Zatiaľ nie je isté, či bude Xavi z Barcelony vyhodený, ale španielske médiá už uvádzajú mená hlavných kandidátov na miesto súčasného trénera. Medzi nimi je aj jeden tréner, ktorý sa doteraz na čele zoznamu Blaugranas nespomínal.

Santi Gimenez z madridského denníka AS uvádza, že hlavným kandidátom je momentálne Rafa Márquez, ktorý má dobré vzťahy s Joanom Laportom, Decom a šedou eminenciou klubu Alejandrom Echevarriom. Jeho práca v rezerve je cenená a pre Barcelonu by bol aj jednou z lacnejších možností.

Podľa novinára madridských novín je ďalším kandidátom tréner Porta Sergio Conceição, ktorý je mimochodom aj blízkym priateľom športového riaditeľa, ktorý je momentálne v Portugalsku. Hoci Barça tvrdí, že išlo o dlho plánovanú cestu, Gimenez uviedol, že došlo ku kontaktu s trénerom, aby sa preveril jeho možný príchod. Je pravda, že Conceição nedávno predĺžil zmluvu s Portom do roku 2028, ale stalo sa tak ešte počas pôsobenia predchádzajúceho prezidenta a nový prezident môže zmluvu vypovedať.

Ferran Martínez z katalánskeho denníka Mundo Deportivo zasa uvádza, že hlavným kandidátom popri Márquezovi je Hansi Flick. Nemec je vraj pripravený uľahčiť takýto prestup Blaugranas. Agentom nemeckého trénera je navyše Pini Zahavi, ktorý má dobré vzťahy s Laportom. Tréner sa už dlho učí španielčinu a podľa Martíneza pozorne sledoval Xaviho situáciu, keď sa koncom apríla rozhodovalo o jeho osude.

Treťou možnosťou je Marcelo Gallardo, ktorý bol v posledných mesiacoch menej často spájaný s Barcelonou. Argentínčana si však Blaugranas vždy vysoko cenili a v predchádzajúcich rokoch, keď pôsobil v River Plate, sa jeho kandidatúra často objavovala. Gallardo momentálne pôsobí v Al-Ittihad, ale podľa Martíneza by podpísanie trénera nebolo príliš zložité, keďže Argentínčan sa v Saudskej Arábii necíti dobre a v športovej oblasti klubu pôsobia Ramon Planes a Franc Carbo, ktorí boli v minulosti spájaní s Barcelonou, čo by mohlo uľahčiť dohodu.

Novinár Mundo Deportivo tiež tvrdí, že Conceição a Thomas Tuchel už boli Decom vyradení zo zoznamu. Okrem toho sa po tejto sezóne rozlúčili so svojou prácou aj tréneri ako Massimiliano Allegri a Roberto De Zerbi, ktorého odchod Brighton oznámil práve dnes.

zdroj: mundodeportivo.es as.com
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
2024-05-19 07:36:42
Takže každý jeden len tréner čo bude tancovať ako bude laporta a Deco pískať ....za mňa ak by mal xavi ísť preč tak tu potrebujeme niekoho kto si pôjde svoje ... Za mňa taký ako marcelo bielsa