Prvý zápas Barcelony v novom roku. Stále bez Messiho, no s Valdésom v bráne. Domáci sa z gólu radovali už v 7. minúte. Po presnej prihrávke od Xaviho na Jordiho Alba našiel tento bek perfektne Alexisa a tomu stačilo už iba nastaviť nohu. Barca nad nováčikom vedie 1-0. V 16. minúte pridal gól aj Pedrito. Jeho 11. gól v sezóne prišiel po Cescovej nahrávke za obranu. Hráč s číslom 7 si elegantne obišiel brankára hostí a už iba zasunul do prázdnej bránky.

7‘ Alexis 1-0

16‘ Pedro 2-0

V druhom polčase sa hralo takmer bez šancí, Barcelona mohla hrať svoju hru, a to sa jej koniec koncov aj darilo. V 63. minúte však predsalen dokázal na 3-0 zvýšiť svojim druhým gólom Alexis. Akciu rozbiehal Xavi, ktorý skvele našiel Pedra a ten ponúkol Alexisovi zakončenie do prázdnej brány. Blaugranas vedú o 3 góly. Nezastaviteľný Alexis sa však dvoma gólmi na jeho konte neuspokojil. Po tom, čo ho jeden z obrancov hostí nechutne zrazil k zemi (podľa môjho názoru mal tento hráč jasne poputovať pod sprchy!!), premenil krásnym spôsobom nariadený priamy kop. 4-0 pre Barcu!

63‘ Alexis 3-0

69‘ Alexis 4-0