V Barcelone sa začína éra Hansiho Flicka a s ňou aj prvé rozhodnutia týkajúce sa plánovania tímu na prvú sezónu pod vedením Nemca. Bývalý tréner Bayernu Mníchov verí, že so súčasným kádrom sa dá dosiahnuť veľa, ale na doplnenie zostavy sa plánuje niekoľko prestupov.

Finančná situácia klubu ho núti predať hráča (alebo možno aj viacerých) za veľké peniaze. Pedri chýba na väčšine zoznamov hráčov, ktorí by mohli Barçu opustiť, keďže tento záložník bol jedným z kľúčových prvkov dlhodobého projektu, ale jeho problémy so zraneniami vyvolali v komunite pochybnosti. Miguel Rico v programe 'El Partidazo de COPE' uvádza, že záložník bude hráčom Barcelony aj v budúcej sezóne, ale toto má byť jeho 'posledná skúška'. Klub sa tak rozhodol vzhľadom na zlepšenie hráčovej hry a fyzickej prípravy v posledných týždňoch, čo Pedrimu napokon zabezpečilo miesto v španielskej reprezentácii na Majstrovstvách Európy.

"Pedri mal svoj individuálny tréningový plán. Zúčastňoval sa na tréningoch bez zvyšku tímu, čo mu výrazne pomohlo zlepšiť sa, pretože počas každodenného tréningu nedokázal nabrať silu," vysvetlil Rico. Od svojho príchodu do Katalánska utrpel Pedri až 8 zranení, z toho 6 svalových. Posledné zranenie utrpel v marci v zápase proti Athletic Club, čo ho pripravilo o možnosť nastúpiť na odvetný zápas osemfinále Ligy majstrov proti Neapolu.

Príchod Hansiho Flicka bude mať za následok zmeny v kádri tímu. Jednou z charakteristík, ktorými sa vyznačujú nemecké tímy, je pressing vyvíjaný na súpera a rýchlosť vedených útokov, čo si vyžaduje bezchybnú fyzickú pripravenosť. V dôsledku toho klub v apríli priviedol Julia Tousa, špecialistu na silovú prácu, a Raúla Martíneza, fyzioterapeuta, ktorý už pracuje s tímom a dohliada na regeneráciu hráčov.

Pedri, ktorého výrazne ovplyvnili rôzne zranenia, sa bude snažiť nájsť stabilitu, aby presvedčil Hansiho Flicka. Stredopoliar by mohol byť jednou z kľúčových postáv tímu, ktorý začína budovať Flick.

zdroj: cadena cope
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2024-05-30 13:04:46
Zmeny prídu. Niekto bude musieť odísť to je jasné. Sám som zvedavý na vývoj letného prestupového okna :)
2024-05-30 17:51:49
Ak príde dobrá ponuka, tak predať.