vs. Athletic Club
skončil sa
ČLÁNOK
článok

Barcelona SC spustila petíciu proti Barcelone FC

07:42, 12. 9. 2013, Lukas KLUB

Ekvádorský klub podnikol potrebné právne kroky na to, aby si svoju značku v domovskej krajine uchránil pred katalánskym veľkoklubom. Barcelona Sporting Club preto spustila oficiálnu petíciu pre registráciu značky v juhoamerickej krajine.

14-násobný majster Ekvádora to stredu potvrdil na svojej oficiálnej webovej stránke. Podnikne potrebné kroky preto, aby si svoju značku pred FC Barcelona mohol v Ekvádore chrániť.

"Čo sa týka značky 'Barcelona' v Ekvádore, jediným a legitímnym vlastníkom na Ekvádorskej pôde je Barcelona Sporting Club a to je špecifikované aj v registri Ekvádorského inštitútu duševného vlastníctva (IEPI)," uvádza sa v stanovisku.

"Je všeobecne známe, že meno 'Barcelona' v Ekvádore identifikuje Barcelona Sporting Club. Preto sme požiadali o zaregistrovanie značky 'Barcelona' v Ekvádore."

Klub ďalej uvádza, že Barcelone FC je potrebné tieto práve kroky oznámiť a takisto je potrebné ukázať, že v krajine budú môcť fungovať dve značky vzájomne a legálne. Ekvádorská Barcelona však trvá na tom, že si svoje hodnoty a značku bude v krajine prirodzene chrániť.

Klub pritom vznikol ešte v roku 1925, keď ho založilo niekoľko priateľov zo španielskej komunity práve na počesť španielskej Barcelony. Navyše si prebrali klubového logo katalánskeho klubu, ktoré je v súčasnosti podobné tomu barcelonskému.

zdroj: goal.com

© 2010, Autorské práva ForcaBarca.sk. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu je výslovne zakázané.
Diskusia
09:13 12.9.2013 ∙ tominno9
- 18 +

pochopím, že sa klub volá rovnako, takých miest môže byť viac, ale ten znak? :D :D čistá náhoda :))))

11:07 12.9.2013 ∙ messso
- 3 +

Aha, takze pred 88 rokmi to boli priatelia zo spanielskej komunity a dnes idu robit problemy, no fajn!

12:23 12.9.2013 ∙ Barca213
- 8 +

tak priatelia sú už dávno pod zemou, tak asi to nebudú oni

17:41 12.9.2013 ∙ Exxo
- 5 +

Mne to asi nedochadza ... ale pred cim sa ako chcu chranit ?

19:24 12.9.2013 ∙ cruyff
- 1 +

a čo na to naša FCBarcelona ??

Ak chceš pridať komentár musíš sa registrovať
Alebo môžeš použiť Facebook login