pozíciu. A to aj napriek tomu, že Barça bez služieb dánskeho internacionála na poste číslo šesť dosahuje výrazne slabé výsledky. Hoci Christensen vyplnil medzeru na pozícii pivota celkom obdivuhodne, Xavi ho považuje za dlhodobé riešenie pre zadné rady.

Xaviho túžbu mať Christensena späť na jeho starej pozícii možno vnímať aj ako pokračovanie v hľadaní nového defenzívneho záložníka. Barcelona potrebuje osvedčeného defenzívneho záložníka, ktorý by ukotvil stred poľa a poskytol platformu pre útočnú kreativitu. Mená ako Zubimendi a Kimmich sú opäť v popredí barcelonského zoznamu prestupových želaní. Či sa klubu podarí zabezpečiť svoje ciele alebo nájsť iné riešenie, sa ešte len uvidí, ale Xavi dal jasne najavo svoje priority pre nadchádzajúce prestupové obdobie.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-05-14 15:42:02
Xavi už nevie sám čo chce