FC Barcelona dnes zverejnila príspevok na sociálnych sieťach pri príležitosti Medzinárodného dňa LGBTQI+. Klub sa postavil na stranu sexuálnych menšín a svoju podporu vyjadril hrdým vyvesením vlajok symbolizujúcich rozmanitosť.

"V tento deň vyvesujeme vlajku LGBTQI+ pre svet, ktorý oslavuje a rešpektuje rozmanitosť," píše sa na oficiálnom profile klubu na platforme X.

Oficiálna správa z webovej stránky klubu

"Medzinárodný deň LGBTQI+ sa dnes oslavuje tak ako každý rok 28. júna. V tento deň sa FC Barcelona pripája k zvyšku sveta a vyjadruje svoj záväzok brániť práva komunity LGBTQI+. Dúhová vlajka tento rok hrdo viala pred Palau Blaugrana. Minulý rok viala na Estadi Johan Cruyff a rok predtým na Spotify Camp Nou. Teraz je rad na halových športoch, ktoré hostia symbol sexuálnej rozmanitosti.

Zvolená vlajka je variantom vlajky Pride Progress, ktorá zdôrazňuje rozmanitosť identity tejto komunity pridaním hnedej a čiernej farby, ktoré predstavujú všetky rasy, spolu s ružovou, svetlomodrou a bielou farbou, ktoré predstavujú transrodové osoby. Okrem toho tam máme žltý a čierny trojuholník a fialový kruh, ktoré symbolizujú intergender.

Oddelenie FC Barcelona pre rozmanitosť, rovnosť a inklúziu zabezpečuje, aby všetky typy rozmanitosti mohli byť súčasťou organizačnej kultúry inštitúcie a zároveň zvyšovalo povedomie o rôznych komunitách.

Klub intenzívne pracuje na podpore rozmanitosti a rešpektu v športe, čoho výsledkom je ocenenie od organizácie Love Rights za podujatie Deň proti LGBT fóbii v športe, ktoré sa konalo 19. februára tohto roku a bolo prvým svojho druhu v Barcelone.

Medzinárodný deň hrdosti LGBTQI+ si pripomína udalosti v Stonewalle v New Yorku v roku 1969, ktoré znamenali začiatok kampane za slobodu homosexuálov, keď sa komunita homosexuálov násilne vzbúrila proti inštitucionálnej a spoločenskej represii, ktorú zažívali.

V roku 1977 sa na La Rambla v Barcelone konala prvá demonštrácia LGBTQI+ ľudí v Španielsku."

zdroj: fcbarcelona.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

12 komentáre
Marco01 Premium
2024-06-28 17:41:49
Ozaj to treba oslavovat ???
2024-06-28 17:51:09
Rezanie prsnikov , odrezavanie pohlavnych organov, chemicka kastracia deti a nasledna impotencia ako dosledok a sekundarny ciel zakernej...
... propagandy rozosievanej kol sveta majoritne v krajinach demograficky bieleho povodu - menom LGBT 3x hura