Robert Lewandowski a İlkay Gündoğan sa včera zúčastnili na slávnostnom galavečere Globe Soccer Awards, ktorý sa konal na Sardínii, aby si prevzali ocenenia za účasť v najlepšom tíme La Ligy. Počas podujatia Gündoğan hovoril o novom trénerovi Barçy Hansi Flickovi a jeho prvom roku v tíme.

"Máme nového trénera, takže si myslím, že sa veľa vecí zmení. Musíme sa čo najlepšie a najrýchlejšie prispôsobiť, pretože kvôli EURO 2024 nemáme veľa času na prípravu na novú sezónu," uviedol.

Napriek tomu, že Barça skončila sezónu bez trofeje, Nemec nepochybuje o kvalite mužstva, hoci vie, že je tu veľa priestoru na zlepšenie: "Musíme zostať spolu ako tím, pokúsiť sa naplniť náš potenciál, pretože máme veľký potenciál a kvalitu, ale musíme ju uplatniť na ihrisku a poučiť sa z chýb z minulej sezóny."

Barcelona sa môže rozvíjať vďaka mladým hráčom, ktorých má vo svojom kádri: "Je ich veľa (smiech). Je to súčasť DNA Barçy: evolúcia hráčov La Masie. V tejto sezóne najmä Lamine, Cubarsí a Fort, ktorí predvádzali výborné výkony. Majú 16-17 rokov, ale hrajú na veľmi vysokej úrovni a v ďalších sezónach budú ešte lepší. Máme šťastie, že ich máme v tíme. Majú veľký talent a potenciál, takže sa len potrebujú poučiť z mojich skúseností. Prežil som toho veľa a vyrovnal som sa s mnohými vzostupmi a pádmi, tak sa ich pokúsim naučiť, ako sa s tým vysporiadať," zdôrazňuje İlkay Gündoğan.

Nemecký stredopoliar tvrdí, že posledná sezóna ho veľa naučila a priznáva, aký dôležitý bol Marc-André ter Stegen pri jeho aklimatizácii na novom mieste: "Myslím si, že to bola sezóna plná dobrých aj zlých momentov, emocionálne aj fyzicky. Hral som v lige a klube mojich detských snov a spoznal som nových kamarátov. Tiež som sa veľa naučil a bola to skúsenosť, ktorú som si naozaj užil. Marc-André ter Stegen bol ten, kto mi pomohol najviac, pretože som sa presťahoval do novej krajiny a musel som sa tam usadiť. Marc je môj spoluhráč a hrá za Barcelonu už 10 rokov, takže som mu mohol klásť veľa otázok a veľa som sa od neho naučil. Som šťastný, že ho mám v tíme," priznal.

Nakoniec poďakoval za možnosť hrať pod taktovkou Xaviho Hernándeza, keď sa ho pýtali na jeho idoly: "Busquets, Xavi, Iniesta... Vyrastal som na legendárnej Barcelone. Bola to pre mňa veľká česť spolupracovať s Xavim v minulej sezóne," dodal.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.